Arka zremisowała z Pogonią

22 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Julien Tadrowski (z lewej) w pierwszym sparingu przeciwko Arce dostał żółtą kartkę. Gola na remis dla gdynian zdobył z rzutu karnego Marcus (nr 8). Julien Tadrowski (z lewej) w pierwszym sparingu przeciwko Arce dostał żółtą kartkę. Gola na remis dla gdynian zdobył z rzutu karnego Marcus (nr 8).

W poprzednim sezonie, gdy te drużyny rywalizowały ze sobą w I lidze, Arka przegrała z Pogonią oba mecze. Także w ostatniej kolejce w Gdyni, co zapewniło szczecińskiej drużynie awans do ekstraklasy. Zimą pomiędzy klubami doszło do transferów, a we wtorek spotkały się w Pobierowie w grze kontrolnej. Mecz zakończył się remisem 2:2, a do przerwy prowadzili rywale żółto-niebieskich 1:0.

Rogalski 5, Traore 64 - Formella 63, Marcus 70 (karny)

ARKA:
(pierwsza połowa): Miszczuk - Ilków-Gołąb, Jarzębowski, Wallace, Dettlaff - Brzuzy, Pruchnik, Szwoch, Radzewicz - Shibusawa, Surdykowski
(druga połowa): Miszczuk - Kubowicz, Sobieraj, Brodziński, Tomasik - Grzelak, Rzuchowski, Kuklis, Formella - Marcus, Zwoliński

POGOŃ: Janukiewicz - Tadrowski, Hernani, Noll, Pietruszka - Golla, Rogalski, Andradina, Kolendowicz, Murayama (46 Kapelusz) - Chałas (46 Traore)

Arka zdecydowała się zagrać dodatkowy sparing, aby na tle kolejnego zespołu z ekstraklasy sprawdzić testowanych piłkarzy. Ostatecznie z sześciu zawodników, którzy kandydują do angaży w Gdyni, do Pobierowa pojechało tylko pięciu. 17-letni Piotr Pietkiewicz musiał wracać do Dzierżoniowa z powodu obowiązków szkolnych.

Bramkarz Jakub Miszczuk rozegrał cały mecz, do przerwy grali japoński napastnik Daisuke Shibusawa oraz prawy obrońca Michał Ilków-Gołąb. W drugiej połowie tego drugiego zmienił Dawid Kubowicz, a z prawej strony pomocy zaprezentował się Rafał Grzelak

Trener Paweł Sikora zdecydował się zagrać w polu na dwa składy. Natomiast Pogoń nie miała tak dużego pola manewru, gdyż tego dnia, na zakończenie pierwszego tegorocznego zgrupowania, grała dwa sparingi. W pierwszym, w Niechorzu, podopieczni Artura Skowronka rozbili III-ligową Kotwice Kołobrzeg 3:1.

Do meczu z gdynianami wyszło dwóch byłych piłkarzy Arki: Emil Noll i sprzedany do Pogoni tej zimy Julien Tadrowski. Reprezentant Polski do lat 20 grał bez respektu dla byłych kolegów. W 40. minucie po jednym z fauli otrzymał żółtą kartkę.

Po drugiej stronie barykady zagrał Łukasz Zwoliński. Napastnik, który do końca sezonu został wypożyczony z Pogoni do Arki, wypracował dla gdynian karnego, z którego padło wyrównanie. Żółto-niebieskim udało się uzyskać lepszy wynik, niż w oficjalnych meczach w I lidze w minionym sezonie. Wówczas w Szczecinie przegrali 1:3, a u siebie 0:2.

Zobacz wyniki i tabele z sezonu 2011/12, gdy Arka i Pogoń grały w tej samej klasie rozgrywkowej

Wtorkowy sparing rozpoczął się równie źle, jak sobotnia gra z Polonią Warszawa. Gdynianie stracili gola już w piątej minucie. Maksymilian Rogalski wymienił się pozycjami z Tomaszem Chałasem. Napastnik popisał się prostopadłym podaniem, a środkowy pomocnik zamienił go na bramkę. Całe szczęście, że tym razem żółto-niebiescy uniknęli kolejnych strat aż przez ponad godzinę.

Już w 6. minucie spore kłopoty bramkarzowi Pogoni stworzył strzał Ilków-Gołąb. Radosław Janukiewicz wypuścił piłkę z rąk, ale żaden z napastników Arki nie zdążył z dobitką. Natomiast drugi z testowanych - Miszczuk - popisał się dobrą interwencją po kwadransie, broniąc uderzenie Ediego Andradiny.

Niewiele brakowało, aby żółto-niebiescy strzelili gola do szatni, ale Janukiewicz nie dał się zaskoczyć, gdy Mateusz Szwoch strzelał głową po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza.

Na dobre worek z bramkami otworzył się między 63. a 70. minutą. Wówczas piłka aż trzykrotnie piłka znalazła się w siatce. Wyrównanie dla Arki zdobył Dariusz Formella. 18-latek skorzystał z błędu Janukiewicza.

Jednak gdynianie nie zdążyli nacieszyć się z gola, gdy znów musieli gonić wynik. Składną akcję Rogalskiego i Szymona Kapelusza wykończył Mouhamadou Traore.

W 70. minucie po wspomnianym faulu na Zwolińskim z karnego trafił Marcus, ale na tym wcale nie zakończyły się emocje. Na kwadrans przed końcem gry przewrotką popisał się Zwoliński, ale Janukiewicz był na posterunku. Natomiast w 80. minucie Arkę uratował słupek po strzale z wolnego Przemysława Pietruszki.

ZMIANY KADROWE W ARCE W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM
PRZYBYLI:
Łukasz Zwoliński (wypożyczenie z Pogoni Szczecin do 30.06.2013), Janusz Surdykowski (z rezerw), Krystian Żołnierewicz (po kontuzji)
Mogą przybyć: Rafał Grzelak (bez klubu), Piotr Pietkiewicz (Lechia Dzierżoniów), Daisuke Shibusawa (Japonia, Gwardia Koszalin), Michał Ilków-Gołąb (bez klubu), Jakub Miszczuk (Lech Poznań ME), Dawid Kubowicz (Górnik Wałbrzych)

UBYLI: Julien Tadrowski (Pogoń Szczecin), Piotr Robakowski (rezerwy)
Mogą ubyć: Michał Szromnik (testy w Radomiaku i Evertonie), Patryk Jędrzejowski (testy w Cracovii), Paweł Czoska (testy w Warcie Poznań)

• 22 41

• a wy nawet w sparingach baty z okręgówką (3)

Concordia gola , Limanovia gola!

• 33 9

• (2)

wy macie karniaczki co mecz w eklasie

• 32 8

• lepiej mieć karniaczki w EK niż w 1 lidze śledziki. zawsze nad wami..... (1)

• 22 44

• Lechia to przegrywa z klubami na poziomie Bałtyku jak Concordia czy Limianowia (3)

• 38 9

• tak jak wy z elblągiem , ząbkami i niecieczą - tyle że my jesteśmy lige wyżej i to się liczy:) (2)

• 13 28

• no przynajmniej teraz możecie się cieszyć budzetówko (1)

żalosne

• 8 1

• A wy napinac ratlerki

• 0 5

• Może i z paprykarzami udało się ale z II ligową Wisłą Płock tylko remisuje. Ha ha ha!!!