Wiadomości

Cyfer i Bech jako Orunia wygrali żużlowy memoriał Podleckiego

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zobacz jak w 18. wyścigu Paweł Hlib jechał sam i postanowił pokonać wszystkie proste na jednym kole.

Drużyna pod nazwą Orunia czyli Adrian CyferMikkel Bech wygrali parowy memoriał Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Żużlowe zawody z trybun obejrzało niespełna 2000 widzów. Warunki torowe utrudniła trochę aura i część zawodników po upadkach i defektach wycofała się z rywalizacji w ostatnich wyścigach. Show dał jednak Paweł Hlib, który jeden z wyścigów pokonał niemal w całości na jednym kole. Wygrać mogły Stogi czyli Krystian PieszczekJacob Thorssell, ale obaj zrezygnowali ze startu w ostatnim wyścigu.Środowy turniej organizowany przez speedwayevents.pl przyjął formę rywalizacji siedmiu par, z których każda została zgłoszona pod szyldem jednej z dzielnic miasta. Imprezę poświęcono pamięci Zbigniewa Podleckiego, byłego legendarnego zawodnika gdańskiego klubu, który obecnie jest patronem miejskiego stadionu.

Przypomnij sobie biografię Zbigniewa PodleckiegoZ założenia w zawodach mieli wystartować wyłącznie byli lub obecni żużlowcy Wybrzeża. Na dzień przed turniejem wycofał się jednak Amerykanin Greg Hancock. Trzykrotny mistrz świata i zawodnik Wybrzeża w sezonie 2005 absencję wytłumaczył poważną chorobą w rodzinie. W jego miejsce ściągnięto Patryka Dudka z Falubazu Zielona Góra.

Przeczytaj jak Zdunek Wybrzeże sięgnęło po brąz w mistrzostwach Par Nice 1. Ligi ŻużlowejDla obecnych zawodników gdańskiego klubu środowy turniej stanowi przetarcie przed najbliższym ligowym meczem. Jest tak szczególnie w przypadku Jacoba Thorssella, dla którego to pierwsze zawody od przedsezonowej kontuzji, kiedy złamał rękę.

Przypomnijmy, że w niedzielę o godz. 14:30 Zdunek Wybrzeże podejmie lidera Nice 1. Ligi Żużlowej - Ostrovię.WYNIKI
1. ORUNIA 21 pkt:
Adrian Cyfer 11+3 (1,1*,2,1*,3,3)
Mikkel Bech 10 (3,2,1,2,1,1)

2. BRZEŹNO 19 pkt:
  Kacper Gomólski 15 (2,1,3,3,3,3)
Kamil Brzozowski 4 (d,d,1,1,1,1)

3. STOGI 19 pkt:
Krystian Pieszczek 14 (3,3,3,3,2,-)
Jacob Thorssell 5+2 (2*,1,2*,u,-,-)

4. NOWY PORT 18 pkt:
Paweł Hlib 14+1 (2,2*,2,3,3,2)
Thomas Jonasson 4+1 (1*,3,w,-,-)

5. ŚRÓDMIEŚCIE 16 pkt:
Patryk Dudek 14 (3,2,1,3,3,2)
Karol Żupiński 2 (0,1,0,0,1,0)

6. PRZERÓBKA 14 pkt:
Leon Madsen 13 (0,3,3,2,2,3)
Mirosław Jabłoński 1 (1,d,d,-,-,-)

7. CHEŁM 13 pkt:
Nicki Pedersen 13 (2,3,2,2,2,2)
Sebastian Ułamek 0 (0,0,d,t,w,-)

R1. Dominik Kossakowski 1 (0,1,0)

Wyścig po wyścigu:
1. Pieszczek, Thorssell, Jabłoński, Madsen 5:1
Turniej uroczyście otworzyła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Córce Zbigniewa Podleckiego wręczyła medal za zasługi żużlowca dla miasta. Nad stadionem kropi delikatny deszcz. Czekamy na dane dotyczące frekwencji na trybunach, ale wydaje się, że w tej chwili nie ma więcej niż 1500-2000 widzów. Za chwilę pierwszy pojedynek Stogi - Przeróbka. Znakomity start Pieszczka i Thorssella. Pewna wygrana Stogów 5:1.

2. Dudek, Hlib, Jonasson, Żupiński 3:3
Pewna wygrana Dudka. Duże odstępy między zawodnikami. Coraz mocniej zaczyna padać deszcz.

3. Bech, Gomólski, Cyfer, Brzozowski d3 4:2
Znakomicie założył się na rywali z czwartego pola Bech. Na drugim okrążeniu zdefektował motocykl Brzozowskiego, który jechał przed Cyferem. Ten drugi kończył bieg bez gogli.

4. Pieszczek, Pedersen, Thorssell, Ułamek 4:2
Pedersen wygrał start, ale Pieszczek minął go po zewnętrznej na wyjściu z pierwszego łuku. Przypomnijmy, że z Duńczykiem jeździł w parze jako junior w sezonie 2012. Thorssell do końca gonił Pedersena, ale warunki na torze robią się bardzo trudne. Przerwa na równanie toru.

5. Madsen, Dudek, Żupiński, Jabłoński d4 3:3
Motocykl Jabłońskiego zdefektował już w pierwszym łuku. Spokojna wygrana Madsena i ogromne przewagi pomiędzy zawodnikami.

6. Jonasson, Hlib, Gomólski, Brzozowski d4 5:1
Jonasson i Hlib jak przed niespełna dekadą w barwach Wybrzeża. Najpierw Szwed po zewnętrznej minął Gomólskiego w pierwszym łuku, a w drugim przy krawężniku "Gingera" wyprzedził Hlib. Kacper do końca walczył o drugą lokatę, ale nie dogonił "Hlipka".

7. Pedersen, Bech, Cyfer, Ułamek 3:3
Wyścig bez historii. Duże odległości pomiędzy zawodnikami, choć z początku próbował walczyć z Pedersenem Bech. Jazdę Ułamka podobnie jak wcześniej Brzozowskiego lepiej przemilczeć. Przynajmniej dojechał jednak do mety.

8. Pieszczek, Thorssell, Dudek, Żupiński 5:1
Świetnie na mokrym, śliskim torze radzą sobie Pieszczek i Thorssell. Trzeba pochwalić zwłaszcza Szweda, który przecież niedawno leczył złamaną rękę. Dudek do końca naciskał gdańszczan, ale nie dogonił ich na mecie. Przerwa na równanie toru.

9. Madsen, Hlib, Jabłoński d3, Jonasson w 3:2
Wyścig przerwany. Na prostej po wyjściu z łuku robiło się ciasno i na tor upadł Jonasson. Po Szweda wyjechała karetka. Thomas uderzył głową w drewnianą część bandy. Wstał jednak o własnych siłach. Z powtórki będzie wykluczony. W powtórce po walce w pierwszym łuku upadł na tor Jabłoński. Kolejny start w trzyosobowym składzie. Jabłoński bez przedniego błotnika. Wyścig bez historii, Jabłoński został zdublowany po tym jak zdefektował mu motocykl.

10. Gomólski, Pedersen, Brzozowski, Ułamek d4 4:2
Ułamek nie przejechał nawet pełnego okrążenia po czym zjechał z toru. Pewna wygrana Gomólskiego, wyścig bez walki.

11. Pieszczek, Cyfer, Bech, Thorssell u 3:3
W pierwszym łuku upadł Thorssell, ale szybko podniósł się z toru. Pieszczek sięgnął po kolejne pewne zwycięstwo. Bech dojechał do mety na defektującym motocyklu.

12. Gomólski, Madsen, Brzozowski, Kossakowski 4:2
Jabłoński nie wyjechał do wyścigu zastąpi go Kossakowski. Jego punkty nie będą liczyły się do dorobku pary. Pewna wygrana Gomólskiego, który na rozkładzie ma już dziś Pedersena i Madsena. Przerwa na równanie toru. Ze względu na opady deszczu z pierwszych serii tor jest trudny i nie wszyscy zawodnicy sobie z nim radzą. Cierpi na tym widowisko, bo odstępy między zawodnikami są spore, a niektórzy nie kończą wyścigów.

13. Dudek, Bech, Cyfer, Żupiński 3:3
Bech po słabym starcie jeszcze na pierwszym okrążeniu przedarł się z ostatniego na drugie miejsce. Do końca naciskał Dudka napędzając się pod bandą i niewiele mu brakowało, by dogonić rywala.

14. Hlib, Pedersen, Kossakowski, Ułamek t 3:2
Kossakowski za Jonassona. Nierówny start, wyścig powtórzony. Ułamek dotknął taśmy i został wykluczony. W powtórce Pedersen wygrał start, ale kapitalnym i zdecydowanym atakiem po kredzie w pierwszym łuku popisał się Hlib. Olbrzymie odstępy między zawodnikami i duże brawa z trybun dla Hliba.

15. Gomólski, Pieszczek, Brzozowski 4:2
Thorssell wycofał się z zawodów. Szwed zapewne nie chce ryzykować po upadku. Dopiero wrócił na tor po kontuzji. Gomólski minął Pieszczka po zewnętrznej na wyjściu z pierwszego łuku. To pierwszy stracony punkt Krystiana w tych zawodach. Brzozowski daleko za nimi. Przerwa na równanie toru.

16. Cyfer, Madsen, Bech, Kossakowski 4:2
Kossakowski za Jabłońskiego jako rezerwa toru. Tor zaczął przesychać i teraz więcej wjazdy w kontakcie. Niespodziewanie do przodu uciekł Cyfer, ale Madsen do mety siedział mu na przysłowiowym kole.

17. Dudek, Pedersen, Żupiński, Ułamek w/2min 4:2
Na tor nie wyjechał Ułamek. Żupiński w pierwszym łuku minął Pederena i przez niemal okrążenie jechał przed trzykrotnym mistrzem świata. Nicki szybko odbił jednak drugą lokatę, ale na pogoń za Dudkiem było za późno.

18. Hlib 3
Hlib i Pieszczek pojadą sami, bo Thorssell i Jonasson nie kontynuują zawodów. Do wyścigu nie wyjechał Pieszczek. Wobec tego Hlib postanowił odjechać wyścig przejeżdżając każdą prostą na jednym kole. Przerwa na równanie toru.

19. Madsen, Pedersen 3:2
Jabłoński i Ułamek wycofali się z zawodów. Zdekompletowane stawki wyścigów z pewnością nie przystoją memoriałowi takiej postaci jak Zbigniew Podlecki. W pojedynku jeden na jednego Pedersen odpierał ataki Madsena przez dwa i pół okrążenia aż dał się minąć przy krawężniku na prostej. Madsen odjechał na jednym kole okrążenie honorowe i pożegnał się z kibicami, dla których ścigał się w sezonie 2014.

20. Gomólski, Dudek, Brzozowski, Żupiński 4:2
Gomólski jest dziś w wybornej formie i po szerokiej "lata" jak chce. Łatwo poradził sobie z Dudkiem. Żupiński prowadził z Brzozowskim, ale dał mu się minąć na drugim okrążeniu.

21. Cyfer, Hlib, Bech 4:2
Osamotniony Hlib podjął walkę z gdańszczanami i dał znakomity pokaz. Jechał na trzeciej, pierwszej i drugiej pozycji. Ostatecznie po kapitalnym wyścigu musiał uznać wyższość Cyfera. Orunia czyli Cyfer i Bech wygrali turniej.

Opinie (88) 7 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Tradycyjnie powalająca frekwencja. (5)

  • 26 11

  • (2)

   Dlatego nowego stadionu dla kilku meczów ligowych i pustych trybun na innych zawodach nie będzie.

   • 6 11

   • (1)

    Na lidze jest frekwencja.

    • 15 3

    • ile 5k?

     W Gdańsku jest możliwe aby na każdym meczu było 10k widzów ale tak nie będzie.
     Nowego stadionu dla 5k ludzi na mecz też nie będzie.

     Przykre ale prawdziwe

     • 4 11

  • Trzeba było przyjść, to byłaby lepsza.

   • 15 3

  • organizator zniechęca

   • 4 0

 • Chełm (5)

  Wygra oczywiście Gdańsk -Chełm

  • 2 15

  • ułamek

   ułamek skąd on się wzion urwał się z dzewa

   • 3 2

  • (1)

   Ułamek ułom

   • 2 2

   • ułom cię zrobił

    • 0 0

  • Orunia i cisza

   • 0 0

  • a gdzie

   Przymorze?

   • 0 0

 • (1)

  Tylko Stogi !

  • 8 7

  • Stogi znikną pod wodą

   • 0 0

 • Po 8 biegach jedno wyprzedzenie na wyjściu z drugiego łuku ?

  I dwa po starcie na pierwszym łuku ?

  No tak, ulewa nad torem.

  • 9 13

 • wielce niechciany Hlib pokazuje że i tak jest lepszy od połowy "rajderów" :) (6)

  • 49 2

  • (1)

   Po 6 latach przerwy

   • 5 0

   • Noooooo

    Szacun dla Pawła. Trzymam kciuki za formę i oby bez kontuzji oraz aby sponsorzy byli... Do zobaczenia w e-lidze.... Swoja droga pewnie szybciej tam będziesz niż GKS

    • 8 1

  • Dokładnie. (3)

   panie pieszczek, dziękuję w imieniu tej garstki prawdziwych fanów, za pokazanie po raz kolejny swojego charakteru i nie wyjechanie do ostatniego biegu. Nie dość, że wydałem 25zł, to zmokłem, zmarzłem i ch wie co jeszcze, za to książę pieszczek pokazał gdzie ma kibiców którzy przyszli na stadion. FY.

   • 10 2

   • Pieszczek (2)

    Masz rację kolego. Nawet nie śnił gwiazdor do kibiców pomachać.... Żenada i tyle... To chłop który nie jeździ 6 lat (Hlib) wyjechał sam do biegu i pojeździł na świecy i kibice to docenili bo stali klaskali bo miał szacunek do kibiców i co tu dużo tłumaczyć samo mówi za siebie o klasie zawodnika.

    • 10 2

    • (1)

     Nie przesadzajcie może. Dla nas najważniejszy jest niedzielny mecz i być może dla chłopaków była to po prostu okazja do przetestowania silników. Krystian spisywał się świetnie, tor był jaki był, zaczęły się upadki itd. - po co miał ryzykować?

     • 1 6

     • Ryzykować

      Niech zmieni sport jak nie chce ryzykować

      • 3 1

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • Wygrają

  Cyfer i Bech

  • 8 3

 • Czyli co

  Thorssell kontuzja?

  • 1 19

 • (3)

  W Gdansku najbardziej zawodzą kibice i tyle w temacie.A mądrych za to jest tu bez liku.zenada i żal.

  • 30 13

  • Wrzuć do puszki

   • 1 2

  • MAREK (1)

   Zgagzam sie przyjda na stadion i siedza jak przed telewizorem a jak ktos obok dopinguje glosno to patrza jak na nienormalnego

   • 1 0

   • Zgadzam się

    Tak było choćby podczas meczu z Tarnowem. 1 raz na mecz poszedł ze mną kolega i w sumie trochę żenua. We 2ke i może jeszcze kolejna 2ka za Nami krzyczelismy reszta cisza. Aż dziwnie to wyglądało. Ludzie oczekują składu z mistrzami świata, wychowankami w składzie i solidna para juniorów plus stadion nowy a sami... Szkoda słów. W niedzielę ilu nas będzie? Połowa tego co z Tarnowem?! Pogoda nie taka no i przecież przegraliśmy 2 razy teraz. I dla kogo budować stadion? Jak już wybudują to trzeba mieć minimum 6-8 mln na elige a skąd to brać.

    • 0 0

 • Dramat nie ściganie ! (2)

  • 12 16

  • MAREK (1)

   Dobrze BOLO napisales to dramat nie byc na memoriale takiego zaslozonego zuzlowca trzeba bylo przyjechac pod brame i posluchac jak jezdza

   • 0 0

   • Dobra odpowiedź prawdziwego kibica.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 03.04.2021

Unia Tarnów
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Wrzask 14 37 85.7%
2. Witold Krużyński 11 35 90.9%
3. Radosław Dymkowski 14 33 78.6%
4. Wojciech Koczyński 14 33 78.6%
5. Wojteks23 Wojteks23 11 33 90.9%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń
2 Start Gniezno
3 Orzeł Łódź
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Unia Tarnów
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8 Lokomotiv Daugavpils
 • awans do ekstraligi: eWinner Apator Toruń
 • spadek do II ligi: Lokomotiv Daugavpils
 • awans do I ligi: Wilki Krosno
 • Sezon zakończono po rundzie zasadniczej liczącej 14 kolejek. Zrezygnowano z play-off ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w maksymalnej pojemności trybun.

Terminarz

03.04 (sob) Unia Tarnów ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
10.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk ROW Rybnik
17.04 (sob) Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
04.10.2020 (nd) godz.16:00 Unia Tarnów 37:53 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
27.09.2020 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:39 Lokomotiv Daugavpils LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane