• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Madsen kopał w drzwi, by dostać wypłatę

Czytelnicy Trojmiasto.pl
28 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Leon Madsen rewelacyjnie zadebiutował w barwach Wybrzeża w kwietniu. Niestety, maj nie był już tak udany. Leon Madsen rewelacyjnie zadebiutował w barwach Wybrzeża w kwietniu. Niestety, maj nie był już tak udany.

Choć Leon Madsen nie brał udziału w zamieszkach w parku maszyn po meczu z Fogo Unią Leszno, żużlowcowi Renault Zdunek Wybrzeża w przeszłości puszczały już nerwy. Duńczyk, którego nasi czytelnicy wybrali Ligowcem Kwietnia, opowiedział nam między innymi o tym jak... wyważył kopniakiem drzwi w siedzibie klubu z Wrocławia, gdy ten zalegał mu z wypłatami. 26-latek zapewnia, że w Gdańsku będzie się wystrzegał podobnych incydentów. Natomiast nierzetelnemu pracodawcy będzie mógł się "odpłacić" w najbliższą niedzielę, w meczu z Betardem Spartą. Poniżej wywiad, który powstał na podstawie pytań czytelników Trojmiasto.pl.AWANTURA W GDAŃSKIM PARKU MASZYN. KTO WINNY?

Katrina: Jak ważne jest dla ciebie bycie docenianym przez kibiców? Tytuł ligowca miesiąca to dla ciebie duże wyróżnienie?

Leon Madsen: To na pewno ogromne wyróżnienie. Nie ma żużla bez kibiców, dlatego bardzo ich szanuję i jestem wdzięczny za wsparcie. Myślę, że wszyscy żużlowcy powinni dbać o fanów. Rodzice wychowali mnie w ten sposób, że staram się być dobrym gościem i zawsze znaleźć czas dla kogoś kto chce ze mną zamienić kilka słów. Nie wolno gwiazdorzyć. To fajne uczucie zobaczyć uśmiech na twarzy kogoś kto prosi ciebie o autograf.

Johny: Jaki jest twój ulubiony tor i taki na którym nie przepadasz startować?

Dobre pytanie, ale trudno mi o odpowiedź. Na pewno lubię tory w Gdańsku i Vetlandzie, uwielbiam ten w Tarnowie. Jeśli chodzi o nielubiane przeze mnie tory, nie ma takiego. Każdy tor może być dobry, jeśli tylko chcą tego ludzie odpowiedzialni za jego przygotowanie. Niestety, często jest tak, że ktoś spieprzy nawierzchnię i ona zagraża bezpieczeństwu żużlowców. W Anglii zdarza się, że w razie deszczu zasypują mokry tor trocinami, nie cierpię na tym jeździć.

AWIZOWANE SKŁADY NA MECZ BETARD SPARTA WROCŁAW - RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
1 czerwca, niedziela, godzina 16:30, sędziuje: Grzegorz Sokołowski (Ostrów Wlkp.)

BETARD SPARTA RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE
9. Tai Woffinden 1. Renat Gafurow
10. Jurica Pavlic 2. Leon Madsen
11. Tomasz Jędrzejak 3. Artur Mroczka
12. Zbigniew Suchecki 4. Marcel Szymko
13. Maciej Janowski 5. Thomas Jonasson
15. Patryk Dolny 6.
16. 7. Dominik Kossakowski


Peter: Wolisz tory twarde czy przyczepne?

Najbardziej lubię tory przyczepne, ale jeśli ktoś chce być kiedyś mistrzem świata, musi radzić sobie i na twardych torach. Na przyczepnych torach wkłada się w jazdę więcej siły, na twardych liczy się przede wszystkim technika. W oby przypadkach najważniejszy jest jednak dobór ustawień w motocyklu.

LEON MADSEN Z REKORDOWĄ NOTĄ W KWIETNIU

Rafał: Czy miałeś żal do gdańskiego klubu, że nie pojechałeś w meczu Gorzowie Wielkopolskim?

Każdy żużlowiec chce jeździć we wszystkich meczach swoich drużyn. Na pewno nie byłem zadowolony. Klub poinformował mnie, że potrzebuje zaoszczędzić, wyjaśniliśmy sobie wszystko i nie ma mowy o pretensjach. Z drugiej strony, gdy zobaczyłem wynik spotkania, byłem wściekły, że nie mogłem pomóc chłopakom.

Zawodnik

Leon Madsen

Leon Madsen

ur.
1988
wzrost
169 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Grzanek: Jak zareagowałeś na odejście z Wybrzeża prezesa Roberta Terleckiego?

Nie spodziewałem się tego. Prezes Terlecki był w porządku, miałem z nim dobry kontakt. Widocznie tak musiało być i skoro tak się stało, to mam nadzieję, że klub na tym nie ucierpi.

KTO NOWYM PREZESEM WYBRZEŻA? KOLEJKI CHĘTNYCH BRAK

Ania: Jak wspominasz początki kariery w Polsce?

Zaczynałem w Grudziądzu, gdzieś koło 2006 roku. Nie pamiętam zbyt wiele z tego okresu. Miałem w swojej karierze zbyt wiele wstrząśnień mózgu i kiepsko u mnie z pamięcią. W Grudziądzu pojechałem chyba w dwóch, trzech meczach. Więcej mogę powiedzieć o Wrocławiu. Trener Marek Cieślak zadzwonił do mnie zimą i powiedział, że chce mnie ściągnąć. Nie byłem do tego przekonany, obawiałem się, że nie będą na mnie stawiać zbyt często. Cieślak zapewnił mnie jednak, że dostanę szansę. Zaufałem mu i do dziś jestem mu wdzięczny. Czas tam spędzony był dla mnie bardzo cenny i nie żałuję niczego, co się z nim wiązało. Tam moja kariera nabrała rozpędu, szczególnie, gdy w 2009 roku przyjechałem z Wrocławiem do Gdańska i... przyczyniłem się do spadku Wybrzeża z ekstraligi. Teraz chcę pomóc obronić je przed degradacją.

Podobnie jak wielu innych żużlowców, Madsen jest fanem tatuaży. Podobnie jak wielu innych żużlowców, Madsen jest fanem tatuaży.
Mariusz: Czy to prawda, że wyważyłeś kopniakiem drzwi w siedzibie wrocławskiego klubu, gdy zalegali ci z wypłatami?

Cholera, kto wam to powiedział? Nikt nie chce pracować za darmo. Żużlowcy złoszczą się, gdy nie dostają pieniędzy. Kibice oczekują od nas, że będziemy dawać z siebie wszystko, gdy startujemy dla ich klubu. Trudno o to, gdy nie ma się odpowiednich środków na przygotowania sprzętu. W nerwach zdarzają się różne sytuacje, ale nie pamiętam, abym skopał drzwi. No dobra, to prawda. Długo nie płacili mi we Wrocławiu, a ja patrzyłem na Kennetha Bjerre czy Jasona Crumpa jak odbierają swoje pieniądze. To było nie fair, bo wykonywałem dobrą robotę dla drużyny i puściły mi nerwy. Mogę jednak powiedzieć, że z wrocławskim klubem mam obecnie bardzo dobre relacje, a to zdarzenie to już tylko zabawna historia do powspominania. Obiecuję, że w Gdańsku podobnych sytuacji nie będzie. Zresztą tutaj w klubie jest mało drzwi.

PIESZCZEK: NIE STAĆ MNIE NA ŻUŻEL

Marcin: Starasz się być profesjonalistą jak m.in. Nicki Pedersen czy podchodzisz do żużla bardziej jak młodzi zawodnicy w twoim wieku?

Jestem stuprocentowym profesjonalistą i myślę, że potwierdzi do każdy, kto mnie zna. Żyję żużlem odkąd skończyłem 3 lata. W sporcie starzejesz się szybko. Jeśli chcesz zostać mistrzem świata i zarobić trochę pieniędzy, musisz poświęcić swój czas i przykładać się do wszystkiego co robisz. Oczywiście znajduję czas na żarty i jakieś przyjemności, ale zawsze pamiętam o swoich celach i pracy, którą muszę włożyć w ich realizację.

Olek: Kto jest twoim najlepszym kolegą z toru?

Zdecydowanie Martin Vaculik. Przeżyliśmy razem sporo fajnych chwil i cały czas jesteśmy w kontakcie. W żużlu ciężko o prawdziwe przyjaźnie, tym bardziej cenię sobie tą z Martinem. Poznaliśmy się w 2010 roku chyba we Wrocławiu podczas konferencji prasowej po meczu. Mieliśmy po najwięcej punktów w swoich drużynach i wysłali nas na spotkanie z dziennikarzami. Szybko złapaliśmy dobry kontakt, a później przez kilka sezonów ścigaliśmy się razem w jednym zespole.

Axwell: Jak ci się podoba Gdańsk?

Preferuję mniejsze miasta, ale Gdańsk choć jest spory, ma w sobie coś co mnie przyciąga. Fajne jest to, że obok jest Sopot i Gdynia, można pojechać na plażę. Nie mam jakiegoś ulubionego miejsca w Trójmieście, ale zdecydowanie mi się tu podoba.

Ziko: Zakładając, że Wybrzeże utrzyma się w ekstralidze, chciałbyś tu zostać?

Trudno mi odpowiadać, bo w zeszłym roku pytano mnie o to w Tarnowie, a przecież nie wszystko zależy ode mnie. To zależy od kibiców, od władz klubu. Zawsze powtarzam, że jeśli w klubie jest mi dobrze, nie widzę powodu, aby odchodzić. Nie lubię zmieniać klubów co rok. Mamy w Gdańsku trochę problemów z pieniędzmi, ale wierzę, że uda się je rozwiązać. Ja czuję się tutaj dobrze. Muszę podkreślić jak bardzo zaskoczyli mnie tutejsi kibice. Jesteście bardzo żywiołowi, zaangażowani, pełni pasji. Rzeczy, które działy się po meczu z Unibaksem Toruń były jak sen. To było coś niesamowitego i szalonego. Szkoda tylko, że nasze kolejne występy były tak katastrofalne.

CHOMSKI ODSZEDŁ DO TORUNIA. SZYMKO NOWYM TRENEREM WYBRZEŻA

Miami Ink: Na facebooku pochwaliłeś się ostatnio tatuażem. Planujesz tatuować całe ciało jak Tai Woffinden, czy raczej skończy się na kilku "dziarach"?

Tatuaże są fajne i na pewno zrobię sobie jeszcze kilka z ilustracjami, które prezentują to co dla mnie ważne. Nie wiem jednak, ile ich będzie. Ten nowy jeszcze nie jest skończony. Chcę żeby zajął całą rękę. Jest związany z żużlem, który jest całym moim życiem. Ponadto w planach mam czterolistną koniczynkę, taką jak na wisiorku, który kiedyś podarowała mi moja matka, aby przynosił mi szczęście. Może jeszcze coś z boksem. Kiedyś uwielbiałem Mike'a Tysona, teraz jestem fanem Mikkela Kesslera. Myślę, że w następnym życiu będę bokserem.

PRZECZYTAJ WYWIADY NA PODSTAWIE PYTAŃ NASZYCH CZYTELNIKÓW W 2014 ROKU
Z DAVIDEM DEDKIEM
Z PATRYKIEM TUSZYŃSKIM

Z MAŁGORZATĄ GAPSKĄ


Typowanie wyników

1 czerwca 2014, godz. 16:30
2 pkt.
Betard Sparta Wrocław
RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

83% 289 typowań Betard Sparta Wrocław
1% 5 typowań REMIS
16% 54 typowania RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane

Czytelnicy Trojmiasto.pl

Opinie (73) 5 zablokowanych

 • Leon dajesz Fajny wywiad (1)

  • 21 7

  • "Sympatyczny Skandynaw" Polska język trudny sprawa...

   • 4 8

 • Ale primityw. (1)

  • 12 42

  • to jest niestety takie środowisko

   są wyjątki, jak zawsze, ale średnia wypada słabo
   tatuaże, ..ledwo składają zdania

   • 9 7

 • (2)

  a tytuł aby podpalać napiętą atmosferę w GKSie i bardziej odwracać kibiców.

  • 53 4

  • jak czytasz tylko tytuł... (1)

   • 12 8

   • Fan Sumowskiego się odezwał

    • 5 0

 • A Fredka we Wrocku to polewaczką będzie jeździł ? (6)

  Bo w awizowanym składzie go nie ma.
  Ja się również pytam gdzie jest Pieszczoch?

  Czy wy naprawdę chcecie żeby GKS spadł ?

  Przejrzyjcie wreszcie na oczy!!!!

  • 13 17

  • (2)

   Szczerze to Lindgren ligowo jest gorszy w tym sezonie od Gafurowa. Tylko do GP sie przykłada.

   • 17 1

   • Ale chyba występ Gafurowa w Gorzowie pokazuje, że jest on 7 razy gorszy od Lindgrena (1)

    asd

    • 5 12

    • Tak samo jak występ Lingrena w Gdańsku...

     • 4 1

  • Ludzie jak mozna mowic ze Gafurow jest lepszy od Lindgrena na wyjezdzie? Z calym szacunkiem dla Gafurowa ale on dobry wystep na wyjezdzie w Elidze zaliczyl chyba 5 lat temu i to tylko raz.

   • 2 8

  • Krystian.

   Chyba sie obrazil ?

   • 8 2

  • Ty juz Waldus glupot nie pisz z tej Holandii

   • 2 0

 • lipa

  Brak kompetencji w klubie.
  Podpisujesz umowę to sie wywiązuj jeden z drugim. Z płatności w terminie też.

  • 11 6

 • ojojo OJOJOJO

  powiwem tylko tyle nic z tego cekawego niebedzie w tym sezonie a szkoda bo sie fajnie zaczełóo ale kolejne lanie u siebie to boli troszke panowie jak czegoś niezrobice to bedziecie mieli puste trybuny . a poza tym mam pytanie gdzie poszły te darmowe bilety do jakich szkuł kłamstwo i oszustwo 1000 biletów żenada

  • 4 8

 • Do wszystkich którzy nie mieli okazji się jeszcze zapoznać - materiał z meczu Wybrzeże - Unia! (10)

  Wpiszcie na Youtubie: 2014.05.25 Magazyn Enea Ekstraliga i włączcie materiał z 44:10min gdzie Artur Morczka jest zażenowany postwą swoich kolegów i wypowiada słowa "To jest Ekstraliga?! Wszyscy mówią, że nie jadą w meczach, dzisiaj jadą - jakie to jest podeście" itd. W 45:25min widać na nim jak Marcel wypowiada do mechaników podczas meczu słowa "Nie cieszcie się bo my ledwo 30pkt mamy, nie cieszcie się bo to wstyd k*** jest!" i w tym momencie doskakuje do niego Hlib i jeszcze jeden mechanik (nie wiem z jakiego teamu) z słowami "No i co!?". Jedna wielka żenada, jeśli tak wygląda podejście mechaników i samych zawodników to ja nie chce ich oglądać! Następne mecze możemy odjechać juniorami + Marcel, Artur i Renat, bo to są prawdziwi zawodnicy którzy zasługują by nazywać ich profesjonalistami! PS. Marcel może brakuje Ci umiejętności i zaplecza sprzętowego, ale taką postawą zyskałeś w moich oczach bardzo dużo! Wierzę, że gdybyś miał sprzęt Ekstraligowy to na swoim torze zawsze byś przywoził cenne punkty! Jeszcze raz wielki plus za postawę Marcela i Artura! PPS. Gdyby w tym meczu jechał Renat zapewne też walczyłby o każdy centymetr toru mimo słabego sprzętu. Taka jest różnica między żużlowcami a gwiazdeczkami!

  • 83 0

  • (2)

   Dzięki za namiar do tego filmiku, widać po nim komu zależy, a kto ma to gdzieś. Jestem ciekawy kogo ma dokładnie na myśli w 44:29 min. Niestety filmik też pokazuje atmosferę panującą w klubie... Ta akcja, gdy Hlib itd doskoczyli do Szymki (Marcel, respekt za zachowanie). Tego buraka (Hliba) w ogóle nie powinni wpuszczać do parku maszyn.

   • 39 0

   • (1)

    jak kogo??? Lansera Gdańska!!! Gwiazdeczkę - alfę i omegę polskiego żużla - po prawej stronie Arturo ma głównego lansera GD tzw. Pieszczka... nawet widać jak podchodzi jego główny mechanik do barierki!!!
    P.S. Przepraszam mechanika - główny mechanik to tatuś. mechanik, menago, podbudzacz, mentor, znawca, toromistrz itd...

    • 19 0

    • Faktycznie widać szacunek Pieszczka do Chomskiego. ...

     Gowniarz się zirytowal jak mu trener tłumaczy jak jechać

     • 14 0

  • rudemu, oskiemu i reszcie SKWG dziękujęmy za wiełkie wybłełe (1)

   • 23 5

   • oski dzieki

    krotka fucha dyrektora ,osoby takiej jak oski /zna jezyki /doprowadzłił do tego co teraz mamy w Naszym Kochanym klubie ,,,, prawdziwi ---KIBICE- napewno ci podziekuja i zapamietaja wybor i poparcie Wielkiego prezesa za stolek wielkiego derektora ,,,,,,,,,,dzieki

    • 3 0

  • Marcel i Mroczka... jedyni normalni wśród tego chłamu!!!

   A Pieszczoch co, dalej obrażony???

   • 28 0

  • Boks obok Madsena miał Krycha

   • 3 0

  • straszny wstyd (1)

   obejrzałem ten film dokładnie - to straszne co się tam wyrabia.. Trzeba koniecznie mieć głośniki na maxa, żeby wychwycić te dyskusje.
   Mam wrażenie, że parę osób w prkingu było pod wpływem (ta parówa Hlib, ten gruby koleś, który po upadku Gwiazdora Piszczka leciał w kierunku bramy wyraźnie się zataczając). Co tam się dzieje???
   Takiej żenady, a chodzę na gdański żuzel 25 lat, nigdy nie było.
   Tam potrzeba mocnej ręki (dobrego prezesa do prowadzenia firmy jaką jest klub, oraz dobrego trenera do złapania za mordki tych gwiazdeczek - tu Chomski wyraźnie sobie nie poradził. Ale fakt nie miał łatwo z takimi burakami jak Hlib, czy Pieszczek ze swoim autohandlarzem).
   A najbardziej zły jestem na szczekających kibiców, którzy pogonili Polnego z klubu. A, jak czas pokazał to dobry menago był - zwróćcie uwagę na całą marketingową otoczkę wokół gdańskiego żużla - był tramwaj w barwach klubowych, samochody, pomalowane przejście podziemne - fajny klimat.
   Teraz jest jakaś totalna masakra - bieda, wstyd, żenujące sceny, brak kibiców, wiocha straszna.
   Rozliczcie Terleckiego (to niezły hohsztapler), ale idioci kupili jego brednie w konkursie piękności! Zdun też mi wygląda na mega cwaniaka...
   A skład? Wypieprzyć Pieszczocha Gwiazdora (nie chcę go, ani jego tatula buraka oglądać), pogonić Lindgrena, Madsenowi też się poprzyglądać i jak będzie tak jeździł jak do tej pory to odstawić go od składu. A te ostatnie 10 zł które w klubie będą zainwestujcie w Marcela, Gafura, thomasa, Artura i całą ekipę młodzieży, która będzie miała okazję się rozjeździć.
   Spadek bedzie tak czy tak, a przynajmniej zainwestujemy w przyszłość.
   I na koniec jeszcze raz brawo dla tych, którzy wybrali prezesa terleckiego - nieźli idioci..

   • 15 1

   • Graffiti w przejściu podziemnym.

    To akurat inicjatywa kibiców Wybrzeża Gdańsk, klub nie miał z tym nic wspólnego. Co do reszty to się z Tobą zgadzam.

    • 7 0

  • wkurzony kibic!

   trzeba podczas prezentacji przed meczem porządnie wygwizdać kogo trzeba!!

   dość !!kibicom tez należy się szacunek a nie gwiazdorskie zachowanie lansera w rurkach i reszty!!!

   wielki szacunek dla Marcela,Artura i Renata za walkę i oddanie a nasz pseudo kapitan nie zawsze ma jaja... niestety...

   • 3 0

 • (4)

  Obiecuję, że w Gdańsku podobnych sytuacji nie będzie. Zresztą tutaj w klubie jest mało drzwi
  TO JEST NAJLEPSZE

  • 33 0

  • w klubach żużlowych powinni mieć obrotowe drzwi

   z tego wniosek

   • 20 0

  • (1)

   Powinno być: tutaj w klubie już mało drzwi zostało :-)

   • 6 2

   • Pewnie tłumacz był poprawny, albo mu Zdunek zapłacił za gładki wywiad

    • 1 1

  • Będzie kopał, ale od razu prezesa

   • 0 6

 • Rozliczyć Terleckiego mówię dobrze wam radzę plus Zduna

  Zróbmy to bo nic innego nie wyjdzie ...

  • 8 8

 • lip

  tak jest o swoje trzeba walczy . a jak nie to zorac stadion i postawic biedronke

  • 7 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
21 kwietnia 2024, godz. 14:00
81% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2% REMIS
17% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Aneta Starzyńska 1 4 100%
2 Andrzej Chrzanowski 1 4 100%
3 82iwdb 1 4 100%
4 Paweł Rosiewicz 1 4 100%
5 Bmifat 1 4 100%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Texom Stal Rzeszów 1 1 0 0 54:36 2
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 1 1 0 0 51:38 2
3 Innpro ROW Rybnik 1 1 0 0 48:42 2
4 Cellfast Wilki Krosno 1 1 0 0 47:43 2
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 1 0 0 1 43:47 0
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 1 0 0 1 42:48 0
7 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 1 0 0 1 38:51 0
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 0 1 36:54 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 1 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Cellfast Wilki Krosno 43:47
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Innpro ROW Rybnik 42:48
 • Texom Stal Rzeszów - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 54:36
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 51:38

Ostatnie wyniki Wybrzeża

79% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Cellfast Wilki Krosno
Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane