Złe miłego początki

15 stycznia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Ponadto 20 minut potrzebowały piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu, aby wejść w mecz w Chorzowie. Ruch miał nawet cztery bramki przewagi, ale w końcu gdynianki zdołały opanować sytuacje, by po przerwie już dominować na parkiecie. Ostatecznie podopieczne Jerzego Cieplińskiego wygrały 33:27 (20:16) i nad goniącym ich SPR Lublin mają aż pięć punktów przewagi. Na kolejne spotkanie wiceliderki PGNiG Superligi zapraszają już w najbliższy wtorek do hali przy ul. Górskiego.

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 7, Głowińska 5, Jędrzejczyk 2, Kobzar 1, Szwed 4, Mateescu, Dinis Vartic 2, Duran 4, Koniuszaniec 3, Kulwińska 5.

Pierwsza wyprawa na Śląsk w tym sezonie zakończyła się dla Vistalu Łączpolu stratą punktu, gdyż tylko zremisował ze Zgodą 25:25. Drużyny z Rudy Śląskiej już nie ma w ekstraklasie, ale Anna Pawlik czy Małgorzata Krzemińska, które przeniosły się do Ruchu miały ochotę jeszcze raz pokrzyżować szyki gdyniankom.

Pawlik dwiema bramkami otworzyła rejestr bramkowy, a w 4. minucie chorzowianki prowadziły już 4:1. - W Chorzowie zawsze grało się trudny. Tym było tym ciężej, gdyż rywalki się wzmocniły, a my zaczęliśmy ten mecz źle zwłaszcza w obronie - tłumaczy Adrian Struzik, drugi szkoleniowiec naszej drużyny.

Gospodynie dominowały na parkiecie aż do 20 minuty. Wówczas osiągnęły najwyższą, czterobramkową przewagę (13:9). Jeszcze na pięć minut przed przerwą wynik był korzystny dla Ruchu (15:14).

- Wówczas dało się zauważyć kłopoty kondycyjne rywalek. My wreszcie zagraliśmy tak jak zakładaliśmy w obronie, a dzięki dobrej defensywie mogliśmy wyprowadzać kontry. Ostatni okres przed przerwą wygraliśmy 6:1 - relacjonuje trener Struzik.

Po dwa trafienia zaliczyły Monika Głowińska i Patrycja Kulwińska, a po jednej bramce dołożyły Katarzyna Duran i Karolina Sulżycka. Tym samym już na przerwę Vistal Łączpol zszedł z prowadzeniem 20:16.

Po zmianie stron Ruch próbował wrócić do gry o korzystny wynik. Znów na otwarcie połowy były dwa trafienia miejscowych, a i w 37. minucie Pawlik zmniejszyła straty do 21:23. Całe szczęście, że trzy kolejne udane akcje należały do gdynianek, które znów mogły zagrać z kontry.

W ostatni kwadrans drużyny weszły przy prowadzeniu Vistalu Łączpolu 26:21, co pozwoliło naszej drużynie na kontrolowanie przebiegu sytuacji na parkiecie aż do zwycięskiego końca.

- Wygraliśmy, gdyż przewyższaliśmy rywalki przede wszystkim przygotowaniem fizycznym - ocenia trener Struzik. Dobra kondycja będzie w cenie także w najbliższych dniach, bo kolejna ligowa seria spotkań odbędzie się w połowie tygodnia.

Na niedzielę gdynianki mają zaplanowaną odnowę biologiczną, a za całe przygotowanie do meczu z KSS Kielce musi wystarczyć jeden, poniedziałkowy trening. We wtorek o godzinie 18.00 we własnej hali wiceliderki ekstraklasy zagrają o kolejne zwycięstwo. Wynik pojedynku z kielczankami można już obstawiać w naszym typerze.

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
SPR Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:26 (11:14), KPR Jelenia Góra - Start Elbląg 28:29 (12:19), AZS AWF Sportconcept Wrocław - Piotrcovia 23:21 (16:11), AZS Politechnika Koszalińska - Zgoda Ruda Śląska 10:0 walkower, Latocha Sambor Tczew - KSS Kielce 24:32 (9:16).

Opinie (16) 1 zablokowana

• BRAWO DZIEWCZYNY!

do zobaczenia we wtorek :)

• 15 7

• wtorek godz. 18.00 !!! (3)

gratulacje dla tych co wymyslili taką godzinę! o tej porze z Koreą grają chłopaki! dziewczyny pewnie też wolałyby zobaczyć mecz MŚw zamiast megaemocjonującego pojedynku z Kielcami...

• 6 8

• to niech oglądają (2)

w końcu za oglądanie telewizji im płacą a nuie za granie "megaemocjonujących pojedynków z Kielcami". Walkower dla Kielc i wtorek wieczór wolny na TV!!!

• 3 5

• one zagraja tylko kto przyjdzie!!!!! (1)

Wprowadzają bilety a mecz o takiej godzinie że nie zarobia na tych biletach. Może lepiej o 20:30 zagrać

• Radość

U góry tabeli coraz przejrzyściej.Tylko jak ograć Lubin ?Miejmy nadzieję ,że szczyt formy to będzie na te mecze.

• 7 6

• (1)

mecz jest we wtorek bo kielce graly dzis w tczewie i chcialy jak najszybciej za jednym wyjazdem.

• 2 2

• i super ze we wtorek

tylko dlaczego nie masz szansy zobaczenia dwóch spotkań,w Gdyni i chlopakow w TV?-problem zrobić przed lub po meczu w Szwecji?!

• 2 3

• widac jak super komus na kibicach zalezy :(

• 3 2

• Czas zbojkotować decyzje działaczy. Niech mecz odbędzie się przy pustych trybunach! W tej sytuacji ważniejszy jest mecz Polska - Korea!

• 2 1

• Zanim zaczniesz błaznować ? (1)

Z tymi bojkotami to się zastanów jakie są możliwości hali i jakie terminy są możliwe do realizacji tego spotkania . Na tej hali trenuje i rozgrywa swoje mecze aż trzy zespoły ekstraligowe a do tego od czasu do czasu jakąś imprezę poza sportową też organizują . Trudno ale w tym przypadku jest brak innego lepszego rozwiązania i obrażać się na działaczy VŁ nie ma za co !!!

• 0 0

• Z całą pewnością można zamienić trening z meczem miejscami. W profesjonalnym sporcie dostosowuje się mecze pod treningi, a nie odwrotnie! Z pewnością mnóstwo kibiców zostało w domu i oglądało Polaków!

• 1 0

• Głupie tłumaczenia!!!!! (1)

Mecz może być we wtorek ale godzina meczu jest nie do przyjęcia!!!To się nie powinno zdarzyć w profesjonalnym klubie!Ale w profesjonalnym klubie nie byłby trenerem Jurek C bo ten facet widzi tylko czubek własnego nosa i Polska Reprezentacja obchodziła go tylko wtedy, gdy sam z nią pracował.