• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Piłkarki ręczne Vistalu już bez Łączpolu

jag.
20 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 
Od nowego sezonu Katarzyna Duran (na zdjęciu) i pozostałe gdyńskie szczypiornistki zagrają jedynie po szyldem Vistalu. Po dziesięciu latach współpracy z klubu odeszła firma Łączpol. Od nowego sezonu Katarzyna Duran (na zdjęciu) i pozostałe gdyńskie szczypiornistki zagrają jedynie po szyldem Vistalu. Po dziesięciu latach współpracy z klubu odeszła firma Łączpol.

Łączpol zakończył współpracę z piłką ręczną w Gdyni, która trwała równo dekadę i pozwoliła żeńską drużynę przeprowadzić z trzeciego poziomu ligowych rozgrywek do krajowej czołówki. W nowym sezonie klub będzie grać pod szyldem Vistalu, który wspomaga szczypiornistki od 2009 roku. A były gdyński sponsor być może przyczyni się do reaktywacji tej dyscypliny przy... AZS AWFiS Gdańsk.



-Na walnym zgromadzeniu zapadła decyzja, że w następnym sezonie będziemy występować jako Vistal Gdynia - informuje Tadeusz Paszkowski, dyrektor gdyńskiego klubu.

Zmiana szyldu nie jest niespodzianką. Udział w finansowaniu klubu, a także w podejmowaniu decyzji, w ostatnich latach systematycznie się zmniejszał. Nadchodzący "rozwód" od razu po zakończeniu sezonu sygnalizował Andrzej Hinc.

VISTAL Z PIŁKARKAMI RĘCZNYMI OD 2009 ROKU

Nowa nazwa gdyńskiego zespołu już pojawiła się na plakatach w... Szczecinie Nowa nazwa gdyńskiego zespołu już pojawiła się na plakatach w... Szczecinie
-Sponsor główny - Vistal z nami zostaje. Natomiast boimy się o reakcje pozostałych sponsorów. Prawdopodobnie odejdzie Łączpol. Jeśli się to potwierdzi, będzie próbowali szukać innej formy, która zechce wejść do nazwy zespołu - zdradził nam przed blisko miesiącem prezes gdyńskiego klubu.

VISTAL ŁĄCZPOL BEZ MEDALU

Jeśli nie powiodą się próby pozyskania nowego sponsora, to budżet klubu będzie mniejszy. Złożą się na niego przede wszystkim firmy z grupy Vistal oraz miasto Gdynia. Właśnie na podstawie deklaracji o wysokości dotacji tych podmiotów, zbudowano skład na rozgrywki 2013/14.

TUNEZYJKA I BRAZYLIJKA W GDYŃSKIEJ KADRZE

Firma Łączpol wycofuje się z gdyńskiej piłki ręcznej, ale może zostać przy dyscyplinie. Jeśli powiedzie się próba reaktywacji drużyny przy AZS AWFiS, to Łączpol może wesprzeć gdański zespół na poziomie II ligi.

Przypomnijmy, że podobne początki były w Gdyni. Po degradacji z ekstraklasy, a następnie rozwiązaniu sekcji żeńskiej piłki ręcznej w Bałtyku (1993), w mieście nie można było zgromadzić pieniędzy na mocną, ligową drużynę.

W 2001 roku AKS Gdynia, klub przez lata prowadzony przez Piotra Rembowicza, wywalczył ekstraklasę, ale nie tylko nie skonsumował awansu, ale popadł w takie kłopoty finansowe, że w kolejnym sezonie klub na zasadach amatorskich zgłoszono jedynie do II ligi.

AKS GDYNIA ROZPADŁ SIĘ PO AWANSIE

Rok później AKS zniknął ze sportowej mapy Gdyni, pozostawiając po sobie m.in. tytuł mistrzyń i wicemistrzyń Polski juniorek starszych oraz szczypiornistki, które później grały w seniorskiej reprezentacji Polski jak: Dorota Malczewska-Małek, Agnieszka WolskaLucyna Wilamowska czy Beata Orzeszka.

W sezonie 2002/03 istnienie drużyny uratowała Beata Kłusewicz wraz z firmą Izohan, która dała nazwę najpierw dla juniorskiej, a potem także II-ligowej ekipy tej trenerski.

IZOHAN ROZPOCZYNA OD II LIGI

Łączpol wszedł do drużyny w 2003 roku. W lutym zmieniono nazwę klubu na KS Łączpol Gdynia, a trzy miesiące później świętowano awans do I ligi.

W 2006 roku drużyna zdobyła awans do ekstraklasy, ale go nie przyjęła. Uznano, że budżet jest zbyt mały i lepiej jeszcze wzmocnić się organizacyjnie w kolejnym I-ligowym sezonie. Tym bardziej, że klub nie miał, gdzie w Gdyni grać i przeniósł się na mecze ligowe do Rumi.

Awans został przyjęty rok później. W 2007 roku Łączpol do elity wprowadziła Maria Bochińska. Natomiast po oddaniu do użytku nowej hali w Gdyni drużyna wróciła do miasta, pod którego szyldem cały czas występowała.

ŁĄCZPOL DEBIUTUJE W ELICIE

W ostatnim sezonie pod nazwą Łączpol (2008/09) klub doszedł do 4. miejsca w ekstraklasie. Na podium udało się wejść po pozyskaniu do współpracy nowego sponsora. Już jako Vistal Łączpol zespół zdobył tytuł mistrza Polski (2012), dwukrotnie sięgnął po ligowy brąz (2010-11) oraz awansował do półfinału Challege Cup (2010) i dwukrotnie grał w finale Pucharu Polski (2011-12).
jag.

Opinie (19) 2 zablokowane

  • Wczoraj pisałem obiektywnie !

    Widocznie po latach obiektywne spojrzenie na przeszłość dalej jest komuś nie w smak. A przecież to prawda , sama prawda i tylko prawda .Szkoda , że kasujecie posty chwalące tych co zasłużeni a ganiące karierowiczów ! Pozdrawiam drażliwych ! Z wami piłka ręczna będzie dalej dyscypliną niszową .

    • 0 20

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane