Ważne zwycięstwo Lotosu Trefla

12 stycznia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Gdańsk

Lotos Trefl przerwał zwycięską passę Effectora i udanie zrewanżował się kielczanom za porażkę we własnej hali. Lotos Trefl przerwał zwycięską passę Effectora i udanie zrewanżował się kielczanom za porażkę we własnej hali.

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk wygrali na wyjeździe z Effectorem Kielce 3:1 (23:25, 25:23, 25:18, 26:24). Podopieczni Dariusza Luksa znakomicie zagrali w ostatnim secie, w którym odrobili aż siedem punktów straty. Dzięki temu zwycięstwu żółto-czarni przerwali zwycięską passę kielczan i zachowali szansę na... siódme miejsce na koniec rundy zasadniczej PlusLigi. MVP spotkania został Paweł Rusek. Siatkarzom pogratulować będzie można w niedzielę o godzinie 18:00 na Targu Węglowym, gdzie pojawią się by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

EFFECTOR: Kozłowski 2, Danger 11, Penczew 13, Staszewski 9, Zniszczoł 10, Kokociński 8, Milczarek (libero) oraz Józefacki 6, Pająk 1, Orczyk 3

LOTOS TREFL: Łomacz 3, Mikołajczak 21, Żaliński 25, Mika, Gawryszewski 7, Kaźmierczak 6, Rusek (libero) oraz Hietanen 11, Kamiński

12 stycznia 2013, godz. 17:00
Effector Kielce
LOTOS TREFL Gdańsk

76% 238 typowań Effector Kielce
24% 75 typowań LOTOS TREFL Gdańsk

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gdańszczan, ale ich przewaga do pierwszej przerwy technicznej po potężnym ataku Wojciecha Żalińskiego wynosiła zaledwie punkt. Po wznowieniu gry asem serwisowym popisał się natomiast Paweł Mikołajczak i żółto-czarni prowadzili 9:7.

Choć kielczanie nie zaczęli tego meczu najlepiej, nie pozwalali przyjezdnym odskoczyć, tym bardziej, że ci nie ustrzegali się błędów. Z dwupunktowej przewagi nie zostało nic, gdy w siatkę zaserwowali kolejno Bartosz Gawryszewski i Mikołajczak.

Przy stanie 20:20 o czas poprosił trener Dariusz Luks, a gdańszczanie zdołali znów odskoczyć na dwa punkty. Plany pokrzyżował im jednak kubański atakujący Armando Danger, którego uderzenia pozwoliły gospodarzom wyjść na prowadzenie tuż pod koniec premierowej partii i wykorzystać pierwszą piłkę setową.

Drugą odsłonę dla odmiany lepiej zaczęli i gorzej skończyli kielczanie. Effector dwoma punktami prowadził do pierwszej przerwy technicznej. Gdańszczanie zdołali jednak zdobyć cztery punkty z rzędu w czym pomogli i sami gospodarze, którzy nie ustrzegli się błędów m.in. atakując w siatkę.

Prowadzenie zmieniało się jeszcze kilkukrotnie, a gdy wyniosło one 23:22 na korzyść gospodarzy, o przerwę poprosił trener Luks, którego uwagi przyniosły oczekiwany skutek. Gdańszczanie zdobyli trzy punkty z rzędu, a seta zakończył udany blok na Dangerze.

W trzecim secie Lotos Trefl poszedł za ciosem i choć przewagę budował mozolnie, ale po drugiej przerwie technicznej zdołał odskoczyć najpierw na cztery punkty, a następnie na sześć punktów. Piłkę setową uderzeniem po bloku wykorzystał Matti Hietanen i gdańszczanie byli już tylko o jedną partię od zwycięstwa.

Czwarta i jak się na szczęście okazało, ostatnia odsłona zapewniła kibicom niesamowity ładunek emocji. Podopieczni trenera Luksa zagrali w niej falami. Prowadzili 8:7 do pierwszej przerwy technicznej by do kolejnej przegrywać 10:16.

Po autowym ataku Hietanena tracili już siedem "oczek", a następnie... po pomyślnej wideo-weryfikacji doprowadzili do wyrównania po 23 punkty! Po chwili gospodarze zmarnowali piłkę setową, a gdańszczanie ostatnim zrywem wykorzystali sytuację i nie pozwolili by ich praca w czwartym secie poszła na marne.

- To było bardzo trudne spotkanie, mecz walki od początku do końca. Bardzo chcieliśmy zrewanżować się za porażkę u siebie i po nieudanym pierwszym secie ani na chwilę nie zwątpiliśmy, że uda nam się wyjechać ze zwycięstwem. W tym meczu "z dalekiej podróży" wracaliśmy dwukrotnie, bo w drugim secie kiedy wyrównaliśmy stan rywalizacji do 1:1 i w czwartej partii, gdy gospodarze mocno nam odskoczyli, ale dzięki determinacji zdołaliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. To była wspaniała końcówka - powiedział nam po meczu trener Dariusz Luks.

Gdańszczanie wygrywając mecz za trzy punkty i znacząco umocnili swoją pozycję w walce o czołową ósemkę rundy zasadniczej. Z kolei kielczanie, którzy wygrali trzy ostatnie spotkania (wszystkie po tie-breakach) stracili szansę na to by już teraz zagwarantować sobie ósmą lokatę.

W niedzielę po powrocie z Kielc siatkarze Lotosu Trefla zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dla swoich kibiców, którzy zechcą wspomóc fundację, żółto-czarni przygotowali wyjątkowe atrakcje.

Wyniki 15 kolejki

• Effector Kielce - LOTOS TREFL GDAŃSK 1:3 (25:23, 23:25, 18:25, 24:26)
  • Delecta Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 3:1 (15:25, 25:15, 27:25, 25:20)
  • Wkręt-met AZS Częstochowa - Asseco Resovia 0:3 (13:25, 20:25, 20:25)
  • AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn (25:20; 25:21, 25:18)
  • Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 14:25, 19:25)

Zagraj z Orkiestrą, zwiedź halę z siatkarzem
W najbliższą niedzielę po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. We wspólnych akcjach gdańskiej drużyny i WOŚP do zdobycia będą podpisane piłki, bombki, koszulki i przede wszystkim niepowtarzalna okazja do poznania sekretów ERGO ARENA pod opieką jednego z żółto-czarnych siatkarzy.

13 stycznia odbędzie się XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zebrane w akcji, która od lat jednoczy całą Polskę, tym razem przeznaczone zostaną na ratowanie życia dzieci i zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. W gromadzenie funduszy na szczytne cele włącza się co roku ogromna grupa sportowców, a wśród nich - ekipa LOTOSU Trefla.

Żółto-czarni pojawią się na gdańskiej scenie WOŚP przy Targu Węglowym około godziny 18.00 wraz z przedstawicielami sponsora tytularnego - Grupy LOTOS SA. Przy tej okazji do wylicytowania będzie możliwość dokładnego poznania miejsca bliskiemu sercu każdego fana gdańskich siatkarzy - hali ERGO ARENA. Zwycięzca aukcji wraz z grupą dziesięciu znajomych zostanie oprowadzony po obiekcie przez wybranego zawodnika LOTOSU Trefla. Na zakończenie wycieczki zwiedzający trafią na małą salę, gdzie będą przyglądać się trenującym siatkarzom. Prócz tego do wylicytowania będzie oryginalna piłka z autografami całej drużyny, a do obu nagród Grupa LOTOS SA dołączy torbę z ekskluzywnymi gadżetami.

Około 19 na Targu Węglowym w studiu Telewizji Polskiej będzie można także licytować koszulkę Mattiego Hietanena oraz podpisaną przez członków zespołu bombkę. Klubowe koszulki i bombki można zdobyć również na internetowych aukcjach Miasta Gdańsk i Siatkówki W Obiektywie. Z kolei w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim o 16 zlicytowana zostanie piłka z autografami, zaś o 13 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Gdyni - kalendarze LOTOSU Trefla na 2013 rok.

Zachęcamy kibiców do aktywnego udziału w licytacjach i wsparcia tej szczytnej inicjatywy. Liczymy na jak najwyższe sumy, gdyż w ten sposób wspólnie przyczynimy się do realizacji kolejnych wielkich celów, które rokrocznie realizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Biuro Prasowe LOTOS Trefl Gdańsk

Opinie (5)

• brawo oby tak dalej szkoda szkoda że początek był słaby

,,,,życzę wam walki w play ofach i sukcesów oby tak dalej no pwodzenia no!!!!!

• 39 0

• Brawo!!!!

może w końcu się ta drużyna ukształtuje i będzie dla nas pociechą!
    Wyobraźcie sobie rzeczywista walkę ze Resovią, Zaksą, Skrą w Ergo Arenie...

• 37 0

• no prosze,jaka mila niespodzianka,brawo TREFL

• 25 0

• Dzięki

Chłopaki! Dzięki za piękny prezent imieninowy. Tak trzymajcie! Już pomału zacieram ręce na ciekawe mecze w play off!!!