4 mecze piłki ręcznej w Trójmieście

16 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 12:28 (17 listopada 2016)
Szczypiorniści SMS w środę mieli zamiar zmniejszyć stratę do Spójni Gdynia do zaledwie 3 punktów. W Gorzowie wygrała jednak Stal i to ona depcze po piętach liderowi I ligi. Szczypiorniści SMS w środę mieli zamiar zmniejszyć stratę do Spójni Gdynia do zaledwie 3 punktów. W Gorzowie wygrała jednak Stal i to ona depcze po piętach liderowi I ligi.

Szczypiorniści SMS Gdańsk przegrali na wyjeździe z Kancelarią Andrysiak Stal Gorzów Wlkp. 18:25 (8:12) w zaległym meczu 8. kolejki I ligi. Zwycięzcy zniwelowali stratę do liderującej Spójni Gdynia zaledwie do punktu. W sobotę SMS o godz. 16 zagra w hali przy ul. Kołobrzeskiej z Grunwaldem Poznań, a Spójnia godzinę później w hali GCS przy ul. Olimpijskiej podejmie Real Astromal Leszno. Na oba spotkania wstęp wolny. W weekend w Trójmieście czekają nas jeszcze dwa spotkania: rozgrywek II ligi i juniorów.

STAL: Marciniak, Nowicki - Gębala 8, Serpina 3, Starzyński 3, Kryszeń 3, Turkowski 2, Stupiński 2, Bekisz 2, Droździk 1, Gałat 1, Kłak, Marcin Smolarek, Mariusz Smolarek, Śramkiewicz, Gryszka

SMS: Pyrka, Bartosik - Mauer 6, Orpik 3, Jarosiewicz 2, Rybski 2, Zarzycki 2, Gondek 1, Chełmiński 1, Kołtunowicz 1, Komarzewski, Milewski, Koselski, Rogalski, Sobczak, Pawelec

Gdańscy licealiści notują bardzo udany początek sezonu. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego do Gorzowa Wielkopolskiego z nadziejami na zwycięstwo i awans na trzecie miejsce w tabeli, które dzieliliby wówczas ze Stalą.

Gorzowski beniaminek również notuje jednak znakomity sezon będąc jedyną niepokonaną drużyną na I-ligowym szczeblu. Stal wygrała pięć spotkań i zremisowała trzy. W środę gospodarze dopisali sobie kolejne zwycięstwo, a przewagą wypracowali dość szybko. W 8. minucie gorzowianie prowadzili 4:1.

O czas poprosił trener Tomaszewski, a jego podopieczni bo bramce Adriana Chełmińskiego w 16. minucie zniwelowali do 5:6. Tym razem przerwę zarządził szkoleniowiec gospodarzy Dariusz Molski.Stal po powrocie na parkiet w ciągu 9 minut zdobyła cztery bramki z rzędu. Dwie z nich zdobył wychowanek Spójni Gdynia Stanisław Gębala, brat Tomasza i Macieja, którzy występują w reprezentacji Polski.

Na przerwę gospodarze zeszli z zaliczką czterech trafień i po zmianie stron błyskawicznie powiększyli ją o kolejną bramkę. Zryw gdańszczan zapoczątkował ich najlepszy strzelec Patryk Mauer, który z dzisiejszym spotkaniem wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji zdobytych bramek w całej I lidze.

Wspólnie z Krzysztofem Komarzewskim zniwelował stratę do 11:13, ale na więcej gorzowianie już licealistom nie pozwolili. Stopniowo powiększali przewagę, która niebawem urosła do siedmiu bramek. W 55. minucie było 25:18 dla Stali o co ciekawe, więcej bramek w tym meczu już nie padło.

W SUPERLIDZE WYBRZEŻE GDAŃSK ZAGRAŁO AWANSEM. TAK RELACJONOWALIŚMY POGOŃ ZA GÓRNIKIEM W ZABRZU

W sobotę SMS o godz. 16 zagra w hali przy ul. Kołobrzeskiej z Grunwaldem Poznań, a Spójnia godzinę później w hali GCS przy ul. Olimpijskiej podejmie Real Astromal Leszno. Na oba spotkania wstęp wolny.

Pozostałe mecze trójmiejskich zespołów z niższych lig od czwartku to niedzieli:
II liga mężczyzn
AZS UKW Bydgoszcz - Wybrzeże II Gdańsk, sobota, godz. 17
SMS Gdańsk - Sambor Tczew, niedziela, godz. 12, ul. Kołobrzeska 63

Junior starszy
Olimp Bolszewo - SMS Gdańsk, niedziela, godz. 12
Wybrzeże II Gdańsk - Sambor Tczew, niedziela, godz. 15:45, w Tczewie, ul. Jagiełły 8