Złe miłego początki

Krzysztof Klinkosz
8 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

"Najdziwniejszy terminarz nowoczesnej Europy" spowodował, że ligowego hokeja w Gdańsku nie oglądaliśmy od równo miesiąca. W piątek wieczorem gospodarze zagrali bez obchodzącego dziś urodziny, ale kontuzjowanego Josefa Vitka. W połowie meczu zespół Energi Stoczniowca przegrywał już 1:3, ale ostatecznie zwyciężył 6:3 (1:0, 3:3, 2:0). Już w niedzielę o godzinie 17.00 mecz w "Olivii" z Aksam Unią Oświęcim.

1:0 Wróblewski as. Jankowski, Smeja (5.47)
1:1 Bomastek as. Dołęga, Buril (25.09 w podwójnej przewadze)
1:2 Bomastek as. Dołęga, Dzięgiel (26:39)
1:3 Marmurowicz as. Bomba (29.09)
2:3 Steber as. Chmielewski (31.27)
3:3 Skutchan as. Rzeszutko, Furo (32.48)
4:3 Jankowski as. B.Wróbel (38.17)
5:3 Ziółkowski as. Jankowski, Benasiewicz (50.15)
6:3 Steber as. Chmielewski (57.03 w osłabieniu)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Mat.Rompkowski - Kostecki, Smeja - Kantor, Skrzypkowski - Maciejewski, Maj - Benasiewicz; Furo - Rzeszutko - Skutchan, Wróblewski - Ziółkowski - Jankowski, Steber - M.Wróbel - Chmielewski, Mac.Rompkowski - Strużyk - B.Wróbel.

TKH: Plaskiewicz (od 41 Stepokura), Talaga - Kubat, Koseda - Lidtke, Porębski - Buril oraz Pietras; Bomastek - Dzięgiel - Dołęga, Bomba - Winiarski - Marmurowicz, Chrzanowski - Kuchnicki - Minge oraz Chyliński, Wieczorek.

W pierwszym ataku gdańskiego zespołu Josefa Vitka, który w Krynicy Zdroju nabawił się kontuzji kostki, zastąpił rekonwalescent Milan Furo. Gdańscy kibice tuż po rozpoczęciu gry odśpiewali gromkie "Sto lat..." Vitkowi, który obchodził w piątek urodziny a mecz oglądał z trybun.

Pierwsza tercja piątkowego spotkania nie stała na najwyższym poziomie. Przewagę posiadali gospodarze, choć powinni ją przypieczętować więcej niż jedną bramką. W szóstej minucie akcję zainicjował Michał Smeja, na wysokości linii niebieskiej gości krążek przejął Wojciech Jankowski i popędził na bramkę Michała Plaskiewicza. Toruński golkiper odbił pierwszy strzał ale wprost na kija Jankowskiego. Gdański napastnik wjechał za bramkę, oddał krążek do nadjeżdżającego Krzysztofa Wróblewskiego a ten bez trudu umieścił krążek w siatce.

Gdańszczanie w pierwszej tercji stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji, jednak żadnej nie wykorzystali, czego zwłaszcza w perspektywie drugiej tercji, mogli później żałować.

W drugiej odsłonie w ciągu 4 minut ekipa TKH strzeliła trzy gole. Zaczęło się od wykorzystania podwójnej przewagi w 26 minucie. Goście doprowadzili do wyrównania, jednak nie przyniosło to zmiany gry gospodarzy. Gdańszczanie grali dość ospale i dali sobie narzucić tempo i styl gry rywali. Hokeiści Energi Stoczniowca dopiero po stracie 3 bramki w 30 minucie ożywili się i znacznie przyspieszyli tempo gry. Tym samym skończyło się na złych miłego początkach...

Kontaktową bramkę zdobył w 32 minucie Jan Steber, z bliska, pokonał Plaskiewicza. Nie minęło półtorej minuty a był remis. Na 3:3 wyrównał Roman Skutchan po efektownej, indywidualnej akcji i strzale zza pleców hokeistów TKH.

Gdańszczanie przeprowadzali akcję za akcją, co chwilę ostrzeliwali bramkę toruńską i jeszcze w drugiej tercji wyszli ponownie na jednobramkowe prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się tym razem Wojciech Jankowski.

Po utracie prowadzenia trener TKH zdecydował się na ostatnie 20 minut zmienić bramkarza. Pomiedzy słupkami Plaskiewicza zastąpił wychowanek Energi Stoczniowca Bartosz Stepokura. W ostatniej tercji nadal przewagę optyczną mieli gdańszczanie ale nie zamienili jej na bramkę. Tymczasem bardzo dobrą sytuację zmarnowali w 48 min. goście, wówczas słupek uratował gdańszczan od utraty gola.

W 51 minucie gdańszczanie prowadzili już 5:3. Wojciech Jankowski rozpędził się na prawym skrzydle i wyłożył krążek przed bramkę do Tomasza Ziółkowskiego, który z łatwością podwyższył.

Ostatnia bramka była autorstwa duetu Chmielewski - Steber. Młody reprezentant Polski zostawił w tercji TKH krążek swojemu koledze z ataku a Czech mocnym uderzeniem z dystansu ustalił wynik spotkania. Gdańszczanie zainkasowali więc komplet punktów, teraz w niedzielę czeka ich mecz z Aksam Unią Oświęcim a w środę - a nie jak planowano wcześniej we wtorek - zagrają z Ciarko KH Sanok

Tabela wprowadzona: 2010-01-08
Pozostałe wyniki 35 kolejki PLH: Grupa A - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 8:2 (2:0, 4:1, 2:1), Wojas Podhale Nowy Targ - Akuna Naprzód Janów 8:4 (0:1, 5:1, 3:2), Comarch Cracovia - GKS Tychy 2:5 (0:1, 1:2, 1:2), Grupa B - Aksam Unia Oświęcim - KTH Krynica 9:3 (3:1, 3:0, 3:2).

Opinie (60) ponad 10 zablokowanych

• ile kosztuje bilet na mecz stoczniowca. sa jakies znizki ? (4)

ile kosztuje bilet na mecz stoczniowca. sa jakies znizki ?

• 2 5

• bilety są po 12zł i nie ma żadnych zniżek

• 4 0

• 12 zł (1)

12 zł dzieci do lat 6 bezplatnie

• 3 0

• Znizki dla kobiet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 1 0

• mózgu pytasz o to już 154 raz...

weź wreszcie te 12 zł i przyjdź na mecz

• 1 2

• 29minuta meczu

i Stoczniowiec przegrywa już 1:3 :( żal... ale mnie to wcale nie dziwi...

• 3 6

• sezon żenada ;-(

płacz i zgrzytanie zębów

• 5 6

• Andrzej Słowakiewicz = Adamowicz hokeja

• 10 3

• Przenieście hokeja do Gdyni... od razu będą wyniki (4)

• 8 34

• ok

Racja przenieśmy do Gdyni Hokeja ... na trawie hehehehehehehe

• 8 1

• Prawda (1)

Gdynia daje DUŻY nacisk na sport . np. Asseco Prokom lub Lotos
      Jakby mieli jako sponsora Asseco lub prokom były by wyniki.
      Pozatym Sz. Trener Słowakiewicz szuka u nas gwiazd aby na Podhale ich wziąć .

• 6 8

• jestem na TAK

tyle problem jest w tym ze w Gdyni nie ma odpowiedniej hali... ale jestem pewien że przy tak dużych inwestycjach miasta w sport i to się zmieni...

• 2 7

• Za zabranie Kosteckich nawet wam doplacimy!

• 17 0

• hura (1)

3:3 PO DWÓCH TERCJACH BRAMKI:

1:0 KRZYSZTOF WRÓBLEWSKI (WOJCIECH JANKOWSKI-MICHAŁ SMEJA)
    1:1 PRZEMYSŁAW BOMBASTEK (JAROSŁAW DOŁĘGA-VLADIMIR BURIL)
    1:2 PRZEMYSŁAW BOMBASTEK (JAROSŁOW DOŁĘGA-JACEK DZIĘGIEL)
    1:3 ARKADIUSZ MARMUROWICZ (BARTŁOMIEJ BOMBA)
    2:3 JAN STEBER (ARON CHMIELEWSKI)
    3:3 ROMAN SKUTCHAN (JAROSŁAW RZESZUTKO-MILAN FURO)
    4:3 WOJCIECH JANKOWSKI (BARTŁOMIEJ WRÓBEL) ZOBACZYMY JAK 3 TERCJA

• 1 4

• ds

sory 4:3

• 0 1

• MOJA CALA RODZINA (4) PRZESTAJE CHODZIC NA MECZE DOPUKI NIE POWSTANIE NOWY ZARZAD!!! (2)

Kostecki, Turos i ...reszra tej paki czas na was, zlitujcie sie, czemu jestescie az tak pazerni??

Wykonczyliscie tak piekna dyscypline sportu, Gdansk ze swoim polozeniem, zasobami i zapleczem powinien byc centrum hokeja w Polsce z najmocniejszymi druzynami.
    Gdynianie, Sopocianie pomozcie tych starych prykow usunac albo...... zrobcie im konkurencje i wykonczcie dziadow ekonomicznie. Sponsorzy powinni sie zastanowic kogo tak naprawde utrzymuja - napewno nie zawodnikow!

• brama to mało powiedziane

dziwne że siatka to wytrzymała, a bramkarz chyba się ucieszył że go np.w kask nie trafiło