• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

52. Halowe MP w Tenisie

Kryst
8 marca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Dużo tenisa na przyzwoitym poziomie zapowiadają w najbliższym tygodniu działacze Sopockiego Klubu Tenisowego, którzy zapraszają wielbicieli białego sportu na 52. Halowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Kobiet i Mężczyzn. Zawody rozpoczną się w poniedziałek o 10.00 grami eliminacyjnymi. Sponsorem imprezy jest firma Prokom Software S.A., a patronat nad nią objął "Głos Wybrzeża".

Organizatorom imprezy łatwo przyjdzie wywiązać się z danego przyrzeczenia, gdyż w Hali Widowiskowej SKT przy ulicy Haffnera w rywalizacji kobiet zabraknie jedynie Karoliny Jagieniak. - Karolina tradycyjnie zawsze grała w mistrzostwach, jednak w tym roku zmógł ją wirus. Musiała wrócić do Francji. Magdalena Grzybowska próbuje natomiast wrócić do dużego tenisa, trenując właśnie w tym kraju oraz startując w eliminacjach mniejszych imprez - wyjaśnia Zdzisław Pluwak, trener tenisistek w sopockim klubie.

W walce o prymat halowego czempiona zabraknie natomiast Krystiana Pfeiffera i Marcina Matkowskiego, studiujących w Stanach Zjednoczonych. - Z oczywistych powodów nie mogą porzucić nauki. W Sopocie nie pojawi się także Łukasz Kubot, ale powodów jego absencji nie jestem w stanie podać, gdyż nie mam z nim kontaktu - mówi Lech Bieńkowski, trener tenisistów SKT.

W walce o najcenniejsze trofea w HMP powinni się liczyć: Mariusz Fyrstenberg (Mera Warszawa), Bartłomiej Dąbrowski (MKT Łódź) czy Filip Urban (AZS Poznań). My oczywiście będziemy ściskać kciuki za niezniszczalnego Michała Gawłowskiego oraz Radosława Nijakiego (SKT Sopot).

Papierowe dywagacje wskazują, że łatwiejszą drogę do podium mogą mieć nasze panie. Z najwyższymi numerami rozstawienia zagrają Katarzyna Strączy i Anna Żarska reprezentujące sopocki klub. Ciche nadzieje możemy wiązać także z dopiero wchodzącymi w wielki tenis Weroniką Błoczyńską i Anną Powąską.

W puli nagród jest 50 tysięcy złotych do podziału. Najlepszy tenisista otrzyma siedem tysięcy złotych, a tenisistka o tysiąc mniej.
Mistrzostwa będą stanowiły znakomitą okazję do działań okołotenisowych. Tadeusz Nowicki oficjalnie obejmie funkcję kapitana daviscupowej reprezentacji Polski, a firma Prokom Software S.A. zostanie strategicznym sponsorem męskiego tenisa.
Głos WybrzeżaKryst

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane