99. PZLA Mistrzostwa Polski. 9 medali dla Trójmiasta, uraz i falstart

dak.
30 lipca 2023, godz. 12:05
Opinie (5)
Od lewej w górnym rzędzie: Paulina Borys i Emilia Kusy oraz od lewej w dolnym rzędzie: Cyprian Mrzygłód i Maciej Megier to reprezentanci Trójmiasta, którzy zdobyli złote medale na 99. PZLA mistrzostwach Polski. Od lewej w górnym rzędzie: Paulina Borys i Emilia Kusy oraz od lewej w dolnym rzędzie: Cyprian Mrzygłód i Maciej Megier to reprezentanci Trójmiasta, którzy zdobyli złote medale na 99. PZLA mistrzostwach Polski.

9 medali wywalczyli reprezentanci Trójmiasta na 99. PZLA Mistrzostwach Polski: 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe. Ze zwycięstw cieszyli się: Emilia Kusy, Paulina Borys (obie SKLA Sopot), Cyprian Mrzygłód i Maciej Megier (obaj AZS AWFiS Gdańsk). Naszymi nadziejami byli także: Anna Kiełbasińska i Jakub Szymański, jednak ta pierwsza musiała wycofać się z rywalizacji przez uraz ścięgna Achillesa, a drugi odpadł przez falstart.

9 medali dla Trójmiasta

Za nami 99. PZLA Mistrzostwa Polski, które przez 3 dni trwały w Gorzowie Wielkopolskim. Najlepsi lekkoatleci walczyli nie tylko o medale, ale i kwalifikacje na mistrzostwa świata w Budapeszcie, które odbędą się w dniach 19-27 sierpnia 2023.

Reprezentanci Trójmiasta zdobyli 9 medali. Przełożyło się to na trzecie miejsce województwa pomorskiego w klasyfikacji generalnej z 12 medalami i trzecie w klasyfikacji punktowej.

Wystartuj w 29. Biegu św. Dominika. Trwają zapisy internetowe. Niższe wpisowe Wystartuj w 29. Biegu św. Dominika. Trwają zapisy internetowe. Niższe wpisowe

Ten wynik mógłby byc zapewne jeszcze lepszy, gdyby nie kontuzja Anny Kiełbasińskiej. Sprinterka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego wycofała się z biegu finałowego ze względu na uraz ścięgna Achillesa, z którym ma problemy od kilku lat. Teraz pod znakiem zapytania stoją również MŚ.

Występu do udanych nie zaliczy ponadto Jakub Szymański z SKLA, który odpadł z rywalizacji przez falstart w biegu finałowym.

Złote medale

Złoto w skoku o tyczce zdobyła Emilia Kusy. Zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego pokonała wysokość 4,20 m. Natomiast trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Agnieszka Kaszuba z KL Gdynia (4,00 m). Pomiędzy nimi na podium znalazła się Maja Chamot z Sprintu Bielsko-Biała (4,10 m).

Mistrzostwa Europy U-23. Trójmiejscy lekkoatleci bez medali. Nadzieje w Mistrzostwa Europy U-23. Trójmiejscy lekkoatleci bez medali. Nadzieje w "tyczce"

Z triumfu cieszył się także Cyprian Mrzygłód z AZS AWFiS Gdańsk, który rzucił oszczepem na odległość 79,80 m. Co ciekawe, prosto z Gorzowa wyleciał do chińskiego Chengdu, gdzie w piątek stanie do walki na Uniwersjadzie.

Złoto wywalczyła także Paulina Borys (SKLA Sopot), która w skoku wzwyż osiągnęła wynik 1,84 m, jednocześnie pokonując Anetę Rydz z Optimy Radom (1,78 m) i Wiktorię Miąso z Resovii (1,74 m).

Ponadto pierwsze miejsce zdobył także Maciej Megier z AZS AWFiS Gdańsk, który w biegu z przeszkodami na 3000 m, z wynikiem 8:44,17, wygrał z: Mikołajem Czeronkiem ze Śląska Wrocław (8:45.77) i Mateuszem Kaczmarkiem z BKS Bydgoszcz (8:47,09).

Kuriozum w reprezentacji. Nie poleciały na uniwersjadę przez sprzęt? Jest odpowiedź Kuriozum w reprezentacji. Nie poleciały na uniwersjadę przez sprzęt? Jest odpowiedź

Srebrne medale

Srebro na 5000 m zdobyła Julia Koralewska. Zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk z rezultatem 16:44,14 przegrała jedynie z Pauliną Kaczyńską z  Pomorze Stargard (16:43,51).

Ponadto w rzucie dyskiem drugie miejsce zajęła Karolina Urban z AZS AWFiS Gdańsk, która rzuciła nim na odległość 54,50 m. Lepsza okazała się tylko Daria Zabawska z AZS UMCS Lublin z wynikiem 60.77 m.

Igrzyska Europejskie Kraków 2023. Medale i starty sportowców z Trójmiasta Igrzyska Europejskie Kraków 2023. Medale i starty sportowców z Trójmiasta

Brązowe medale

W rywalizacji panów na 5000 m brąz zdobył Maciej Megier z AZS AWFiS Gdańsk, który na metę dobiegł z czasem 14:01,89. Wyższe miejsca podium zdobyli: Mateusz Gos z  Optima Radom (13:54,59) i Marcin Biskup z Zawiszy Bydgoszcz (13:55,60).

Ponadto w chodzie na 5000 m trzecie miejsce zajęła Agnieszka Ellward z Floty Gdynia, która z wynikiem musiała uznać wyższość Olgi Chojeckiej z WLKS Nowe Iganie (21:29,24) i Katarzyny Zdziebło ze Stali Mielec (21:44,29).