• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

35. Tyczka na molo

Tyczkarki i tyczkarze z ośmiu krajów wystąpią w jubileuszowej XXXV "Tyczce na Molo" w Sopocie. Rywalizacja na Skwerze Kuracyjnym przypadnie "za pięć dwunasta" przed mityngiem "Diamentowej Ligi" w Chorzowie i mistrzostwami Europy w Monachium. Konkursy kobiet i mężczyzn rozłożono na dwa dni - wysokie skakanie szykuje się zwłaszcza w zawodach panów.

Inaczej niż w ubiegłych latach, tyczkarze na sopockim molo będą rywalizować w kulminacyjnym momencie sezonu letniego: 3 i 4 sierpnia - między lekkoatletycznymi mistrzostwami świata w amerykańskim Eugene, które pierwotnie miały się odbyć przed rokiem a Mistrzostwami Europy w Monachium, rozpoczynającymi się 15 sierpnia.

- Takie usytuowanie w kalendarzu pozwala mieć nadzieję na dobre rezultaty, bo przecież sportowcy zawsze formę przygotowują na najważniejsze imprezy sezonu. Ponadto 6 sierpnia Chorzów, w ramach cyklu "Diamentowej Ligi", ugości czołowych lekkoatletów świata, a pierwszoplanowe role przed własną publicznością na pewno będą chcieli odegrać nasi zawodnicy - przekonuje Jerzy Smolarek, dyrektor "Tyczki na Molo".

Udział w sopockim mityngu potwierdził między innymi trzykrotny medalista mistrzostw świata na otwartym stadionie, Piotr Lisek. Lekkoatleta OSoT Szczecin trzykrotnie wygrywał w kurorcie. 3 sierpnia o triumf powalczy po raz czwarty, a przy okazji spróbuje zaatakować należący do Pawła Wojciechowskiego rekord mityngu 5.81 metra.

W konkursowe szranki staną też inni polscy zawodnicy, a do walki o zwycięstwo powinien się też włączyć Thibaut Collet, brązowy medalista mistrzostw Europu U-23. Francuz w czerwcu skoczył w Pradze "życiówkę" na poziomie 5.82 i zapewne nie zamierza poprzestać na tej wysokości.

Dzień później, 4 sierpnia, sopockim kibicom i turystom zaprezentują się panie, wśród nich legitymująca się najlepszym wynikiem na poziomie 4.51 m Francuzka Elina GIallurachis. Tylko o centymetr niżej skakała młoda ukraińska mistrzyni, Jana Gładiczuk - obie tyczkarki swoje rekordowe skoki osiągnęły w bieżącym sezonie. Jeśli sugerować się "życiówkami", to faworytkami żeńskiego konkursu nie będą sopocianki, Emilia Kusy i Lilly Nicholls, choć "na własnych śmieciach" obie mogą pokusić się o poprawienie swoich najlepszych rezultatów.

Konkurs tyczkarek rozpocznie się w czwartek, 4 sierpnia o godzinie 16, a mężczyzn w środę, 3 sierpnia o tej samej porze na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie. Mityng swoją obecnością uświetnią jego pierwszy zwycięzca z 1984 roku i mistrz olimpijski z Moskwy, Władysław Kozakiewicz oraz Anna Rogowska, siedmiokrotna triumfatorka "Tyczki na Molo", która od 17 lat (!) dzierży rekord mityngu (4.77m). Organizatorem zawodów jest Sopocki Klub Lekkoatletyczny, a Partnerem - Miasto Sopot.

Opinie

21.05 g.17.30
Śląsk Wrocław
25.05 g.12.00
Błękitni Stargard
25.05 g.15.00
Śląsk Wrocław
26.05 g.14.00
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
26.05 g.15.00
GKS Katowice
19.05 g.15.30
Orlen Orkan Sochaczew
19.05 g.15.00
Śląsk Wrocław
18.05 g.18.00
Zepter Legionowo
18.05 g.16.30
Texom Stal Rzeszów