Wiadomości

stat

Cyfer i Bech jako Orunia wygrali żużlowy memoriał Podleckiego

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zobacz jak w 18. wyścigu Paweł Hlib jechał sam i postanowił pokonać wszystkie proste na jednym kole.

Drużyna pod nazwą Orunia czyli Adrian CyferMikkel Bech wygrali parowy memoriał Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Żużlowe zawody z trybun obejrzało niespełna 2000 widzów. Warunki torowe utrudniła trochę aura i część zawodników po upadkach i defektach wycofała się z rywalizacji w ostatnich wyścigach. Show dał jednak Paweł Hlib, który jeden z wyścigów pokonał niemal w całości na jednym kole. Wygrać mogły Stogi czyli Krystian PieszczekJacob Thorssell, ale obaj zrezygnowali ze startu w ostatnim wyścigu.Środowy turniej organizowany przez speedwayevents.pl przyjął formę rywalizacji siedmiu par, z których każda została zgłoszona pod szyldem jednej z dzielnic miasta. Imprezę poświęcono pamięci Zbigniewa Podleckiego, byłego legendarnego zawodnika gdańskiego klubu, który obecnie jest patronem miejskiego stadionu.

Przypomnij sobie biografię Zbigniewa PodleckiegoZ założenia w zawodach mieli wystartować wyłącznie byli lub obecni żużlowcy Wybrzeża. Na dzień przed turniejem wycofał się jednak Amerykanin Greg Hancock. Trzykrotny mistrz świata i zawodnik Wybrzeża w sezonie 2005 absencję wytłumaczył poważną chorobą w rodzinie. W jego miejsce ściągnięto Patryka Dudka z Falubazu Zielona Góra.

Przeczytaj jak Zdunek Wybrzeże sięgnęło po brąz w mistrzostwach Par Nice 1. Ligi ŻużlowejDla obecnych zawodników gdańskiego klubu środowy turniej stanowi przetarcie przed najbliższym ligowym meczem. Jest tak szczególnie w przypadku Jacoba Thorssella, dla którego to pierwsze zawody od przedsezonowej kontuzji, kiedy złamał rękę.

Przypomnijmy, że w niedzielę o godz. 14:30 Zdunek Wybrzeże podejmie lidera Nice 1. Ligi Żużlowej - Ostrovię.WYNIKI
1. ORUNIA 21 pkt:
Adrian Cyfer 11+3 (1,1*,2,1*,3,3)
Mikkel Bech 10 (3,2,1,2,1,1)

2. BRZEŹNO 19 pkt:
  Kacper Gomólski 15 (2,1,3,3,3,3)
Kamil Brzozowski 4 (d,d,1,1,1,1)

3. STOGI 19 pkt:
Krystian Pieszczek 14 (3,3,3,3,2,-)
Jacob Thorssell 5+2 (2*,1,2*,u,-,-)

4. NOWY PORT 18 pkt:
Paweł Hlib 14+1 (2,2*,2,3,3,2)
Thomas Jonasson 4+1 (1*,3,w,-,-)

5. ŚRÓDMIEŚCIE 16 pkt:
Patryk Dudek 14 (3,2,1,3,3,2)
Karol Żupiński 2 (0,1,0,0,1,0)

6. PRZERÓBKA 14 pkt:
Leon Madsen 13 (0,3,3,2,2,3)
Mirosław Jabłoński 1 (1,d,d,-,-,-)

7. CHEŁM 13 pkt:
Nicki Pedersen 13 (2,3,2,2,2,2)
Sebastian Ułamek 0 (0,0,d,t,w,-)

R1. Dominik Kossakowski 1 (0,1,0)

Wyścig po wyścigu:
1. Pieszczek, Thorssell, Jabłoński, Madsen 5:1
Turniej uroczyście otworzyła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Córce Zbigniewa Podleckiego wręczyła medal za zasługi żużlowca dla miasta. Nad stadionem kropi delikatny deszcz. Czekamy na dane dotyczące frekwencji na trybunach, ale wydaje się, że w tej chwili nie ma więcej niż 1500-2000 widzów. Za chwilę pierwszy pojedynek Stogi - Przeróbka. Znakomity start Pieszczka i Thorssella. Pewna wygrana Stogów 5:1.

2. Dudek, Hlib, Jonasson, Żupiński 3:3
Pewna wygrana Dudka. Duże odstępy między zawodnikami. Coraz mocniej zaczyna padać deszcz.

3. Bech, Gomólski, Cyfer, Brzozowski d3 4:2
Znakomicie założył się na rywali z czwartego pola Bech. Na drugim okrążeniu zdefektował motocykl Brzozowskiego, który jechał przed Cyferem. Ten drugi kończył bieg bez gogli.

4. Pieszczek, Pedersen, Thorssell, Ułamek 4:2
Pedersen wygrał start, ale Pieszczek minął go po zewnętrznej na wyjściu z pierwszego łuku. Przypomnijmy, że z Duńczykiem jeździł w parze jako junior w sezonie 2012. Thorssell do końca gonił Pedersena, ale warunki na torze robią się bardzo trudne. Przerwa na równanie toru.

5. Madsen, Dudek, Żupiński, Jabłoński d4 3:3
Motocykl Jabłońskiego zdefektował już w pierwszym łuku. Spokojna wygrana Madsena i ogromne przewagi pomiędzy zawodnikami.

6. Jonasson, Hlib, Gomólski, Brzozowski d4 5:1
Jonasson i Hlib jak przed niespełna dekadą w barwach Wybrzeża. Najpierw Szwed po zewnętrznej minął Gomólskiego w pierwszym łuku, a w drugim przy krawężniku "Gingera" wyprzedził Hlib. Kacper do końca walczył o drugą lokatę, ale nie dogonił "Hlipka".

7. Pedersen, Bech, Cyfer, Ułamek 3:3
Wyścig bez historii. Duże odległości pomiędzy zawodnikami, choć z początku próbował walczyć z Pedersenem Bech. Jazdę Ułamka podobnie jak wcześniej Brzozowskiego lepiej przemilczeć. Przynajmniej dojechał jednak do mety.

8. Pieszczek, Thorssell, Dudek, Żupiński 5:1
Świetnie na mokrym, śliskim torze radzą sobie Pieszczek i Thorssell. Trzeba pochwalić zwłaszcza Szweda, który przecież niedawno leczył złamaną rękę. Dudek do końca naciskał gdańszczan, ale nie dogonił ich na mecie. Przerwa na równanie toru.

9. Madsen, Hlib, Jabłoński d3, Jonasson w 3:2
Wyścig przerwany. Na prostej po wyjściu z łuku robiło się ciasno i na tor upadł Jonasson. Po Szweda wyjechała karetka. Thomas uderzył głową w drewnianą część bandy. Wstał jednak o własnych siłach. Z powtórki będzie wykluczony. W powtórce po walce w pierwszym łuku upadł na tor Jabłoński. Kolejny start w trzyosobowym składzie. Jabłoński bez przedniego błotnika. Wyścig bez historii, Jabłoński został zdublowany po tym jak zdefektował mu motocykl.

10. Gomólski, Pedersen, Brzozowski, Ułamek d4 4:2
Ułamek nie przejechał nawet pełnego okrążenia po czym zjechał z toru. Pewna wygrana Gomólskiego, wyścig bez walki.

11. Pieszczek, Cyfer, Bech, Thorssell u 3:3
W pierwszym łuku upadł Thorssell, ale szybko podniósł się z toru. Pieszczek sięgnął po kolejne pewne zwycięstwo. Bech dojechał do mety na defektującym motocyklu.

12. Gomólski, Madsen, Brzozowski, Kossakowski 4:2
Jabłoński nie wyjechał do wyścigu zastąpi go Kossakowski. Jego punkty nie będą liczyły się do dorobku pary. Pewna wygrana Gomólskiego, który na rozkładzie ma już dziś Pedersena i Madsena. Przerwa na równanie toru. Ze względu na opady deszczu z pierwszych serii tor jest trudny i nie wszyscy zawodnicy sobie z nim radzą. Cierpi na tym widowisko, bo odstępy między zawodnikami są spore, a niektórzy nie kończą wyścigów.

13. Dudek, Bech, Cyfer, Żupiński 3:3
Bech po słabym starcie jeszcze na pierwszym okrążeniu przedarł się z ostatniego na drugie miejsce. Do końca naciskał Dudka napędzając się pod bandą i niewiele mu brakowało, by dogonić rywala.

14. Hlib, Pedersen, Kossakowski, Ułamek t 3:2
Kossakowski za Jonassona. Nierówny start, wyścig powtórzony. Ułamek dotknął taśmy i został wykluczony. W powtórce Pedersen wygrał start, ale kapitalnym i zdecydowanym atakiem po kredzie w pierwszym łuku popisał się Hlib. Olbrzymie odstępy między zawodnikami i duże brawa z trybun dla Hliba.

15. Gomólski, Pieszczek, Brzozowski 4:2
Thorssell wycofał się z zawodów. Szwed zapewne nie chce ryzykować po upadku. Dopiero wrócił na tor po kontuzji. Gomólski minął Pieszczka po zewnętrznej na wyjściu z pierwszego łuku. To pierwszy stracony punkt Krystiana w tych zawodach. Brzozowski daleko za nimi. Przerwa na równanie toru.

16. Cyfer, Madsen, Bech, Kossakowski 4:2
Kossakowski za Jabłońskiego jako rezerwa toru. Tor zaczął przesychać i teraz więcej wjazdy w kontakcie. Niespodziewanie do przodu uciekł Cyfer, ale Madsen do mety siedział mu na przysłowiowym kole.

17. Dudek, Pedersen, Żupiński, Ułamek w/2min 4:2
Na tor nie wyjechał Ułamek. Żupiński w pierwszym łuku minął Pederena i przez niemal okrążenie jechał przed trzykrotnym mistrzem świata. Nicki szybko odbił jednak drugą lokatę, ale na pogoń za Dudkiem było za późno.

18. Hlib 3
Hlib i Pieszczek pojadą sami, bo Thorssell i Jonasson nie kontynuują zawodów. Do wyścigu nie wyjechał Pieszczek. Wobec tego Hlib postanowił odjechać wyścig przejeżdżając każdą prostą na jednym kole. Przerwa na równanie toru.

19. Madsen, Pedersen 3:2
Jabłoński i Ułamek wycofali się z zawodów. Zdekompletowane stawki wyścigów z pewnością nie przystoją memoriałowi takiej postaci jak Zbigniew Podlecki. W pojedynku jeden na jednego Pedersen odpierał ataki Madsena przez dwa i pół okrążenia aż dał się minąć przy krawężniku na prostej. Madsen odjechał na jednym kole okrążenie honorowe i pożegnał się z kibicami, dla których ścigał się w sezonie 2014.

20. Gomólski, Dudek, Brzozowski, Żupiński 4:2
Gomólski jest dziś w wybornej formie i po szerokiej "lata" jak chce. Łatwo poradził sobie z Dudkiem. Żupiński prowadził z Brzozowskim, ale dał mu się minąć na drugim okrążeniu.

21. Cyfer, Hlib, Bech 4:2
Osamotniony Hlib podjął walkę z gdańszczanami i dał znakomity pokaz. Jechał na trzeciej, pierwszej i drugiej pozycji. Ostatecznie po kapitalnym wyścigu musiał uznać wyższość Cyfera. Orunia czyli Cyfer i Bech wygrali turniej.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 04.04.2020

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Unia Tarnów
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź
  • Awans do ekstraligi: PGG ROW Rybnik
  • udział w barażach o awans: Ostrovia
  • udział w barażach o utrzymanie: Orzeł Łódź
  • awans z II ligi: Polonia Bydgoszcz

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Terminarz

04.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Unia Tarnów
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Najczęściej czytane