Piłkarki Sztormu przegrały w Krakowie

Rafał Sumowski
7 maja 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk przegrały na wyjeździe z AZS UJ Kraków 2:3 (0:1). - Graliśmy w trudnych warunkach, bo piłka stawała w kałużach, ale mieliśmy sporo klarownych sytuacji. Powinniśmy wygrać to spotkanie - mówi trener gdańszczanek Robert Chałaszczyk, które walczą o utrzymanie w krajowej elicie.

Bramki dla Sztormu: Kopińska 55, Stasiulewicz 70

SZTORM: Ławrukajtis - Ramotowska, Sirant, Świętoniowska (60 Wierzbicka) - Zańko, K.Bużan, Cywińska (70 Turowska), Kamińska (70 Rucińska) , Słowińska (77 Kulig) , Stasiulewicz - Kopińska (83 Osowska)

Gdańszczanki zaczęły niedzielny mecz obiecująco, bo już w pierwszych minutach przed szansą na gola stanęła Dominika Kopińska, ale nie trafiła czysto w piłkę po dośrodkowaniu. Chwilę później w boczną siatkę po podaniu Klaudii Kamińskiej trafiła Martyna Zańko.

To zemściło się przed przerwą, gdy odbita przez bramkarkę piłka po strzale rywalek stanęła w błocie. Wobec dobitki Anna Ławrukajtis była już bezradna.

Po zmianie stron gdańszczanki albo nie potrafiły wykorzystać dogodnych sytuacji, albo zatrzymywała je znakomicie spisująca się golkiperka gospodyń. Krakowianki dołożyły drugie trafienie, na które odpowiedziała dopiero Kopińska wykorzystując sytuację sam na sam.

W 60. minucie było już 3:1, ale kontaktowe trafienie zdobyła Marta Stasiulewicz. Były okazje na wyrównanie, ale wykończenia ich nie ułatwiał stan boiska.

- Graliśmy w trudnych warunkach, bo piłka stawała w kałużach, ale mieliśmy sporo klarownych sytuacji. Okazji strzeleckich było po równo, ale nasze rzeczywiście były lepsze, Powinniśmy wygrać to spotkanie. Szkoda punktów, ale gramy dalej - mówi trener Robert Chałaszczyk.
W sobotę o godz. 13 Sztorm zagra na własnym boisku z Olimpią Szczecin. Do końca sezonu gdańszczankom zostały trzy mecze. Ekstraligę opuszczą dwa najsłabsze zespoły.

12 AZS PSW Biała Podlaska 23 5 3 15 18:46 18
Górnik Łęczna i GOSiR Piaseczno zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych.
Po sezonie zasadniczym liga została podzielona na grupę mistrzowską i spadkową gdzie drużyny rozgrywają po 5 dodatkowych spotkań.
Tabela wprowadzona: 2017-05-07