Zwycięstwo Lechii, porażka Ogniwa

Tomasz Napiórkowski
11 kwietnia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
W sobotę o godz. 12:00 na stadionie przy al. Grunwaldzkiej spotkały się zespoły Lechii Gdańsk i Orkana Sochaczew . Gdańszczanie w dobrym stylu pokonali gości z Sochaczewa 31 - 13 (19:6).

Pierwsze punkty zdobyli goście, już w 7 min rzut karny na 3 pkt zamienił Bogdan Wróbel . W 10 min gdańszczanie zamienili karnego na młyn i wjechali na pole punktowe przeciwnika, a punkty przykładał Stanisław Więciorek , podwyższył Janusz Urbanowicz . Dwoma przyłożeniami dla gospodarzy w przeciągu kilku minut popisał się Jacek Grebasz , a raz podwyższył Janusz Urbanowicz. Goście odpowiedzieli 29 min zamieniając karnego, wykonywanego przez Bogdana Wróbla, na 3pkt. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę żółtą kartkę zobaczył Jacek Grebasz. Do przerwy Lechia prowadziła z Sochaczewem 19-6.

Na początku drugiej połowy przed szansą zmniejszenia strat stanął Bogdan Wróbel, ale nie wykorzystał on rzutu karnego. 10 min później punkty dla Lechii zdobył Łukasz Doroszkiewicz , a podwyższył Janusz Urbanowicz. Kolejne punkty dla gdańszczan kładzie Adam Latopolski , a podwyższenia nie trafia Janusz Urbanowicz. 15 min przed końcem meczu punkty dla Orkana zdobywa Mariusz Śmielak , a podwyższa Bogdan Wróbel. Końcowy wynik meczu 31-13.

Bardzo dobrze w tym meczu funkcjonowała formacja młyna gospodarzy, który wygrał kilka młynów dyktowanych gości. Nie do zatrzymania był dzisiaj również drugi środkowy gdańszczan - Jacek Grebasz, który dwa razy w dzisiejszym meczu zaliczył przyłożenie.

Lechia Gdańsk : Janusz Urbanowicz (4pkt), Rafał Sajur, Sławomir Kaszuba, Paweł Sienkiewicz, Rafał Kochański, Stanisław Więciorek (5pkt), Łukasz Doroszkiewicz (5pkt), Rafał Wojcieszak, Maciej Szablewski, Tomasz Fedde (2pkt), Marcin Baraniak, Grzegorz Śliwiński, Jacek Grebasz (10pkt), Paweł Besler, Adam Latopolski (5pkt).
Rezerwowi: Dariusz Szniger, Mirosław Klusek, Tomasz Piwko, Mariusz Szniger, Jacek Śliwiński, Paweł Lenartowicz, Karol Hedesz.

Orkan Sochaczew : Tomasz Wosiński, Michał Polakowski, Artur Adamiak, Mateusz Jamroz, Daniel Febisiak, Piotr Kobek, Tomasz Żakowski, Maciej Brażuk, Tomasz Szymański, Bogdan Wróbel (8pkt), Konrad Pisarek, Piotr Pietrzyk, Mariusz Śmielak (5pkt), Tomasz Jabłoński, Piotr Jurkowski.
Rezerwowi: Marcin Stachniuk, Robert Zatorski, Marek Pietrak, Marcin Miałkos, Mariusz Michalak, Wiktor Dobrowolski, Kamile Dybiel.

W drugim meczu w Sopocie na stadionie przy ul. Jana z Kolna zmierzyli się zawodnicy Ogniwa Sopot i Budowlanych Lublin. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00. W tym pełnym emocji meczu lepsi okazali się goście z Lublina, którzy pokonali Sopocian 22-18.

Mecz był pełen emocji, efektem których w pierwszych minutach meczu żółtymi kartkami zostali ukarani Adam Pogorzelski oraz Michał Dembicki . Po upływie 13 min punkty dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Daniel Podolski . Kilka minut później wynik wyrównał na 3:3 Tomasz Stępień . W 28 min punkty, ku uciesze kibiców Sopockiego Ogniwa, zdobywa Filip Cackowski , ale podwyższenia nie trafia Daniel Podolski. 5 min później kolejne punkty zdobywają gospodarze a przykładał Łukasz Szostek , podwyższenia znowu nie trafia Daniel Podolski. Budowlani zdołali jeszcze odpowiedzieć przyłożeniem Jakuba Jasińskiego (podwyższenia nie wykorzystał Tomasz Stępień). Na przerwę Ogniwo schodziło z pięcio punktową zaliczką (13-8).

Druga połowa zaczęła się od ataku gości, czego efektem była podyktowana przez sędziego "karna piątka" dla Lublina, wynik podwyższył Tomasz Stępień. 13 min później po raz drugi punkty dla Lublina kładzie Jakub Jasiński, podwyższa Tomasz Stępień. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko przyłożeniem w 74 min Michała Dembickiego . Wcześniej karnego dla Ogniwa nie wykorzystał Daniel Podolski. Ostatecznie gospodarze przegrali z Budowlanymi z Lublina 18-22.

Ogniwo Sopot : Marcin Wilczuk, Robert Zeszutek, Łukasz Kasperek, Milan Ignatowicz, Łukasz Mikołajczak, Łukasz Mróz, Michał Dembicki (5pkt), Adam Pogorzelski, Wojciech Czaja, Daniel Podolski (3pkt), Łukasz Jasiński, Marcin Malochwy, Mariusz Wilczuk, Filip Cackowski (5pkt), Łukasz Szostek (5pkt).
Rezerwowi: Dariusz Pionk, Jarosław Rycewicz, Krzysztof Mikołajczak, Przemysław Skoczylas, Jakub Irla, Filip Karaś, Tomasz Nikielski.

Budowlani Lublin : Tomasz Jóźwik, Piotr Nojszewski, Paweł Pieniak, Bartłomiej Jasiński, Paweł Niedziółka, Adam Wołoszyn, Maciej Niedźwiedzki, Jakub Jasiński, Konrad Jarosz, Tomasz Mietlicki, Radosław Wołoszyn, Piotr Marcinkwoski, Paweł Piwnicki, Sebastian Berestek, Tomasz Stępień.
Rezerwowi: Marcin Rudź, Emil Dzik, Michał Jakimiński, Marcin Daniel, Rafał Jadach, Grzegorz Kręglicki, Arkadiusz Gospodarek.

ich troje czyli sio zeszyt i kula

byłem na arce a na azs wytrzymałem tylko I połowe bo ogladanie tego co robi Ich Troje z 3 city przez ponad 2 godziny byo ponad moje siły.....facet który na Arce widzi to czego nie było na azs-ie nie widzi nic........na sugestie skierowane do sio aby pomogl zrozumiec przepisy głównemu Zeszytowi odpowiedział aby nie krzyczec na sędziego bo on "debiutuje"....... slowem wlasciwym jest debiluje.....żenada kompletna żenada brakuje mi słów.....przeciez kurawa jego mac oni za to biorą kasę nikt ich do tego nie zmusza.......jak nie umieją tego robic to niech tego nie robią......

• 0 0

• KORVIN na sedziego!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Lechia wygrywa Arka tesz a AZS i Ogniwo przegrywajom

Lechia zagrala tak jak mial i jest faborytem na mistrza wszyscy mysleli ze Arka nie da rady Lodzi ale dala i bedzie glownym rywalem Lechi.Ogniwo jusz mozna powiedziec 6 miejsce na koniec sezonu.A Azs walka o utrzymanie.Spomne o mecz Polska Mlodziezowka vs Armia Francuska ci z armi to bedam jakies mutanty i armia wygra gdziesz 50:12 z mlodymi rygbistami w wieksosci kadry to rugbisc z pomorza(Pruszcz,Ogniwo,moze jakis z arki)i widaci ze pomorze dominuje w rugby