Trwa świetna passa Jastrzębi

5 czerwca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Wygrana nad krakowianami przy jednoczesnej porażce Devils Wrocław zapewniła gdynianom pozycję samodzielnego lidera Topligi. Wygrana nad krakowianami przy jednoczesnej porażce Devils Wrocław zapewniła gdynianom pozycję samodzielnego lidera Topligi.

Szósta wygrana z rzędu i pozycja samodzielnego lidera Topligi futbolu amerykańskiego - takim wyczynem mogą pochwalić się Seahawks. Gdynianie na własnym stadionie pokonali outsidera rozgrywek - Kraków Tigers 51:16 (8:16, 22:0, 21:0, 0:0).

Początek spotkania był dość zaskakujący. Skazywani na sromotna klęskę goście prezentowali się agresywnie jak na Tygrysy przystało. Ponad 600-kilometrowa podróż do Gdyni najwyraźniej nie zniechęciła przyjezdnych, którzy otworzyli wynik meczu rozpoczynając od 8:0.

Na odpowiedź Jastrzębi nie trzeba było długo czekać. Niezawodny duet zza oceanu Kyle McMahon - Josh LeDuc doprowadził do remisu. Krakowianie nie poddawali się jednak tak łatwo i jeszcze w pierwszej kwarcie za sprawą biegu i podwyższenia Michaela Marcinkowskiego odzyskali prowadzenie (16:8).

Dla gdynian tego było już za wiele. Pobudkę ogłosili punktujący skrzydłowi LeDuc i Marcin Bluma, a tuż przed przerwą biegiem za 6 punktów popisał się rozgrywający McMahon dając gospodarzom prowadzenie 30:16.

W trzeciej kwarcie o swoje upomniał się Sebastian Krzysztofek, który zaliczył dwa przyłożenia, do których za każdym razem po punkcie dorzucał podwyższający Jakub Fabich. Przypieczętowanie szóstego zwycięstwa z rzędu dało kolejne zagranie duetu McMahon - LeDuc. Była to jednocześnie piąta wygrana Jastrzębi nad krakowianami w... piątym ich starciu w historii rozgrywek.

- Byliśmy na początku zupełnie zdekoncentrowali. Krakowianie pokazali kawał dobrego futbolu. Na szczęście udało nam się opanować sytuację i wygraliśmy ostatecznie wysoko. Cieszę się, że mogli zagrać dzisiaj zmiennicy, ale na pewno nie możemy sobie pozwolić na tego typu mentalne błędy jakie popełniliśmy na początku meczu - skomentował trener gdynian Maciej Cetnerowski.

Kolejny mecz ligowy Seahawks rozegrają 9 czerwca o godzinie 19:30, gdy w szlagierze przedostatniej rundy sezonu zasadniczego podejmą Devils Wrocław. Diabły w 8. kolejce przegrały w Warszawie z Eagles, dzięki czemu gdynianie są samodzielnym liderem Topligi.

Pozostałe wyniki 8. kolejki
AZS Silesia Rebels - Kozły Poznań 19:14 (0:0, 7:7. 0:0, 12:7), Warsaw Eagles - Devils Wrocław 48:27 (9:7, 20:7, 3:6, 16:7).
Seahawks w sezonie zasadniczym:
5.03 Wrocław Devils - SEAHAWKS 27:34 (7:0, 12:6, 10:14, 8:14) (relacja)
31.03 Gdynia SEAHAWKS - Eagles 22:52 (0:0, 8:13, 14:19, 0:20) (relacja)
15.04 Katowice Rebels - SEAHAWKS 0:49 (0:21, 0:7, 0:14, 0:7) (relacja)
21.04 Gdynia SEAHAWKS - Kozły  48:6 (7:0, 20:0, 21:6, 0:0) (relacja)
29.04 Kraków  Tigers - SEAHAWKS 12:61 (0:20, 6:19, 0:13, 6:9) (relacja)
13.05 Warszawa Eagles - SEAHAWKS 24:34 (3:14, 7:20, 8:0, 6:0) (relacja)
21.05 Gdynia SEAHAWKS - Rebels 61:19 (21:7, 20:6, 13:6, 7:0) (relacja)
03.06 Gdynia SEAHAWKS - Tigers 51:16 (8:16, 22:0, 21:0, 0:0)

Następne mecze:
09.06 Gdynia godz. 19:30 SEAHAWKS - Devils
16.06 Poznań Kozły  - SEAHAWKS

Opinie (29) 1 zablokowana

• Gratulacje!

Do zobaczenia w sobote na stadionie o 19.30!!! Let's Go Seahawks!!!

• 13 5

• dajcie już spokój z pisaniem tych bzdur ! (3)

kogo to naprawdę interesuje ?

• 9 22

• mnie :) i pare innych osób pewnie też się znajdzie... jak nie ze sto... no a może i nawet więcej :) także jeśli Cię to nie interesuje to nie trać czasu na pisanie takich komentarzy.

• 9 5

• (1)

A mnie właśnie interesuje i ty błażej nie będziesz o tym decydować!

• 4 3

• W sam raz sport dla arkowców, brawo. Plastikowy sport, plastokowi kibice, kic, kic, kic...