Zmienne szczęście

23 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Ze zmiennym szczęściem grały w 15. kolejce ekstraklasy trójmiejskie piłkarki ręczne. Dablex AZS AWFiS pokonał na wyjeździe Start Elbląg 31:24 (14:11). Tym samym gdańszczanki do niedzielnego meczu na szczycie z mistrzyniami Polski przystąpią z pierwszej pozycji. Nie powiodło się w środę Łączpolowi. Gdynianki uległy w Rudzie Śląskiej tamtejszej Zgodzie 26:27 (15:15) i spadły z czwartą na piątą pozycję w tabeli.

Gdańszczanki rozpoczęły w Elblągu rewelacyjnie - od pięciu bramek z rzędu. Jednak potem bardzo wymagający dla swoich podopiecznych Jerzy Ciepliński miał dla nich więcej cierpkich słów niż pochwał. W 17. minucie gospodynie wyszły bowiem na prowadzenie 7:6!

Akademiczki odpowiedziały dwiema bramkami i już do końca meczu nie oddały przewagi. Ale tak naprawdę pewne wygranej mogły poczuć się dopiero w ostatnim kwadransie. Wchodziły w niego z wynikiem 22:19.

DABLEX: Sadowska - Naumienko 8, Musiał 7, Wojtas 7, Serwa 5, Kulwińska 2, Wilamowska 1, Chudzik 1, Koniuszaniec 0, Mielczewska 0.

W pierwszej rundzie zachwycaliśmy się jak bez kompleksów do ekstraklasy wprowadził się Łączpol. Gdynianki imponowały zwłaszcza na wyjazdach. Poza swoim obiektem wygrały cztery pierwsze spotkania. Jednak po ligowej przerwie umiejętność wygrywania na obcych parkietach gdzieś uleciała. Beniaminek w rundzie rewanżowej doznał drugiej porażki w drugim wyjazdowym spotkaniu. W dużej mierze na własne życzenie...

Zgoda bez względu na to, które miejsce zajmuje w tabeli, jest groźna przede wszystkim u siebie. Mimo to pierwsza połowa przebiegała z lekką przewagą gdynianek, które prowadziły 5:3 i 8:6, ale na przerwę drużyny schodziły z remisem. Podobny był scenariusz po zmianie stron. Łączpol w ciągu dziesięciu minut odskoczył na 20:17. Korzystny wynik był jeszcze w 55. minucie (26:25). Niestety, później bramki rzucały już tylko miejscowe szczypiornistki.

ŁĄCZPOL: Szywierska - Aleksandrowicz 7, Całużyńska 6, Sulżycka 4, Andrzejewska 2, Stachowska 2, Szejerka 2, Szott 2, Wasak 1.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: Interferie Zagłębie Lubin - Piotrcovia 33:26 (14:12), Łącznościowiec Szczecin - Politechnika Koszalińska 17:29 (9:17), SPR Safo Lublin - Słupia Słupsk 29:18 (15:12), Ruch Chorzów - Finepharm- Carlos Jelenia Góra 30:36 (11:18).

[tabela]

Opinie (12) 1 zablokowana

• Brawo dziewczyny

Gdańsk górą,jedziemy na mistrza

• 0 0

• Grieguś chłopie złoty daj głos. Gdzieś się podział? Z kapcia naginasz z tego Elbląga?
    Szacunek dla Griegusia za pomoc w dopingu. Na drugi raz odrazu siadaj z nami...nie daj sie prosić ;>

• 0 0

• Jasne, nie ma sprawy - musiało minąć parę minut, zanim człowiek przyzwyczaił się do nowej elbląskiej hali :). Następna okazja w Gdyni, a może i w Koszalinie (choć tylko w lidze, bo na puchar się nie wybieram).

• 0 0

• Qrna Grieguś dobrze że jesteś bo media dopiero co podawały że przed chwilą widziano Cię między Koszwałami a Starymi Babkami.
    Czym wracałeś?
    Następna okazja to już w niedzielę u nas na hali!

• 0 0

• He he. Wbrew twoim namowom jednak pociągiem - pora odjazdu była zbyt bliska, a autokar zbyt długo nie odjeżdżał.
    No to teraz pora na Lublin - najważniejsze, że wczoraj nie było żadnych kontuzji, choć Ala Wojtas w pewnym momencie niebezpiecznie utykała.

• 0 0

• Sorry bracie, ale to już poziom magla, a ciebie z pewnością stać na więcej :). Do zakibicowania w niedzielę.

• 0 0

• Oj już nie bądź taki obrażalski. Nie uważasz że dziewczynom mogło być przykro że nie chciałeś z nimi wracać?

• 0 0

• Nie ma się o co obrażać - to nie był wyjazd typu Lubin, skąd można wracać tylko autokarem. Na pewno nie chciałem nikogo urazić, a już tym bardziej dziewczyn, choć żadnej nie znam osobiście.

• 0 0

• Miałeś okazję poznać toś uciekł. Muszę Ci powiedzieć że nasze zawodniczki nie dość że ładne i sympatyczne to nie gryzące są więc krzywdy by ci nie zrobiły.