Wybrzeża zderzenie z drezyną.

24 września 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Nie udało się piłkarzom ręcznym DGT Wybrzeża Gdansk podtrzymać dobrej passy meczów wyjazdowych o mistrzostwo ekstraklasy we Wrocławiu. W trzeciej kolejce tegorocznych rozgrywek podopieczni Daniela Waszkiewicz wygrali jedynie pierwszą połowę 11:10, a po sześćdziesięciu minutach gry zeszli z parkietu pokonani 16:22.

Śląsk - DGT Wybrzeże 22:16
Skład DGT Wybrzeże: Suchowicz, Czoska - Walasek 5, Wita 4, M. Siódmiak 2, Malandy, Moszczyński 4, Pilch 1, Kuchczyński, Janusiewicz, Waszkiewicz, Sikora, Maciejewski, Żynda.

- Gramy jak drezyna, czyli bardzo wolno się rozkręcamy - tak charakteryzował wrocławską drużynę prezes sekcji piłki ręcznej Śląska, Zbigniew Sadurski.

W dwóch pierwszych kolejkach "wojskowym" nie starczyło czasu i komplet punktów zabierali rywale. Za trzecim podejściem to dla Wybrzeża mecz był za długi. A początek spotkania należał zdecydowanie do gdańszczan. Po 16 minutach prowadzili 6:2, a po czterech kolejnych jeszcze 7:4. Miejscowi dopiero przed końcem pierwszej połowy zdobyli kontaktowe trafienie.

Po zmienie stron pierwszą bramkę uzyskał Marcin Siódmiak. Niestety, od rezultatu 12:10 nasza drużyna straciła cztery kolejne bramki i już do końca meczu nie odrobiła strat.

- Gdy graliśmy statycznie w ataku i mało agresywnie w obronie, to Wybrzeże wykorzystywało te słabości. Generalnie zaprezentowało się jako poukładana i perspektywiczna drużyna. Jednak dzisiaj w którymś momencie musiała pęknąć, i tak się stało - mówi prezes Sadurski.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Blachy Pruszyński Łódź - DSI Zagłębie Lubin 27:27 (16:13), Chrobry Głogów - Metalplast Oborniki 22:22 (11:13), Olimpia Piekary Śląskie - Warszawianka TOP 2000 21:27 (10:13), Orlen Płock - MKS Końskie 37:17 (17:4); mecz z 2. kolejki Warszawianka - Orlen, przerwany przy prowadzeniu gospodarzy 15:13 z powodu awantur na trybunach, został zweryfikowany jako walkower na korzyść przyjezdnych. Stołecznej drużynie przysługuje odwołanie po wpłaceniu wadium w wysokości 1500 złotych.

14 Zepter Legionowo 29 4 0 2 22 773:911 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.