Znów medale każdego koloru na mistrzostwach Polski

10 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Niesamowita passa gdańskich florecistek trwa. W drużynowych mistrzostwach Polski Sietom AZS AWFiS triumfował po raz siedemnasty z rzędu! Zespołowo akademicy powtórzyli osiągnięcie z zawodów indywidualnych i ponownie we Wrocławiu zdobyli po jednym medalu z każdego kruszcu

.

Indywidualnie mistrzynią została Sylwia Gruchała, brązowy medal zdobyła Karolina Chlewińska, a sześć kolejnych gdańszczanek zostało sklasyfikowanych na miejsca 5-10. Dlatego tylko kataklizm mógł przerwać mistrzowską passę akademiczek w mistrzostwach Polski.

Nic takiego nie nastąpiło. Sietom AZS AWFiS zwyciężył, mimo że do rywalizacji przystąpił osłabiony absencją Anny Rybickiej, która ze względów rodzinnych musiała szybciej opuścić Wrocław. Siedemnasty tytuł z rzędu i już 26. w historii żeńskiego zespołu w mistrzostwach wywalczyły Gruchała, Chlewińska, Magdalena Knop, Iwona Olbromska.

Podopieczne Tadeusza Pagińskiego, Longina Szmita, Adama Kaszubowskiego w drodze na najwyższy stopień podium we Wrocławiu wygrały kolejno z: drugą 45:22 i pierwszą drużyną AZS AWF Warszawa 41:24 oraz w finale z AZS AWF Poznań 41:36.

Drugi gdański zespół uplasował się na czwartym miejscu. Justyna Anuszewska, Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska, Emilia Rygielska po zwycięstwie nad Kusym Szczecin 40:21, przegrywały z: AZS AWF Poznań 29:45 i w meczu o brąz z AZS AWF Warszawa 31:36.

Natomiast aż dwa medale, ale bez tego z najcenniejszego kruszcu, zdobyli w turnieju drużynowym panowie z Sietom AZS AWFiS. Po raz drugi wicemistrzem Polski we Wrocławiu został Maciej Włosek. Do srebra indywidualnego dołożył zespołowe, które wywalczył wspólnie z: Radosławem Glonkiem, Pawłem Kawieckim, Pawłem Osmańskim.

Podopieczni Stanisława i Łukasza Szymańskich dopiero w finale ulegli nieznacznie KSz Wrocławianie, przegrywając 43:45. Natomiast w półfinale pokonali drugą gdańską drużynę 45:26, a udział w turnieju rozpoczęli od sukcesu nad IKS Jamalex Leszno 45:42.

Sietom AZS AWFiS II zdobył brąz. Michał Janda, Piotr Janda, Krystian Gryglewski, Filip Franceson w meczu o trzecie miejsce pokonali AZS AWF Warszawa II 45:36, a w ćwierćfinale wygrali z pierwszą stołeczną drużyną 45:42, co było największą sensacją turnieju.

Ekipa Sietom AZS AWFiS łącznie zdobyła we Wrocławiu sześć medali, po dwa w każdym kolorze. Dorobek indywidualny i drużynowy był bowiem identyczny.