Mistrzostwa Europy U-23. Trójmiejscy lekkoatleci bez medali. Nadzieje w "tyczce"

mip.
16 lipca 2023, godz. 19:00
Opinie (6)
Aleksandra Formella (na prowadzeniu) była najbliżej medalu w ME U23 w Espoo. Razem ze sztafetą 4x400 m zajęła 4. miejsce. Aleksandra Formella (na prowadzeniu) była najbliżej medalu w ME U23 w Espoo. Razem ze sztafetą 4x400 m zajęła 4. miejsce.

Lekkoatleci SKLA Sopot i AZS AWFiS Gdańsk nie wywalczyli żadnego medalu w mistrzostwach Europy U23, które odbywały się w Finlandii. Najbliższej była Aleksandra Formella, która ze sztafetą 4x400 m zajęła 4. miejsce. Lepiej wypadli młodzi zawodnicy U-18, którzy z mistrzostw Polski z Chorzowa przywieźli 3 "krążki" z czego aż dwa w skoku o tyczce.

Bez medali trójmiejskich atletów w Mistrzostwach Europy do lat 23

Bez medali z mistrzostw Europy do lat 23 do Polski wrócili lekkoatleci SKLA Sopot. Na 6. miejscu w biegu przez płotki na 110 metrów zmagania zakończył Jakub Szymański (13,65 s). Polak nie uniknął błędów i niestety nie udało mu się stanąć na podium.

Również 6. miejsce, ale w siedmioboju kobiet zajęła Edyta Bielska. Reprezentantka sopockiego klubu może być jednak zadowolona, gdyż po pierwszym dniu zmagań zajmowała dopiero odległe 17. miejsce. Miejsce w klasyfikacji generalnej nadrobiła jednak po rywalizacji w skoku w dal, rzucie oszczepem i biegu na 800 metrów. Natomiast 4. miejsce zajęła Julia Słocka z AZS AWF Warszawa.

Przeczytaj o medalach trójmiejskich lekkoatletów w Igrzyskach Europejskich 2023 Przeczytaj o medalach trójmiejskich lekkoatletów w Igrzyskach Europejskich 2023

Z kolei Aleksandra Formella w biegu indywidualnym na 400 m zajęła 16. miejsce. Natomiast w sztafecie 4x400 do spółki z Kingą Gacką, Nikolą HorowskąWiktoria Drozd zajęły najgorsze dla sportowców, 4. miejsce, ocierając się o podium.

Żadnego krążka nie zdobyli także reprezentanci AZS AWFiS Gdańsk. Julia Koralewska w biegu na 3000 m z przeszkodami zajęła 5. miejsce. Nie najlepiej poszło także Martynie DobrowolskiejMaciejowi Megierowi odpowiednio w rzucie dyskiem i biegu z przeszkodami na 3000 m.

Biało-czerwoni drużynowo sięgnęli po 2 medale. Brąz w sztafecie mężczyzn 4x100 metrów wywalczyli Igor Bogaczyński, Adam Łukomski, Łukasz Żok, Patryk Krupa. Taki sam krążek w skoku wzwyż zdobyła Wiktoria Miąso.

3 medale w Mistrzostwach Polski do lat 18

W minionym tygodniu w Chorzowie odbyła się 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, zaliczana jako mistrzostwa Polski do lat 18. Ze Śląska trójmiejscy lekkoatleci przywieźli 3 medale. Dwa z nich wywalczone zostały w rywalizacji w skoku o tyczce. Najlepsza była Lilly Nichols (SKLA Sopot), która skoczyła 3,95 m. Na najniższym stopniu podium stanęła Laura Tyszko (AZS AWFiS Gdańsk) z wynikiem 3,80 m.

Lilly Nichols i Laura Tyszko na podium w MP U18, które odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Lilly Nichols i Laura Tyszko na podium w MP U18, które odbyły się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Z kolei Alicja Winiarz w rzucie dyskiem nie miała sobie równych i z wynikiem 40,57 m zdobyła tytuł mistrzowski. Natomiast o podium w biegu mężczyzn na 800 m otarł się Antek Kubacki z SKLA Sopot.
mip.

Opinie (6)

• Szkoda Magiera. Biegł bardzo dobrze i miał niemal pewny medal brązowy ale potknął się na rowie z wodą.

• 5 0

• Teraz peowska młodzież (1)

To same sieroty. a wy o medalach mówicie?

• 3 9

• Żenada banany komentujące

Idź i sam wystartuj kanapowcu to pooglądamy medale napewno.
      Ps młodzi za wszystko sami musza płacić, niewielka cześć jest refundowana i to dopiero jak masz wynik!! to o czym my mówimy! Wyzywacie atletów a sponsorujcie oglądaniem Piłkarzykow którzy leja na was i na wszystko a maja haha

• 1 0

• Dalej nie inwestujcie (1)

W infrastrukturę SKLA to medali będzie jeszcze więcej. Trzy stadiony LA w Trójmieście a na żadnym nie można zorganizować porządnego mityngu. Dyrektor tyczki na molo oraz gościu z Lechii od lat mają się dobrze.

• 2 0

• Porządnego mitingu? Nie da się organizować żadnych większych imprez juniorskich a ty o mitingach. Na szczęście w Sopocie remontują, na AWF to nawet nie ma co liczyć bo dziekan wszystko wyprzedaje a na grunwaldzkiej stadion gminny.

• 1 0

• Alarm

Świat nam ucieka, juniorki młodsze tracą tylko 30-40 cm , a juniorzy-to dramat i beztalencie, ponad 1 metr, po co niektórzy jeszcze trenują , dno , ale lansik jest za państwowe pieniążki