Świetne wyniki pływaczek AZS AWFiS

mik
1 czerwca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Dla Katarzyny Baranowskiej złoto mistrzostw Polski wywalczone w Szczecinie było powrotem na najwyższy stopień podium po ośmiu latach przerwy. Dla Katarzyny Baranowskiej złoto mistrzostw Polski wywalczone w Szczecinie było powrotem na najwyższy stopień podium po ośmiu latach przerwy.

Trzy medale zdobyły pływaczki AZS AWFiS Gdańsk podczas mistrzostw Polski na długim basenie. Złote krążki zawisły na szyjach: Diany Sokołowskiej oraz Katarzyny Baranowskiej, a srebro wywalczyła żeńska sztafeta 4 x 100 metrów stylem zmiennym. Były to najbardziej udane zawody w wykonaniu gdańskiego klubu od sześciu lat, kiedy potrójnym mistrzem Polski został Sławomir Wolniak.

Podczas zawodów w Szczecinie trójmiejski klub reprezentowało trzynastu zawodników. Podopieczni trenerów: Alojzego Ogińskiego, Igora Łuczaka i Jarosława Błażka zanotowali dobry występ, który zwieńczyli zdobyciem trzech medali.

Sześć lat po zdobyciu przez Sławomira Wolniaka trzech tytułów mistrza Polski, AZS AWFiS znów może szczycić się, że w swoich barwach występują złoci medaliści zawodów tej rangi. W Szczecinie na najwyższym stopniu podium rywalizację na 200 metrów stylem dowolnym zakończyła Diana Sokołowska. Zawodniczka cztery długości basenu przepłynęła w czasie 2:01,46, wyprzedzając drugą na mecie Monikę Czerniak o dokładnie sekundę.

20-latka wzięła również udział w zmaganiach na 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem motylkowym, ale w obu przypadkach zajęła czwarte miejsce. Sokołowska startowała także w zmaganiach młodzieżowców, gdzie triumfowała na dystansach 100 i 200 m stylem dowolnym oraz była druga na dystansie 100 m stylem motylkowym.

Diana Sokołowska zdobyła pierwszy złoty medal w seniorskiej karierze startując jako zawodniczka gdańskiego klubu. Diana Sokołowska zdobyła pierwszy złoty medal w seniorskiej karierze startując jako zawodniczka gdańskiego klubu.

Z kolei mistrzostwo Polski na dystansie 200 m stylem zmiennym wywalczyła Katarzyna Baranowska. Finalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie zdeklasowała rywalki na swoim koronnym dystansie o blisko 4 sekundy. Dla Baranowskiej był to powrót na najwyższy stopień podium w kraju po ośmiu latach. Warto zaznaczyć, że między 2008 a 2012 rokiem pływaczka miała przerwę w treningach.

Obie mistrzynie dołożyły do swojego dorobku medalowego jeszcze srebro zdobyte w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym. W skład drużyny płynęły również: Justyna BaranGabriela Wójtowicz. Ostatnia z tych zawodniczek otarła się również o podium na 200 m style grzbietowym, ale do trzeciej na mecie Agaty Naskręt z Astorii Bydgoszcz zabrakło jej jednej setnej sekundy.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI W SZCZECINIE

Pechowy start w gronie seniorek Wójtowicz odbiła sobie zdobywając trzy srebra wśród młodzieżowców w wyścigach na: 100 i 200 m grzbietem oraz w sztafecie 4x100 m stylu dowolnym. Wraz z nią z drugiego miejsca cieszyły się: Baran, Julia Chmielewska oraz Kamila Lewandowska.

W rywalizacji panów wyróżnić należy siódme miejsce na 200 m stylem motylkowym Mateusza Kierzkowskiego, który przepłynął ten dystans w czasie 2:02,81. W wyścigach finałowych pływali także: Karol Olender (ósme miejsce w finale B na 400 m stylem dowolnym), Kacper Lejman (ósma lokata w finale B na 200 m stylem klasycznym) oraz Paweł Frączek (osiemnasta lokata na 1500 m stylem dowolnym).

W mistrzostwach Polski w Szczecinie startowali również zawodnicy Delfina Gdynia: Błażej Mańczak oraz Mateusz Arndt, z których lepiej spisał się ten drugi. Specjalizujący się w stylu dowolnym pływak zajął odpowiednio ósme, dziewiąte i jedenaste miejsce na dystansach 400, 200 i 800 metrów. Wynik osiągnięty na najkrótszym z nich pozwolił mu wypełnić minimum na mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się na Węgrzech.
mik

Opinie (1)

• Świetny start

3 medale świadczą nie o świetności a o upadku kiedyś jednej z najlepszych sekcji w Polsce