Drugie miejsce w dywizji dla biało-czerwonych

12 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Arka Rugby

Reprezentacja Polski pokonała na Narodowy Stadion Rugby wyżej notowaną Belgię 28:21 (9:6). Dzięki tej wygranej biało-czerwoni awansowali na drugie miejsce w dywizji 1B Pucharu Europy Narodów. Nowymi liderami zostali Czesi. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z gdyńskiego obiektu przy ul. Górskiego. Organizatorem spotkania był RC Arka. W przedmeczu gdyńska "15" pokonała Polskę U-20 27:13

28:21 Dienst 80 (przyłożenie)

POLSKA: Piorkowski (80 Marcin Wilczuk), Bobryk (79 Janiec), Boutes (57 Kaszuba) - Krużycki, Gabunia (63 Najdek) - Jankowski, Bartoszek, Ławski - Vaissiere (80 Szostek) - Popławski, Gargasson (73 Pradeau), Łukasiewicz, Hotowski, Beccuau (80 Mariusz Wilczuk) - Chartier

BELGIA: Debaty (51 Dienst), Wende (47 Feys), Jadot (76 Vermeylen) - Verschelden, Hendrikx (56 Hanchir) - Neill, Demolder, Plasman (68 Eppe) - Guns (53 K.Williams) - A.Williams, Cauwe, Ronge (47 Dubart), Andre, Meeus - Fierro.

Sędzia: Bessot (Francja). Żółte kartki: Bartoszek, Kaszuba (Polska), Ronge (Belgia). Widzów: 2800

6. Holandia 2 0 0 0 0 23:54

Polska wygrała 28:21 i zdobyła cztery punkty do tabeli dywizji 1B na wagę awansu z piątego na drugie miejsce w tabeli

80+3' kolejne spięcie, sędzia tym razem nie rozstrzygał kto zawinił, a zakończył mecz

80+2' karny dla Belgii, bo znów iskrzyło na boisku, kolejne zmiany w polskiej drużyny, trener Putra wykorzystał cały limit siedmiu zmian

80+1 przed ostatnią akcją trener Putra wymienił łącznika młyna w naszej reprezentacji

80+1' młyn dla Polski 22 metry od celu

80' zmiany w obu drużynach, sędzia doliczył dwie minuty

80' A.Williams nie wykorzystał podwyższenia

80' Belgia zmniejsza straty. Znów przepchnęli nas młyn na pole punktowe. Przyłożenie Thomasa Diensta, który wszedł na boisko w drugiej połowie - 28:21 Jeśli wynik się nie zmieni, to goście będą mieli bonus za porażką nie większą niż różnicą 7 punktów

79' kolejna zmiana wśród Polaków, na boisko wszedł Grzegorz Janiec. Przypomnijmy, że to właśnie młynarz Lechii zdobył pierwsze punkty na Narodowym Stadionie Rugby w meczu inauguracyjnym na tym obiekcie przed niewiele ponad rokiem

77' Polska w ostatnich minutach może powalczyć o punkt bonusowy. Zdobędzie go, jeśli uzyska czwarte przyłożenie.

76' niewiele brakowało do dwóch punktów, Chartier z podwyższenia posłał piłkę w słupek

75' trzecie przyłożenie Polaków! Na 28:16 na pole punktowe rywali przedarł się Chartier

73' na boisko wszedł Pradeau, trzecia zmiana w naszej drużynie

73' publiczność śpiewa "Mazurka Dąbrowskiego", Polacy na boisku muszą radzić sobie w osłabieniu

72' A.Williams trafił z podwyższenia na 23:16

71' Belgia młynem wbiła się w pole punktowe Polaków. Przyłożenie na 23:14 zapisano Maxime Jadotowi

70' znów przepychanki, musi interweniować sędzia, niestety żółta kartka dla Kaszuby, przez 10 minut nasza reprezentacja w osłabieniu

69' Belgowie mają aut kilka metrów od pola punktowego Polaków

68' zmiana w drużynie Belgii, do trzeciej linii wszedł Eppe

67' koniec kary Bartoszka, Polska w komplecie

66' przerwa w grze, masażyści obu reprezentacji na boisku

65' szczęście przy naszej drużynie, gdyż w ataku dwaj Belgowie zderzyli się ze sobą!

63' zmiana w drużynie polskiej, za Gabunię wszedł Najdek, Gruzina żegna skandowanie "Dziękujemy, dziękujemy!"

60' na linii 22 metrów Belgowie zgubili piłkę, młyn dla biało-czerwonych

58' znów niesportowe spięcie na boisku, nie ma kartek, a karny dla Belgii z naszej połowy

57' pierwsza zmiana w drużynie polskiej, na boisko wszedł filar Lechii Sławomir Kaszuba

57' teraz Polska przez 10 minut zagra w osłabieniu, żółta kartka dla Mateusza Bartoszka

56' Belgowie dokonują jednej zmiany po drugiej, wprowadzili nowego łącznika młyna (K.Williams) oraz do drugiej linii Hanchira

54' z podwyższenia Chartier na 23:9!

53' jest przyłożenie biało-czerwonych, tym razem na pole punktowe przedarł się Cedric Vaissiere, a akcję rozprowadził Gargasson

52' kop Chartiera niemal z połowy boiska, nieco mocniej i byłyby punkty, a tak piłka spadła przed słupami

51' zmiana w Belgii, na pozycję filara wszedł Dienst

50' bójka na środku boiska, sędzia rozdzielił walczących, obyło się bez kar indywidualnych, ale będzie karny dla Polski

48' Polacy dążą, aby jeszcze wykorzystać liczebną przewagę, kolejna dobra akcja, tym razem Hotowskiego

47' podwójna zmiana w Belgii, na pozycji młynarza zameldował się na boisku Feys, a na środku ataku Dubart, do gry nie wrócił już Ronge, który pod koniec pierwszej połowy otrzymał żółtą kartką, ale Belgia oczywiście grać już może w "15"

45' Z podwyższenia Chartier poprawił wynik na 16:9 dla Polski!

44' składna akcja Polaków, rozprowadził ją Dawid Popławski, a wykończył atakujący prawym skrzydłem Donald Gargasson. Pierwsza "piątka" w tym spotkaniu!

42' Remis 9:9. Williams zdecydował się kopnąć piłkę z karnego około 45 metrów od celu. Próba była udana

41' drugą połowę rozpoczęli Belgowie, Polacy w liczebnej przewadze

40+4 Chartier z 10 metrów na wprost słupów nie mógł się pomylić, skuteczny karny i Polska wygrała pierwszą połowę 9:6!

40+4 karny dla Polski, czas już przekroczony, a zatem nasi reprezentanci zgłosili próbę

40+3' po rozegraniu przez Polskę autu wydawało się, że punkty zdobył Krużycki, ale rywale zepchnęli zawodnika drugiej linii młyna na ochraniacze osłaniające słupy, a sędzia punktów nie przyznał

40+2' kończymy w przewadze liczebnej, żółta kartka dla Frederica Ronge'a za tzw. anty grę, Polska przez 10 minut w przewadze liczebnej

40+1' Popławski przeniósł akcję pod pole punktowe Belgów

40' sędzia doliczył dwie minuty

40' Chartier próbował zmienić wynik drop-goalem, ale kop nieudany

38' Popławski wyprowadził Polaków z opresji i przeniósł akcje poza pole 22 metrów

36' Polacy bronią się 2 metry przed własnym polem punktowym

34' szczęście przy Polsce, Williams tym razem z karnego trafił w słupek!

34' kolejny karny dla Belgii, spikerzy Tomasz Frymark i Jarosław Bator próbują zachęcić publiczności do głośnego dopingu

30' Remis 6:6. Chartier trafił z karnego

29' sędzia temperuje najmniejszy grymas niezadowolenia zawodników, za niesportowe zachowanie Belga karny dla Polski około 35 metrów od słupów

27' Chartier ratował się komendą "mam" na własnym polu 22 metrów

25' ciężkie chwile przed naszą reprezentacją, broni się we własnym polu 22. metrów, kolejną akcję rywali dobrze powstrzymał Łukasiewicz

21' Belgia objęła prowadzenie 6:3. Carlos Fierro zaskoczył naszych zawodników drop-goalem. Obrońcy rywali dopisało przy tym szczęście, bo piłka odbiła się od poprzeczki zanim trafiła do celu

19' Polacy dobrze zamknęli Belgów, odzyskali piłkę i zdobyli karnego pięć metrów od pola punktowego, z trybun skandowano "Merab, Merab", ale Gruzin debiutujący w polskiej reprezentacji nie przebił się po punkty, bo sędzia uznał, że blok postawiony przy tej akcji naszych zawodników był niezgodny z przepisami

17' nic z tej akcji nie będzie, sędzia dopatrzył się, że piłka wypadła Polakom do przodu, młyn dla Belgów

17' szansa dla Polski, aut siedem metrów od pola punktowego rywali

15' Williams czuje się dzisiaj bardzo mocno, Belg kopał z karnego niemal z połowy boiska, piłka leciała w dobrym kierunku, ale ostatecznie spadła pod a nie nad poprzeczką i tym samym wynik nie uległ zmianie

11' Polska wyrównała na 3:3. Skutecznym egzekutora karnego był David Chartier

11' szybka odpowiedź Polaków, karny dla nas 25 metrów na wprost słupów

10' Belgia objęła prowadzenie 3:0. Skuteczny kop z karnego Alana Williamsa, łącznika ataku reprezentacji gości

9' karny dla Belgii za złe wiązanie formacji młyna naszej reprezentacji

8' szybka kontra Belgów, przerwana została ona ofiarną interwencją Popławskiego

7' niestety, choć wrzut z autu został wygrany to Polacy stracili piłkę około 15. metra od celu

6' kolejny karny dla Polski, odległość znów była około 40 metrów, ale tym razem nasza reprezentacja zamiast próby kopa na słupy wybrała grę do autu

6' Polacy odzyskali piłkę i tym razem nogą dobrze zagrał Popławski, aut dla biało-czerwonych na linii 22. metra od pola punktowego gości

4' Williams nogą wykopnął piłkę w aut, a jednocześnie przeniósł grę na środek boiska

3' z karnego kopał Chartier, piłka nie doleciała jednak do celu, a i tak niedobry był kierunek, gdyż zmierzała obok lewego słupa

2' formacja maula dała Polakom kilkanaście metrów, przesunęli się z własnej połowy na połowę rywali i wywalczyli rzut karny

2' gdy opadły dymy na płocie okalającym stadion już widać efektowny transparent z hasłem: "Walczcie o Honor jak zastępy rycerzy, Dziś cała Polska w zwycięstwo wierzy"

1' wreszcie można grać, ze środka boiska piłkę wykopnął Popławski, kolejne race zapalono wzdłuż linii bocznej, jednak tym razem dają one głównie światło, a nie dym i można grać przy dobrej widoczności

0' rozpoczęcie gry jeszcze się opóźniło się o pięć minut, gdyż odpalone race zasnuły dymem połowę, na której grać będzie Belgia, arbiter interweniował u trenera Putry

0' Francuski arbiter Bruno Bessot wyprowadził drużyny do prezentacji. Zgodnie z rugbową tradycją kraje biorące udział w meczu na linie desygnują swoich sędziów. Z naszej strony nominację otrzymał Tomasz Jarowicz, a Belgowie postawili na Serge Goffineta

0' spiker napomina publiczność, która w komplecie wypełniła 3-tysięczny stadion, aby nie było gwizdów, gdy rywale będą wykonywać karne bądź podwyższenia

0' przed meczem koncertuje orkiestra reprezentacyjna Marynarki Wojennej. Jej występ będzie dłuższy niż przewidywano. W związku z opóźnieniem w programie Polsat Sport, która to stacja zamierza transmitować spotkanie na żywo, gra ma się rozpocząć kwadrans później niż zakładano, czyli o 19:15. W związku z tym o ten czas przedłużamy nasze głosowanie na wytypowanie wyniku spotkania

0' trener Putra oparł reprezentacje na zagranicznych graczach. Naturalizowanych Polaków jest aż ośmiu. Szkoleniowiec tłumaczy, że tylko w ten sposób możemy próbować niwelować różnice w umiejętnościach. W rankingu światowym Belgia jest obecnie 24., a Polska plasuje się na 37. pozycji.

0' w przedmeczu drużyna seniorów Arki pokonała polską kadrę U-20 27:13

0' jeszcze rano Polska miała szanse w przypadku zwycięstwa nad Belgami zostać liderem dywizji 1B. Te plany pokrzyżowali Czesi, który dzisiaj wygrali na wyjeździe z Niemcami 29:23 (16:13) i mają już 12 punktów. Ich dzisiaj nie wyprzedzimy, ale mogą zrobić to... Belgowie, którzy do dzisiaj byli liderami dywizji

• Brawo Jajo!

Wszedł na ostatnie 2 minuty, ale zdążył sprzedać strzała Belgowi. hehe mecz zaliczony, jak Hasan za dobrych czasów.

• 2 0

• o co ta batalia na parę sekund przed końcem?
    wydaje mi się że uczciwiej by było gdyby sędzia roztrzygnął przed gwizdkiem co kto i dlaczego a tak to trochę nie fair...
    ps. cienki ten belg spitalał aż się kurzyło
    i dobrze bo bruksela to gorsza zaraza niż siedziba sauron

• 5 8

• (17)

największy przypał to piłkarskie barany, które przyszły na mecz (nie pierwszy już niestety raz w Gdyni) i śpiewają swoje piłkarskie przyśpiewki. Małolaci z ultrasów chcą się wykazać czy jest jakaś inna przyczyna, że przychodzą na mecze, o których nie mają pojęcia ?? Iddźcie na kopaną - tam jest wasze miejsce.

• 33 12

• Porażka

16 latki drzące się w ludzi " zap$#^!@#ć ku$%!a"... szkoda gadać, tylko niesmak pozostał.

• 22 3

• PRZYSZLI BO SĄ POLAKAMI!!!!!!!!!! (13)

Z czasem nauczą się innego kibicowania!!!!!!.Trzeba dać im szansę,starają się!!!!!

• 11 17

• Nikt nie ma pretensji, że przyszli (6)

pretensje są takie, że ich działanie pozostawiało niesmak i nie zdziwię się jeśli dla wielu osób to będzie ostatni mecz.
        -Zasłaniali widok stojąc w przejściach.
        -Cały czas wymachywali rękami i ciągle gdzieś łazili - rozpraszali uwage
        -Racowisko spowodowało dwukrotne przerwanie meczu.
        -Przeklinanie i jakieś zabawy, już pominę stroje co poniektórych tj dresy, czapeczki baseballówki itp czyli wiadomy niesmak.
        Jak do 30latka 16 latek wydziera się, żeby śpiewał to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.

• 29 4

• (4)

przyszly dzieci, ktorych nie chciano na PN i coz, no cos tam sie staraja, jakies widowisko robic, jakies darcie ryja uskuteczniac, ale marnie, slabo, nawet nie jest to przecietne. coz poczac? zaczelo sie jakos rok temu, od czasu, kiedy pierwszy raz pojawili sie na meczach rugby, uwazajac sie za klub kibica. zaraz pewnie zostane pocisniety, ze jak taki madry to sam to rob, sam organizuj, sam nakrecaj ludzi. spoko, ale po co, kiedy oni robia to w swoim mniemaniu znakomicie ;) pozdro dla kumatych i wiecznie nakrecajacego Gazula ;)

• 12 4

• Nie wiem (3)

Ja na meczu rugby pierwszy raz byłem ale i tak będe chodził mimo tego incydentu. Za to na Arce byłem od 5 do 3 lat temu dość regularnie i przez łeb nikomu nie przeszło, żeby tak byl prowadzony doping a jakakolwiek akcja jak dzisiaj w moment by była zażegnana Mam tylko nadzieje, że polsat nie zarejestrował ich poczynań.
            Bynajmniej jeśli myślą, że przez takie zachowanie porwą tłumy to są w potwornym błędzie bo postępowanie jest na poziomie podstawówki. Sądzę, że gdyby nie Kolosy to by dzisiaj nie było takiej frekwencji. Zresztą nie będę czarował, gdyby nie Kolosy to bym się nie ruszył na stadion.

• 8 5

• (2)

do a, wiesz, inny stadion, inne czasy, inna ekipa. pozniej przyszedl ten od helikopterow i innych cudow wiankow (dzis tez byl obecny) i niestety zostawil obraz nedzy, rozpaczy, sodomy i gomorii.

Saletra Boyz to bylo to :D

• 8 2

• witaj (1)

szczerze to nie mam pojęcia co to PN i kto to osoba od helikopterów :)
                Wiem tylko, że na Arce tego nie było bynajmniej jak ja pamiętam. Tam była konkretna osoba od dopingu i Ci, co chcieli głośno krzyczeć i robić pokaz siadali w konkretnym sektorze. Dzisiaj, przy bębnach arkowców był cały sektor który dopingował i chciał dopingować. Jednak na środku byli tacy ludzie którzy nie koniecznie przyszli na mecz aby cały czas stać, klaskać i wykańczać gardło. Po prostu tego nie chcieli i tak tego sportu nie widzą. A na dole z megafonem drą się i przeklinają... no litości.... I niech nikt nie mówi, że na środku siedziało głuche pruchno bo jak były jakieś ważne akcje np