Piłkarki Checzy gromią

2 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Piłkarki Checzy Gdynia zmierzają w kierunku I ligi. Piłkarki Checzy Gdynia zmierzają w kierunku I ligi.

Piłkarki Checzy Gdynia rozegrały awansem mecz z GOSRiT Luzino, który zaplanowany był na ostatnią kolejkę II ligi grupy wielkopolskiej. Zespół z Trójmiasta rozgromił rywalki 14:1 i w tabeli umocnił się na prowadzeniu.

GOSRiT Luzino - Checz Gdynia 1:14 (0:9)

Bramki: Damps - Orłowska 5, Bruska, Siemińska, Kopka po 2, Misior, Bańkowska, Bartosik.

Checz: Ciesielska - Kopka, Murawiecka, Zegan - Mnich, Bańkowska, Bartosik, Misior, Bruska - Orłowska, Siemińska (46' Kuhn).

Checz walczy w tym sezonie o awans do I ligi. Uzyska go drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w tabeli II ligi grupy wielkopolskiej. Zawodniczki trenera Mateusza Bieszke przegrały w tym sezonie tylko raz. Dlatego też, do spotkania z GOSRiT Luzino podchodziły w roli zdecydowanego faworyta.

Już pierwsze minuty starcia w Luzinie pokazały, która drużyna jest znacznie lepsza. Gdynianki prowadzenie objęły w... 1. minucie, po strzale Dominiki Bruskiej. Kiedy 10 minut później ta sama zawodniczka strzeliła drugą bramkę, zaczęło pachnieć pogromem. W 16. minucie przypuszczania zaczęły stawać się faktem, gdy trzeciego gola dla Checzy zdobyła Karolina Orłowska.

Gdynianki tak rozsmakowały się w podwyższaniu wyniku, że w pierwszej połowie bramkarka GOSRiT Luzino aż dziewięciokrotnie wyciągała piłkę z siatki. Także drugą połowę zawodniczy Checzy rozpoczęły z przytupem. Po zaledwie 33 sekundach od wznowienia gry 10. bramkę dla przyjezdnych strzelił Magdalena Bartosik. Trafienie to sprawiło, że gdynianki nieco odpuściły i oddały pole gry rywalkom. Te wzniosły się na wyżyny umiejętności i zdobyły honorowe trefienie. Złe ustawienie Malwiny Ciesielskiej wykorzystała Kinga Damps.

Gdynianek jakoś mocno nie pobudziła strata gola i wciąż spowalniały tempo gry. Pomimo tego jeszcze cztery razy trafiły do bramki rywalek.

W sobotę Checz rozegra kolejne spotkanie wyjazdowe. Od godziny 14:00 mierzyć będzie się z Juvenią Błękitnymi Stargard Szczeciński.

• zapominalscy (1)

Szanowne trójmiasto zapomina napisać ,że SZTORM GDYNIA wystąpi w finałach MISTRZOSTW POLSKI U-19.