A prowadzili 10 bramkami...

8 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Dwie różne połowy obejrzeliśmy w Gdańsku na inaugurację ekstraklasy w 2009 roku. W pierwszej piłkarze ręczni AZS AWFiS prowadzili nawet różnicą 10 bramek, w drugiej musieli ratować remis. Ostatecznie gdańszczanie podzielili się punktami z wyżej notowanym Focusem Park Piotrków Trybunalski. Spotkanie zakończyło się rezultatem 26:26 (15:8).

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Bednarek, Chrapkowski 2, Ćwikliński 8, Fogler, Olęcki, Woynowski, Pilch 7, Kostrzewa 5, Ringwelski 3, Masiak, Sulej 1, Wysokiński.

FOCUS: Matulski, Ligarzewski - Miszka 7, Bodasiński, Piętak 4, Jankowski 3, Zinczuk 6, J.Płócienniczak 1, Różański, Matyjasik 2, Kempys 1, Świerad 2.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Jakub Płócienniczak, ale przed przerwą to po akcjach akademików ręce wielokrotnie same składały się do oklasków. Sebastian Sokołowski w pierwszej połowie obronił 12 z 19 rzutów rywali! Piotr Olęcki łapał próby rywali na bloki, a Jacek Sulej uprzykrzał życie gościom agresywną grą na tzw. jedynce. W ofensywie początkowo błyszczał Piotr Chrapkowski, który wyrównał na 1:1, a potem popisał się dwoma asystami. Kolejne minuty to popisy z kolei gdańskich skrzydłowych: Marcina Pilcha i Pawła Ćwiklińskiego. W 26. minucie AZS AWFiS prowadził już 14:4!

Po przerwie piotrkowianie zaskoczyli akademików zaskoczyli ich bronią, czyli agresywną obroną. Dobrym posunięciem okazało się przesunięcie ze skrzydła na rozegranie Pawła Piętaka, a na prawym skrzydle z minuty na minutę rozkręcał się Arkadiusz Miszka. Przed przerwą ten szczypiornista, próbowany już w kadrze wychodził tylko do karnych, gdyż jest w ramach kuracji antybiotykowej.

Czym dłużej trwał mecz, gdańszczanie mieli coraz większe kłopoty z oddaniem celnego rzutu z drugiej linii. Dość powiedzieć, że żaden z naszych rozgrywających nie zdobył bramki! Ciężar walki próbowali brać na swoje barki solowymi akcjami Pilch i Damian Kostrzewa. Temu ostatniemu, w piątej minucie drugiej połowy udało się zdobyć pierwszą bramke tej odsłony dla gospodarzy i to tylko po dobitce karnego.

Wydawało się, że goście skapitulują w 44. minucie, gdy po trafieniach w osłabieniu Pilcha i Ćwiklińskiego gdańszczanie odskoczyli znów na sześć punktów różnicy (19:13). Nic z tego. Piotrkowianie zmniejszyli dystans do 20:18, potem przetrwali lekki kryzys i od wyniku 24:20 w 55. minucie już zdecydowanie ruszyli do gonienia remisu.

Na 61 sekund przed końcem gry, przy rezultacie 26:25 Szymon Ligarzewski obronił rzut z karnego Kostrzewy! 20 sekund przed ostatnim gwizdkiem Dmytro Zinczuk doprowadził do wyrównania, mimo że goście grali w osłabieniu. Gdańszczanie już do końca mogli rozgrywać piłkę. Trener Daniel Waszkiewicz instruował ich jeszcze podczas przerwy na żądanie, a ostatnie cztery sekundy można było zagrać z przewagą dwóch zawodników. Nic to nie pomogło. Rzut rozpaczy Kostrzewy odbył Ligarzewski. - Przyjechaliśmy tutaj po wygraną, ale w przerwie remis wzięlibyśmy w ciemno - przyznał Mariusz Kempys, rozgrywający gości.

Tabela wprowadzona: 2009-02-08

Pozostałe mecze 16. kolejki: Wisła Płock - SPR BRW Stal Mielec 30:18 (13:7), Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 30:30 (14:15), Chrobry Głogów - OKPR Traveland-Społem Olsztyn 24:23 (12:12), Miedź Legnica - Vive Kielce 24:26 (8:12), Zagłębie Lubin - AZS AWF Gorzów 35:35 (15:18).

Opinie (12)

• (1)

cieniasy...

• 4 12

• Najłatwiej tylko krytykować Wy wszyscy madrale wejdźcie na boisko i sami zagrajcie wtedy pogadamy Sami trenerzy się znaleźli i znawcy Żenada!