Życiowy sukces Darii Pogorzelec

14 czerwca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Doskonale rozwija się talent Darii Pogorzelec. 20-letnia judoczka Wybrzeża po raz pierwszy w karierze wygrała turniej Pucharu Świata w kategorii do 78 kilogramów. Jako, że są to jednocześnie kwalifikacje do igrzysk, a i we wcześniejszy zawodach gdańszczanka plasowała się najdalej na piątym miejscu, to ma ona olbrzymie szanse, aby w 2012 wystąpić na olimpijskim tatami w Londynie

.

Podczas turnieju w Tallinie gdańszczanka walczyła znakomicie. Trzy zwycięstwa utorowały Darii drogę do finału. W walce o końcowe zwycięstwo Pogorzelec walczyła z Chinką Zhang Jie. Wygrała dzięki technice ocenionej na yuko.

Dla Pogorzelec to dopiero drugie miejsce na podium w krótkiej jej historii startów w Pucharze Świata. W maju, w Tunisie, na inaugurację dwuletnich kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Londynie, zawodniczka Wybrzeża zajęła trzecią pozycję. W drodze do "pudła" pokonała wówczas aktualną mistrzynię świata i wicemistrzynię Europy, Marhinde Verkerk z Holandii, by dopiero w półfinale przegrać z Francuzką Audrey Tcheumeo.

Ponadto wiosną gdańska judoczka zajęła piąte miejsce w mistrzostwach Europy, a z tą samą lokatą ukończyła również przed tygodniem zawody Pucharu Świata w Budapeszcie. Wówczas już w eliminacjach wygrała z Jie, ale miejsce na podium przegrała na rzecz innej Chinki, Zhang Zhehui.

Liczymy, że sukcesy Pogorzelec będą motywujące dla jej młodszych koleżanek po fachu z Gdańska. PZJ ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorek i juniorów młodszych. Wśród dziewcząt połowę kadrowych miejsc zajęły judoczki AZS AWFiS. Od 25 do 27 czerwca w czeskich Teplicach o medale walczyć będą: Magdalena Miller (kategoria 57 kg), Natalia Czaplicka (63 kg) i Aleksandra Jabłońska (70 kg).

Opinie (14) 2 zablokowane

• zdjecie? (1)

co ma wspolnego z a Daria, jej klubem czy zawodami w ktorych startowala??

• 0 0

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• No yo pogratulować
    co jest nikt się nie interesuje judo

• 0 1

• Gratulacje

Fajnie, że ktoś napisał informacje na temat judo. Gratulacje dla Darii!

• 2 0

• Tylko 3 opinie ? ? ? (1)

A gdyby pisali, że Piłkarze Lechii bawili się w głupiego jasia na treningu to wszycy by tu winszowali.
    Bzdura. Żałosna liga, żałosna gra i żałośni działacze.
    Gdy Gdańszczanka odnosi prawdziwy sukces w świecie - cisza.
    ;/

• 6 0

• Brawo!

o Darii to nawet nie słyszałem. No ale teraz to wielki szacunek dla Niej. Pokazuje, że można!! Pracuj ciężko i nigdy się nie poddawaj wygrasz Igrzyska!! Pozdrawiam.

• 1 0

• Mistrzyni!!

Brawo, brawo, brawo nasza MISTRZYNI!!!!!!!!!!!!

• 2 0

• Brawo!!!

Szkoła Podstawowa nr 80 cieszy się z sukcesu Darii i gratuluje jej ogromnej woli walki i zwycięstwa. Jesteśmy z ciebie dumni.