Zmarnowana szansa na opuszczenie ostatniego miejsca

Marta
23 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Piłkarze halowi AZS UG (niebieskie stroje) nie utrzymali prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego. Piłkarze halowi AZS UG (niebieskie stroje) nie utrzymali prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego.

Piłkarze halowi AZS UG zdobyli wreszcie pierwszy punkt w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Gdańska drużyna zremisowała w piątej kolejce zmagań na własnym boisku z Gwiazdą Ruda Śląska 6:6 (2:2). Akademicy nie mogą jednak być w pełni usatysfakcjonowani z rezultatu, gdyż to rywale przez cały czas musieli "gonić wynik", a brak zwycięstwa oznacza dla naszej drużyny nadal czerwoną latarnię w tabeli.

6:6 Marek Bugański (38)

AZS UG: Leśnicki, Szymański, Grabowski, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Poźniak, Pawicki, Depta, Wolski.

GWIAZDA: Bugański, Działach, Jonczyk, Hewlik, Łuszczek, Widuch, Noga, Omylak, Piasecki, Zabłocki, Siadul, Słonina.

Dość długo, bo niemal kwadrans, piłkarze obydwu zespołów "wstrzeliwali się" w bramki rywali. Jako pierwsi swoje celowniki uregulowali gdańszczanie i Wojciech Pawicki w ciągu 46 sekund zdobył dwie bramki wyprowadzając akademików na prowadzenie.

Rywale na odpowiedź potrzebowali również niespełna minuty. W ciągu 40 sekund w 19 minucie gry zdołali wyrównać i remisem 2:2 zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Tuż po wznowieniu gry gospodarze za sprawą Łukasza Gniocha odzyskali prowadzenie, później na 4:2 podwyższył Tomasz Poźniak. Piłkarze z Rudy Sląskiej wprawdzie zadali trafienie kontaktowe (po strzale Michała Słoniny piłka odbiła się od Pawickiego i wylądowała w bramce zaskoczonego Marcina Wolskiego) ale gdańszczanie raz jeszcze objęli dwubramkowe prowadzenie.

Wówczas trener gości wycofał bramkarza. Przewaga w polu przełożyła się na dwa gole Gwiazdy i w 36 minucie mecz rozpoczynał się od początku. W 37. minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobył Dominik Depta, goście znów znaleźli się w opresji i na nieszczęście akademików potrafili z niej wyjść. Pół minuty po bramce na 6:5 dla AZS UG Marek Bugański ponownie doprowadził do remisu i tym razem wynik nie uległ już zmianie.

Pozostałe wyniki spotkań 5.kolejki Futsal Ekstraklasy: Red Devils FC Chojnice - Marwit Toruń 3:2 (1:1), Rekord Bielsko-Biała - Clearex Chorzów 4:1 (1:1), Remedium Pyskowice - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 4:2 (1:1), Wisła Krakbet Kraków - FT Gatta Active Zduńska Wola 2:3 (2:0), Pogoń 04 Szczecin - GKS Tychy 3:3 (2:2).

Tabela Futsal Ekstraklasy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)

• Jeszcze się odbiją

Ja spokojnie wierzę, że AZS spokojnie wejdzie do play-offów. Widać, że stres po debiucie już mija i regularne zwycięstwa są kwestią czasu.

• 2 0

• spadek

z tym składem pewny spadek

• 0 2

• do "kibica"

nie wiem czego jesteś kibicem, ale na pewno nie futsalu.
    I na pewno nie lokalnym patriota.
    Nazwiska nie grają, a Ci chłopcy maja serce do tej gry.
    Z tym skladem nie maja co marzyc o medalu, ale jak równy w równym moga grac z takimi zespolami jak Ruda, Pyskowice, Tychy czy Katowice.
    Weź pierw ogarnij sie w futsalu, a później zabieraj głos

• 2 2

• Zabrakło kilka minut

Zabrakło w meczu kilka minut do zwycięstwa szkoda , ale grać trzeba dalej. O punkty w tej klasie rozgrywkowej jest niezwykle trudno z każdym rywalem:(

• 0 0

• Skrót

Zobaczcie sobie na youtubie skrót tego meczu. Jest na co popatrzeć! Bramka Poźniaka - cudo

• 1 1

• Bramki super

Super bramki UG szkoda punktów, ale co ma powiedzieć Marwit po meczu z Red Devilsami.... Bramka z ostatnią syreną. Po prostu futsal 3.58 min