Nokauty w I lidze piłkarzy ręcznych

11 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 20:18 (12 listopada 2016)
Patryk Mauer rzucił w Żukowie siedem bramek dla SMS. Patryk Mauer rzucił w Żukowie siedem bramek dla SMS.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia wygrali na wyjeździe z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 33:26 (18:11). Podopieczni Marcina Markuszewskiego sięgnęli po ósme zwycięstwo w dziewiątym meczu i obronili pozycję lidera I lig. Świetnie spisali się także licealiści z SMS Gdańsk, którzy pokonali na wyjeździe GKS Żukowo 33:25 (16:13). - Do przerwy spotkanie było wyrównane, ale druga połowa to był w naszym wykonaniu nokaut - mówi dyrektor SMS ds. sportowych Andrzej Lisiewicz.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Spójnia Gdynia 26:33 (11:18)
SPÓJNIA: Głębocki, Zimakowski - Lisiewicz 3, Ćwikliński 2, Oliferczuk 3, Kamyszek 7, Matuszak, Ringwelski, Brukwicki 3, Rychlewski 6, K.Pedryc 5, P.Pedryc 1, Marszałek 3

Pojedynek w Malborku był hitem kolejki w grupie A I ligi szczypiornistów. Do prowadzących w tabeli gdynian zespół Pomezanii tracił bowiem tylko 2 punkty. W sobotę ta przewaga urosła jednak dwukrotnie i przyznać należy, że Spójni przyszło to wyjątkowo łatwo.

Podopieczni Marcina Markuszewskiego rozpoczęli mecz od serii 3:0 i prowadzenia nie oddali gospodarzom ani na chwilę. Rzutową formą brylował w pierwszej połowie Robert Kamyszek, który do przerwy zapisał na swoim koncie pięć trafień. W momencie, w którym gospodarze mogli nawiązać kontakt, zmarnowali dwa rzuty karne, a schodząc do szatni byli już siedem bramek za gdynianami.

Zaraz po wznowieniu gry Spójnia powiększyła przewagę do 20:11 po rzucie Kamila Pedryca. Z taką zaliczka spokojnie mogli kontrolować dalszy przebieg spotkania.

- Przyznam, że spodziewałem się bardziej wyrównanego meczu. Moi zawodnicy zagrali jednak ten mecz na pełnej koncentracji i mimo kilku pojedynczych błędów, aż chciało się patrzeć na naszą grę w obronie. To zwycięstwo bardzo nas cieszy, bo pewna wygrana z takim rywalem jak Pomezania to powód do zadowolenia. Tym bardziej, że umocniliśmy się na pozycji lidera - mówi trener Markuszewski.
GKS Żukowo - SMS Gdańsk 25:33 (13:16)
GKS: Plaszczak, Kaczmarek - Babieracki 6, Wiczkowski 5, Batura 3, Marciniak 3, Orzechowski 2, Niedziółka 2, Adamczyk 1, Czarnecki 1, Kot 1, Radecki 1, Bruy, Dzierżawski, Kordus, Reseman

SMS: Bartosik, Pyrka - Mauer 7, Milewski 7, Chełmiński 6, Zarzycki 3, Gądek 2, Komarzewski 1, Niedzielenko 1, Rybski 1, Koselski, Jarosiewicz, Orpik, Pawelec

ZOBACZ GDZIE W DŁUGI WEEKEND GRAJĄ TRÓJMIEJSKIE ZESPOŁY

Po porażce w derbach Trójmiasta licealiści z SMS zmierzyli się z kolejnym lokalnym rywalem, GKS Żukowo. Spotkanie zostało rozegrane szybciej niż pozostałe mecze 9. kolejki ze względu na odbywające się w Żukowie od piątku do niedzieli mistrzostwa Polski w zapasach.

- W związku z zajętą halą gospodarze wystosowali do nas zapytanie czy możemy zagrać w czwartek. Nie robiliśmy problemu - mówi dyrektor SMS ds. sportowych Andrzej Lisiewicz.
W starciu z zespołem prowadzonym przez Jakuba BonisławskiegoLeszka Biernackiego, gdańszczanie osiągnęli pierwszą przewagę w 9. minucie, gdy na 5:4 bramkę zdobył Maciej Zarzycki.

Gospodarzom udało się odbić prowadzenie, a SMS ostatecznie całą przewagę do przerwy zbudował tuż przed końcem pierwszej połowy. Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego zdobyli trzy bramki z rzędu, a zaraz po zmianie stron czwartą dorzucił Piotr Kołtunowicz. Po tych ciosach GKS się nie podniósł. Po kolejnej, tym razem pięciobramkowej serii gdańszczan było już 25:16.

- Do przerwy to było bardzo wyrównane spotkanie, ale po zmianie stron nasz zespół bardzo poprawił grę w obronie i rzucał bramki po kontrach. Dobrze funkcjonował też atak pozycyjny, a swoje dołożyli dobrze dysponowani bramkarze. Druga połowa to w naszym wykonaniu był już nokaut - mówi Lisiewicz.