Wybrzeże rozgromiło MKS, porażka SMS

25 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 18:18 (26 września 2015)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Damian Wleklak może być zadowolony z pierwszego meczu, w którym sam poprowadził Wybrzeże. Zespół odniósł wysoką wygraną, a każdy z zawodników z pola zdobył przynajmniej po bramce. Damian Wleklak może być zadowolony z pierwszego meczu, w którym sam poprowadził Wybrzeże. Zespół odniósł wysoką wygraną, a każdy z zawodników z pola zdobył przynajmniej po bramce.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Mueller MKS Grudziądz 38:21 (23:9). Każdy z zawodników z pola zdobył przynajmniej po bramce. Udany debiut w roli samodzielnego szkoleniowca zaliczył Damian Wlekak, który został jedynym trenerem zespołu po zwolnieniu Daniela Waszkiewicza. Porażki u siebie doznał SMS Gdańsk, który uległ MKS Kalisz 27:30 (12:18). W środę o godz. 17 Spójnia Gdynia podejmie Orlen II Wisłę Płock.

WYBRZEŻE ZWOLNIŁO DANIELA WASZKIEWICZA. ZAGŁOSUJ, CZY SŁUSZNIE ZROBIŁO?

Wybrzeże Gdańsk - Mueller MKS Grudziądz 38:21 (23:9)
WYBRZEŻE: Chmieliński, Plaszczak - Ćwikliński 2, Dworaczek 1, Niedziółka 3, Bednarek 1, Sulej 2, Rogulski 4, Kondratiuk 7, Prymlewicz 1, Papaj 4, Suwisz 3, Skrzypczak 4, Abram 5, Nilsson 1.

Mecz przeciwko najsłabszemu jak na razie zespołowi z Grudziądza był pierwszym dla gdańskich szczypiornistów po zwolnieniu zasłużonego szkoleniowca. Spotkanie to okazało się dość spokojnym przetarciem dla Damiana Wleklaka w roli samodzielnego trenera i z pewnością pozwoliło nieco poprawić nastroje po przeciętnym początku sezonu.

Już po 10 minutach gry gospodarze prowadzili 7:1. Grudziądzanie praktycznie nie byli w stanie postawić oporu spadkowiczowi z Superligi. Gdy upłynęła 21. minuta gdańszczanie prowadzili 14:5, a występ zaliczyli już wszyscy z zawodników przebywających w meczowej kadrze za wyjątkiem zmagającego się z urazem Huberta Korneckiego.

Do przerwy Wybrzeże prowadziło różnicą aż 14 trafień i w zasadzie było po meczu. Przez drugą część gry gospodarze spokojnie kontrolowali jej przebieg, a każdy z zawodników z pola zdobył przynajmniej po bramce.

ZOBACZ GDZIE I KIEDY GRAJĄ W WEEKEND TRÓJMIEJSCY SZCZYPIORNIŚCI I SZCZYPIORNISTKI

SMS Gdańsk - MKS Kalisz 27:30 (12:18)
SMS: Kozłowski, Bartosik, Wenta - Sićko 12, Mauer 4, Ziółkowski 3, Skuciński 3, Salacz 2, Marszałek 1, Harasymek 1, Krzyżanowski, Orpik, Jarosiewicz 1, Pedryc, Piekarski.

Po porażce w Świdnicy szczypiorniści SMS Gdańsk ugościli zespół pozostający dotychczas bez zwycięstwa. MKS Kalisz już na inauguracje rozgrywek dał się jednak we znaki Wybrzeżu, z którym przegrał jedną bramką. W drugiej kolejce uległ na własnym parkiecie Polskiemu Cukrowi Pomezanii. Kaliszanie po tych ciężkich przeprawach przyjechali więc do hali przy ul. Kołobrzeskiej niezwykle zmotywowani.

Spotkanie lepiej rozpoczęli jednak gospodarze. Gdańscy licealiści prowadzili już 7:5, ale nie zdołali utrzymać swojej skuteczności nawet do przerwy. Z czasem kaliszanie przejmowali inicjatywę, a SMS mimo znakomitej dyspozycji rzutowej Szymona Sićko nie zdołali utrzymać kontaktu. Kluczowe było ostatnie kilka minut pierwszej połowy, gdy kaliszanie zapisali na swoim koncie pięć trafień pod rząd.

Zespół Jana Prześlakiewicza ambitnie walczył o to by odrobić straty. Ambitni gdańszczanie nie mieli jednak nic do stracenia i zaczęli w ekspresowym tempie odrabiać straty. Od 41 do 45 minuty to oni zdobyli pięć bramek z rzędu i zbliżyli się na 20:23. Na 5 minut przed końcem spotkania doszli rywali nawet na jedną bramkę (25:26). Ich zmorą okazały się jednak kary, po których prawie przez 2 minuty grali w podwójnym osłabieniu. Goście skrupulatnie wykorzystali te okoliczności i zatrzymali pogoń gdańszczan.

Wyniki 3 kolejki

• Wybrzeże Gdańsk - Mueller MKS Grudziądz 38:21 (23:9)
  • SMS GDAŃSK - MKS Kalisz 27:30 (12:18)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Orlen Wisła II Płock 21:28 (11:12)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Sokół Browar Kościerzyna 25:25 (13:13)
  • MKS Poznań - ŚKPR Świdnica 30:18 (14:9)
  • Meble Wójcik Elbląg - Warmia Traveland Olsztyn 21:27 (10:17)
  • Real-Astromal Leszno - Wolsztyniak Wolsztyn 27:22 (12:10)

Opinie (18)

• Wszystko ładnie (2)

Tylko przeciwnik klasy takiej sobie! Chociaż ich zawodnik z nr 10 najlepszy na boisku, chętnie bym go zabaczył w GKS-ie!

• 9 1

• Zawodnik nr 10 byl rewelacyjny.

• 2 0

• Pan Daniel Waszkiewicz zawodnikiem był wybitnym i obok ŚP. Jerzego Klempela najlepszym w historii polskiego handballu. Co do zasług jako trenera to ma 2 x MP, ma 2 x medal MŚ z kadrą narodową to mało? To bardzo dużo ale niestety świat poszedł do przodu, piłk ręczna także. Bardzo duzo sie tu zmieniło i już ze słabszymi klubami naszej ligi jak kilkanaście lat temu Kielce, potem MMTS, AWFiS a obecnie Wybrzeże o pozytywyne wrażenia było już bardzo trudno. Jednak należy mu się szacunek za to jakim jest człowiekiem, jakim jest trenerem. Oby nie było tak, że za pewien czas Pan Daniel powróci do trenerki w innym zespole i ogra Wybrzeże. Życie bardzo lubi takie historie!

• 13 0

• potwierdzam

mecz jak mecz, ale 10 z Grudziądza może grać w Gdańsku

• 11 2

• Piekny gest pilkarzy i sztabu na poczatku meczu. (3)

Brawo za klase!

• 6 1

• (2)

czyli piłkarze i sztab nie zgadzają się z decyzją zarządu...?

• 4 2

• (1)

Dodam zatem: Piekny gest pilkarzy, sztabu i zarzadu.

• 0 2

• Czyli pocałunek Judasza, jeżeli to gest zarządu...?

• 3 0

• Pewnie jeszcze 6 dziesiątek i będzie dobrze...:)

• 3 2

• ale z czego podnieta ?!

1 liga to ich podwórko

• 6 6

• Dobra Dobra....

Szkoda, że kto na mecze chodził zdawał sobie sprawę, że tą drużynę i tak Zdechły prowadził... To on żył na ławce i tak dalej, teraz tylko w protokole usunięto Daniela Waszkiewicza i już.... Zmiana w sumie dająca tyle, że jeden trener w protokole, a nie, że cudowny impuls....

• 8 4

• WTF?!!

Zespół solidaryzuje się z wyrzuconym trenerem, Waszkiewicz rozmawia z Telewizja Gdańsk, ale na temat zwolnienia milczy a prezes opowiada jakieś banialuki -lepiej gdyby milczal. To kto zwolnił legendę Wybrzeża, który na takie traktowanie po prostu nie zasłużył?!! Ktoś ze Spojni? ??

• 13 3

• (1)

Z bardzo dobrej strony pokaxali sie mlodzi zawodnicy , brakowalo tej swiezosci na rozegraniu

• 7 0

• Czyli można !!! Zmiennicy wcale nie zaniżali jakości gry !!! Wręcz przeciwnie,ciekawe czy będą dalej dostawać swoje minuty w meczach na styku czy powrócą decyzje o trzymaniu na parkiecie kogoś na siłę ?

• 2 0

• czego legenda? (2)

Pan Waszkiewicz jest jednym z najlepszych zawodnikow w historii Wybrzeza.Jezeli zas chodzi o trenerke to wolne zarty.Mistrzostwo Polski zdobywal majac w skladzie 3/4 reprezentacji Polski.Wczesniej szybko zakonczyl kariere trenera w Niemczech a pozniej w Polsce to bylo tylko coraz gorzej.Legenda to chyba zarty.

• 12 9

• I za to co osiągnął (1)

Jako zawodnik ale trener również nie należy mu się odrobinę więcej szacunku?!!? Takie potraktowanie nie zdzwiloby mnie w każdym innym klubie, ale w Wybrzeżu? !?

• 8 0

• Ja określe to trochę inaczej .

Jestem osobiście wielkim przeciwnikiem dwuwładzy i w tym konkretnym przypadku Wybrzeża należało od samego początku reaktywowania tej drużyny postawić na jednego trenera . Mógł nim być Wleklak a Waszkiewicz mógł być drugim , lub odwrotnie . Nawet teraz należało postawić na jednego a drugiemu zaproponować asystenta a nie tak jak to zrobiono obecnie, że tak naprawdę nie wiadomo co z Waszkiewiczem . Może dzisiaj nie grał by zespół w ! lidze a w E-klasie pod wodza jednego albo Wleklaka albo Waszkiewicza . Po spadku z E-klasy tak naprawdę nie ma winnego . Wleklak ma teraz swoje pięć minut czy je wykorzysta to już się dowiemy po sezonie i oby z sukcesem czego życzę Wybrzeżu i Wleklakowi .