Zwycięstwo Energi Wybrzeża Gdańsk po dramatycznym boju

Marta
4 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Adrian Kondratiuk był najskuteczniejszym szczypiornistą Energi Wybrzeża w dramatycznej rywalizacji z Zagłębiem Adrian Kondratiuk był najskuteczniejszym szczypiornistą Energi Wybrzeża w dramatycznej rywalizacji z Zagłębiem

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk po dramatycznym boju zainkasowali trzy punkty meczowe. Gdańszczanie pokonali Zagłębie Lubin 29:25 (13:15). Spotkanie z "Miedziowymi" pełne było zwrotów akcji. Gdańszczanie zaprezentowali jednak niezwykły hart ducha i determinację niwelując w drugiej połowie już pięciobramkową przewagę ekipy Zagłębia.

Energa Wybrzeże:
Chmieliński - Kondratiuk 6, Salacz 4, Papaj 4, Sulej 3, Wróbel 3, Rutkowski 3, Prymlewicz 2, Oliveira 2, Bednarek 1, Komarzewski 1, Adamczyk, Gajek.

Zagłębie: Skrzyniarz - Bondzior 5, Kużdeba 5, Moryń 4, Marciniak 3, Mrozowicz 2, Kupiec 2, Pawalczyk 2, Czyczykało 2, Dawydzik 1, Stankiewicz, Szymyślik, Jaszka.

Rywalizacja z Zagłębiem Lubin przypominała wielka sinusoidę. Zespół z Lubina uciekał gdańszczanom na kilka goli, gospodarze musieli gonić, doganiali i wówczas znów rywale odskakiwali. Na szczęście w decydującym momencie spotkania Energa Wybrzeże nie pozwoliła uciec rywalom.

PRZECZYTAJ O PIERWSZEJ WYGRANEJ SZCZYPIORNISTÓW ARKI

Ale po kolei... Otwarcie należało do Zagłębia, które w 11 minucie po bramce Przemysława Mrozowicza prowadziło już 6:2. Marcin Lijewski wziął wówczas przerwę na żądanie i skorygował grę swojego zespołu. Na 6:6 w 15 minucie trafił Adrian Kondratiuk. Dalej było według podobnego schematu, Zagłębie odskakiwało, Wybrzeże dochodziło, ale remis osiągnęło dopiero na minutę przed końcem i ponownie zapewnił go Kondratiuk. Dwa szybkie ciosy Zagłębia sprawiły jednak, że do przerwy prowadzili goście 15:13.

Po zmianie stron gdańszczanie znów wyrównali (15:15), ale wówczas rozpoczął się okres ich słabej, chaotycznej gry. Już nie pomogła przerwa na żądanie i w 38 minucie było 20;15 dla Zagłębia. Kiedy coraz mniej kibiców liczyło na korzystne rozwiązanie, Wybrzeże przebudziło się. Gdańskiej "siódemce" w zdobywaniu bramek nie przeszkadzało nawet to, że grali w niekompletnym składzie ze względu na kary. Mateusz Wróbel w 44 minucie doprowadził do remisu (20:20), a za chwilę Piotr Papaj trafił z karnego i było 21:20 dla gdańszczan.

Zagłębie na chwilę zastopowało gospodarzy (21:21 i 22:22), ale z każdą minutą ekipa Wybrzeża grała coraz dokładniej i efekt od razu widoczny był na tablicy wyników. W 55 minucie Ramon Oliveira zdobył bramkę na 27:23, za chwile Brazylijczyk trafił na 28:24. Do końca meczu zostało już wówczas niespełna 120 sekund więc gdańszczanie mogli być pewni swego.

Dopóki jest piłka w grze i dopóki sędzia nie odgwiżdże końca rywalizacji, wszystko jest możliwe. Dopiero kiedy przegrywaliśmy 15:20 mój zespół wszedł na odpowiedni poziom agresji, przede wszystkim w grze obronnej. Tak naprawdę to tylko ten element dziś wystarczył do wygrania spotkania. Trzeba było po prostu wyjść i po męsku zderzyć się raz i drugi z rywalem. Wynik może wydawać się naszym spokojnym zwycięstwem, ale w tym meczu działo się bardzo dużo - powiedział po meczu trener gdańszczan Marcin Lijewski.

14 Stal Mielec 9 1 2 0 6 239:251 7
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-05-21

Wyniki 9 kolejki

• ARKA GDYNIA - Energa MKS Kalisz 29:31 (14:18)
  • Stal Mielec - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 23:24 (9:9)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 31:27 (14:12)
Marta

Opinie (20)

• Tylko Wybrzeze!!!!

• 21 1

• Brawo Wybrzeże !!!

• 19 1

• Brawo!!! Ale potraficie trzymać w napięciu do końca.

• 15 0

• Wybrzeze (1)

Dobry mecz. Napięcie było do końca. Oby tak dalej!

• 16 0

• Tylko bez nerwów. Bo wtedy nie wychodzi.

• 5 0

• Brawo GKS!

• 14 0

• w dzisiejszym meczu większość czasu w bramce Wybrzeża spędził Przemek - i godnie zastąpił Artura. W pierwszej połowie obrona zostawiła obu naszych bramkarzy samych sobie. Brawo Przemek za drugą połowę. Jeżeli idzie o rzuty z drugiej linii to tragedia - brak odwagi naszych atakujących - bezpieczniej podać piłkę w lewo lub w prawo - obojętnie - nawet jak jest możliwość do rzutu. Rzuty karne naszej drużyny to jest koszmar nie od dzisiaj. Brawo Panowie za wyciągnięcie wyniku i za trzy punkty - ale trzeba pamiętać że lżej już w tym roku już nie będzie - nawet w sobotę 24.11.18. Pozdrawiam

• 10 0

• horor

Wybierając się na mecz Wybrzeża , pomyśl o najbliższych i wykup ubezpieczenie na życie. Emocje takie, że kilka razy w czasie meczu można zejść na zawał serca. Panowie sportowcy litości , na poziomie ligi zawodowej nie wypada prezentować takiej huśtawki formy. Jeżeli nie jesteście artystami to postarajcie się być dobrymi rzemieślnikami a nie wyrobnikami którym albo się uda albo nie. Przecież Wy 6 razy w tygodniu pracujecie nad waszym rzemiosłem. Panie trenerze, więcej wymagać od zawodników nie tylko na meczu. Tym razem szczęście się uśmiechnęło do Was, ale nie zawsze tak będzie.

• 7 2

• BTW mecz nie był dramatyczny, trochę ospały na początku, Lubin grał agresywnie, brzydko wręcz, sędziowie niekonsekwentni i w całej tej „dziwnej” grze chwali się zawodnikom Wybrzeża, ze nie dali sobie narzucić sposobu gry i trzymali się swoich założeń.