Szczypiorniści Arki Gdynia ulegli MMTS Kwidzyn. Kolejna słaba końcówka

22 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Dawid Przysiek i Robert Kamyszek zdobyli ponad połowę bramek dla Arki, ale nie poprowadzili jej do wygranej przeciwko MMTS. Dawid Przysiek i Robert Kamyszek zdobyli ponad połowę bramek dla Arki, ale nie poprowadzili jej do wygranej przeciwko MMTS.

Piłkarze ręczni Arki Gdynia przegrali u siebie z MMTS Kwidzyn 27:33 (12:17). Na 6 minut przed końcem gry przegrywali różnicą dwóch trafień, ale goście zakończyli spotkanie serią 4:1 i zapewnili sobie komplet punktów.

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski - Ćwikliński, Czaja, Jamioł 5, Jasowicz 2, Kamyszek 9, Lisiewicz 2, Przysiek 5, Rutkowski, Skwierawski, Wołowiec 2, Wolski 1, Całujek 1

MMTS: Dudek, Szczecina 1 - Adamski 3, Guziewicz, Janiszewski, Krieger, Kryński 5, Landzwojczak 3, Nogowski 3, Orzechowski 6, Ossowski 1, Peret 6, Potoczny 5, Przytuła, Rosiak, Szczepiński

- Wierzę, że w obronie w końcu postawimy ścianę. Każdy udany mecz doda nam skrzydeł przed walką o utrzymanie - mówił przed meczem z MMTS Maciej Pieńczewski.
Bramkarz Arki w pierwszych 10 minutach piątkowego popisał się przy obronie rzutu karnego, a gdynianie szli z wyżej notowanym rywalem przysłowiowy łeb w łeb m.in. dzięki trafieniom Roberta Kamyszka.

Przeczytaj, co przed meczem mówił bramkarz Arki

Wprawdzie kwidzynianie odskakiwali z wynikiem, ale nie na więcej niż dwie, trzy bramki. Większą przewagę uzyskali dopiero przed przerwą po trafieniach Adriana Nogowskiego w tym jednym z własnej połowy.

Po zmianie stron przyjezdni odskoczyli już na 18:12. Gdy wydawało się, że reszta spotkania będzie rozgrywana pod ich dyktando, Arka zdobyła trzy bramki z rzędu. Taką serię powtórzyła jeszcze raz i po kontrze Krystiana Wołowca przegrywała już tylko 25:27.

Mogło być lepiej, ale gdynianie po drodze zepsuli kilka kontr. Kwidzynianie odpowiedzieli trafieniami Roberta OrzechowskiegoMichała Pereta, dzięki czemu znów opanowali sytuację i nie dali się się postraszyć. Po raz kolejny w tym sezonie, gdynianie nie wytrzymali presji związanej z końcówką meczu. Ostatnie 5 minut gry przegrali 1:4.