Zwycięstwo Energi Wybrzeża Gdańsk po dramatycznym boju

Energa Wybrzeże Gdańsk

Adrian Kondratiuk był najskuteczniejszym szczypiornistą Energi Wybrzeża w dramatycznej rywalizacji z Zagłębiem Łukasz Głowala

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk po dramatycznym boju zainkasowali trzy punkty meczowe. Gdańszczanie pokonali Zagłębie Lubin 29:25 (13:15). Spotkanie z "Miedziowymi" pełne było zwrotów akcji. Gdańszczanie zaprezentowali jednak niezwykły hart ducha i determinację niwelując w drugiej połowie już pięciobramkową przewagę ekipy Zagłębia.

Energa Wybrzeże:
Chmieliński - Kondratiuk 6, Salacz 4, Papaj 4, Sulej 3, Wróbel 3, Rutkowski 3, Prymlewicz 2, Oliveira 2, Bednarek 1, Komarzewski 1, Adamczyk, Gajek.

Zagłębie: Skrzyniarz - Bondzior 5, Kużdeba 5, Moryń 4, Marciniak 3, Mrozowicz 2, Kupiec 2, Pawalczyk 2, Czyczykało 2, Dawydzik 1, Stankiewicz, Szymyślik, Jaszka.

Rywalizacja z Zagłębiem Lubin przypominała wielka sinusoidę. Zespół z Lubina uciekał gdańszczanom na kilka goli, gospodarze musieli gonić, doganiali i wówczas znów rywale odskakiwali. Na szczęście w decydującym momencie spotkania Energa Wybrzeże nie pozwoliła uciec rywalom.

PRZECZYTAJ O PIERWSZEJ WYGRANEJ SZCZYPIORNISTÓW ARKI

Ale po kolei... Otwarcie należało do Zagłębia, które w 11 minucie po bramce Przemysława Mrozowicza prowadziło już 6:2. Marcin Lijewski wziął wówczas przerwę na żądanie i skorygował grę swojego zespołu. Na 6:6 w 15 minucie trafił Adrian Kondratiuk. Dalej było według podobnego schematu, Zagłębie odskakiwało, Wybrzeże dochodziło, ale remis osiągnęło dopiero na minutę przed końcem i ponownie zapewnił go Kondratiuk. Dwa szybkie ciosy Zagłębia sprawiły jednak, że do przerwy prowadzili goście 15:13.

Po zmianie stron gdańszczanie znów wyrównali (15:15), ale wówczas rozpoczął się okres ich słabej, chaotycznej gry. Już nie pomogła przerwa na żądanie i w 38 minucie było 20;15 dla Zagłębia. Kiedy coraz mniej kibiców liczyło na korzystne rozwiązanie, Wybrzeże przebudziło się. Gdańskiej "siódemce" w zdobywaniu bramek nie przeszkadzało nawet to, że grali w niekompletnym składzie ze względu na kary. Mateusz Wróbel w 44 minucie doprowadził do remisu (20:20), a za chwilę Piotr Papaj trafił z karnego i było 21:20 dla gdańszczan.

Zagłębie na chwilę zastopowało gospodarzy (21:21 i 22:22), ale z każdą minutą ekipa Wybrzeża grała coraz dokładniej i efekt od razu widoczny był na tablicy wyników. W 55 minucie Ramon Oliveira zdobył bramkę na 27:23, za chwile Brazylijczyk trafił na 28:24. Do końca meczu zostało już wówczas niespełna 120 sekund więc gdańszczanie mogli być pewni swego.

Dopóki jest piłka w grze i dopóki sędzia nie odgwiżdże końca rywalizacji, wszystko jest możliwe. Dopiero kiedy przegrywaliśmy 15:20 mój zespół wszedł na odpowiedni poziom agresji, przede wszystkim w grze obronnej. Tak naprawdę to tylko ten element dziś wystarczył do wygrania spotkania. Trzeba było po prostu wyjść i po męsku zderzyć się raz i drugi z rywalem. Wynik może wydawać się naszym spokojnym zwycięstwem, ale w tym meczu działo się bardzo dużo - powiedział po meczu trener gdańszczan Marcin Lijewski.