Impreza

Tyczka na Molo 2016 (9 opinii)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
3 czerwca 2016 (piątek)
godzina:
13:00
miejsce:

Molo w Sopocie  mapa

adres:
Sopot, pl. Zdrojowy 2
organizator:
Kąpielisko Morskie Sopot
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Czołówka polskich zawodników zaprezentuje się mieszkańcom i turystom podczas konkursu "Tyczka na Molo". Po raz pierwszy panie i panowie będą skakać osobno, co oznacza, że 3 czerwca na sopockim Placu Zdrojowym szykuje się prawdziwe święto tyczki.O ile przez długie lata uwaga organizatorów, Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego i Kąpieliska Morskiego Sopot, koncentrowała się na rywalizacji kobiet, o tyle po zakończeniu kariery przez Annę Rogowską, na rozbiegu przed molo królują mężczyźni. Nie może być jednak inaczej, skoro od kilku lat "polska szkoła tyczki" może się pochwalić wychowankami, którzy liczą się w walce o medale najważniejszych światowych imprez. To również powrót do źródeł, bo właśnie od męskich zmagań rozpoczęła się w 1984 roku historia najstarszych zawodów lekkoatletycznych, rozgrywanych poza stadionem.

3 czerwca na w Sopocie będzie można dopingować trzech z czterech najlepszych polskich tyczkarzy, w tym dwóch, którzy zdążyli wypełnić minimum Polskiego Związku Lekkoatletycznego na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Stawkę uzupełnią zawodnicy z Wielkiej Brytanii, Łotwy, Norwegii i Finlandii. Wśród nich, legitymujący się rekordami życiowymi na poziomie 5.70 metra. Dla pierwszej "szóstki" przewidziano nagrody finansowe. Początek konkursu mężczyzn zaplanowano na godzinę 16.30.

Najlepsze krajowe tyczkarki podtrzymają tradycję rywalizacji z zagranicznymi rywalkami, tym razem walcząc o triumf z zawodniczkami ze Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Żeński konkurs zostanie poświęcony pamięci Henryka Kurowskiego, wieloletniego dyrektora kąpieliska i inicjatora zawodów na sopockim molo. Rekord mityngu - 4.77 metra - należy do Rogowskiej i został ustanowiony w 2005 roku. Rezultat ten był wówczas jednocześnie nowym rekordem Polski. Start konkursu pań o godz. 13.

Ostateczna obsada XXIX Konkursu Tyczka na Molo będzie znana tuż przed zawodami. Konkurs odbędzie się dwa miesiące przed igrzyskami i nieco ponad miesiąc przed Mistrzostwami Europy w Amsterdamie.

Natalia Capelik-Muianga
Natalia Capelik-Muianga
W trakcie imprezy wystąpi z recitalem Natalia Capelik-Muianga - obdarzona niezwykłą barwą głosu wokalistka młodego pokolenia. Finalistka ósmej edycji programu Mam Talent w TVN, w którym stale zachwycała zarówno publiczność, jak i jurorów. Zauważona przez producentów dostała szansę śpiewania przed kilkumilionową publicznością podczas Sylwestra z TVN. Laureatka wielu konkursów wokalnych. Zdobyła pierwsze miejsce w konkursach: Open Festival Gdynia 2015, III Konkursie Piosenki "Była kiedyś piosenka..." poświęconym interpretacjom utworów Jacka Cygana oraz konkursie dla młodych wokalistów, w którym przed 10-cio tysięczną publicznością zgromadzoną w Ergo Arenie interpretowała piosenkę Seweryna Krajewskiego. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą.

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Polityka prywatności
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24.06 g.13.00
Budowlani Lublin
24.06 g.20.00
POLSKA
Kolumbia
28.06 g.16.00
POLSKA
Japonia
28.06 g.19.00
POLSKA
Litwa
19.06 g.17.00
POLSKA
Senegal
17.06 g.14.30
Lokomotiv Daugavpils
16.06 g.16.00
Jarota Jarocin
16.06 g.15.00
25:0 walkower
Orkan Sochaczew
16.06 g.14.00
KS Budowlani Łódź