Piłkarki ręczne na 2. miejscu w Gdańsku

Debiut Adrianny Górnej w reprezentacji Polski

Kinga Grzyb potrzebowała tylko jednej połowy, aby rzucić Słowaczkom 7 bramek.
Kinga Grzyb potrzebowała tylko jednej połowy, aby rzucić Słowaczkom 7 bramek. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Polskie szczypiornistki pokonały Słowację 29:25 (17:11) i na drugim miejscu zakończyły towarzyski turniej w Gdańsku. Na rozgrzewce przed niedzielnym spotkaniem urazu nabawiła się Katarzyna Janiszewska z Vistalu Gdynia. Awaryjnie zastąpiła ją Adrianna Górna z AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk, dla której był to debiut w pierwszej reprezentacji. Rozgrywki z kompletem zwycięstw wygrały Białorusinki, a tabelę zamknęły Ukrainki.

POLSKA: Gawlik, Kordowiecka - Grzyb 7, Lisewska 5, Achruk 4, Michałów 4, Drabik 4, Sądej 3, Balsam 1, Nocuń 1, Gęga, Górna, Kozłowska, Roszak

Turniej w Gdańsku jest pechowy dla zawodniczek Vistalu Gdynia. W pierwszym meczu przeciwko Białorusi urazu stawu skokowego nabawiła się Monika Kobylińska. Natomiast Katarzyna Janiszewska doznała kontuzji tuż przed kończącym imprezę meczem ze Słowacją.

TAK RELACJONOWALIŚMY WYSOKIE ZWYCIĘSTWO POLSKI NAD UKRAINĄ

Skrzydłowa na rozgrzewce wpadła na koleżankę i z grymasem bólu runęła na parkiet. W meczowym składzie awaryjnie trener Leszek Krowicki zastąpił ją zawodniczką AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk Adriannę Górną, powołaną wcześniej do kadry B, również trenującej obecnie w Gdańsku.

Z trójmiejskich zawodniczek zagrały ponadto Joanna KozłowskaWeronika Kordowiecka z Vistalu. Odpoczęła za to Joanna Szarawaga.

Spotkanie, którego stawką było drugie miejsce w turnieju, biało-czerwone rozpoczęły spokojnie. Przez 10 minut prowadziły co najwyżej jedną bramką. Po trzech celnych rzutach z rzędu było już 7:4.

Znakomicie dysponowana była Kinga Grzyb (7 bramek do przerwy), która bezbłędnie wykorzystywała rzuty karne, trafiała z gry, a także otwierała drogę do bramki koleżankom. Polki powiększyły przewagę do 6-bramkowej.

Po zmianie stron Słowaczki próbowały gonić wynik i nawet zbliżyły się na 4 bramki, ale gospodynie trzymały wynik dzięki trafieniom Joanny Drabik. Później Polki dopuściły rywalki na 3 trafienia (24:21), ale tylko na chwilę.

POLKI PRZEGRAŁY Z BIAŁORUSIĄ, KONTUZJA KOBYLIŃSKIEJ

Reprezentacja Polski z pucharem za drugie miejsce.
Reprezentacja Polski z pucharem za drugie miejsce. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl
Na 9 minut do końca meczu w poprzeczkę z rzutu karnego trafiła Kinga Achruk. To jednak nie wybiło biało-czerwonych z rytmu. Słowaczkom nie pomogły próby gry z wycofaną bramkarką i siódemką w polu.

Wcześniej w hali AWFiS Białorusinki pokonały Ukrainę kończąc turniej z kompletem zwycięstw. Ukrainki postawiły się jednak najlepszej drużynie imprezy. Do przerwy prowadziły nawet 13:11, by ostatecznie przegrać różnicą jednej bramki - 23:24.

MVP turnieju wybrano Kingę Achruk. Przypomnijmy, że dla Polek turniej był sprawdzianem przed czerwcowym dwumeczem Rosją, którego stawką będzie awans na mistrzostwa świata.

MONIKA STACHOWSKA: TO KWESTIA CZASU, KIEDY GÓRNA TRAFI DO PIERWSZEJ REPREZENTACJI

E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Opinie (razem: 5)

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

12 Olimpia-Beskid Nowy Sącz 27 3 3 21 630:771 9

Po 22. kolejce utworzone zostały dwie grupy. Drużyny grają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty są zaliczone.

29.04 (sob) godz.16:00 Pogoń Baltica Szczecin typuj VISTAL Gdynia
03.05 (śr) godz.18:00 Kram Start Elbląg typuj VISTAL Gdynia
06.05 (sob) godz.17:00 Energa Koszalin typuj VISTAL Gdynia
26.04 (śr) godz.18:00 Metraco Zagłębie Lubin 24:24 VISTAL Gdynia
23.04 (nd) godz.16:00 VISTAL Gdynia 23:28 Selgros Lublin