Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1. Sekundy zabrakło do zwycięstwa

Jacek Główczyński
21 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Tak cieszył się Maciej Rosołek po golu dla Arki Gdynia. By cała drużyna mogła się radować ze zwycięstwa nad Bruk-Betem Termaliką Nieciecza zabrakło... sekundy. Tak cieszył się Maciej Rosołek po golu dla Arki Gdynia. By cała drużyna mogła się radować ze zwycięstwa nad Bruk-Betem Termaliką Nieciecza zabrakło... sekundy.

Arka Gdynia zremisowała u siebie z zespołem Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0) w zaległym spotkaniu 22. kolejki Fortuna I liga. Gospodarze prowadzili od 66. minuty po golu Macieja Rosołka. Wyrównał w ostatniej sekundzie Mateusz Grzybek. Po tym strzale sędzia od razu zakończył mecz. Mimo że z przebiegu gry podział punktu nie krzywdzi żadnej z drużyn to okoliczności straty zwycięstwa z pewnością sprawiają, że to żółto-niebiescy muszą odczuwać wielki niedosyt.

• 25 Ł.Wolsztyński Zmiany 8 Marcus
  • 62' 37 Stępień Zmiany 11 Mazek
  • 88' 39 Rosołek Zmiany 23 R.Wolsztyński
  • 72' 2 Czarnowski Zmiany 9 Śpiewak
  • 77' 95 Bonecki Zmiany 16 Żyra
  • 66' Rosołek
  • 90+4 Grzybek
  • 34' Łabojko
  • 44' Memić
  • 89' Deja
  • 38' Jovanović
  • 73' Grzybek

Arka z liderem Fortuna I liga zagra o miesiąc później niż wskazywał na to terminarz, a wszystko przez jedno powołanie

Przypomnij sobie, dlaczego mecz Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie mógł odbyć się w marcu

dla rywali jest to pierwszy mecz od 31 dni. Dlatego Arka bardziej niż nad rozszyfrowaniem tego co zechce grać przeciwnik, skupiła się bardziej na własnej taktyce

Arka Gdynia gra z wielką niewiadomą. Co wiemy o liderze?

Dla Arki jest to pierwszy mecz w serii 4 spotkań w ciągu 12 dni. Zwieńczy je finał Pucharu Polski

Arka Gdynia w trakcie maratonu. Sprawdź, terminarz do 2 maja

Aby Arka mogła spokojnie zagrać w finale, a potem mieć czas na ewentualne świętowanie sukcesy, jej mecz z Sandecją przełożony został z 1 na 19 maja

Dwóch trenerów prowadziło Arkę Gdynia w Pucharze Polski 2020/21. Sprawdź którego z nich drużyna była lepsza i zagłosuj?

trener Marzec w porównaniu z wygranym meczem w ostatniej kolejce z ŁKS dokonał trzech zmian, w tych dwóch wymuszonych kontuzjami. Do "11" wraca Ł.Wolsztyński, a największym zaskoczeniem jest obecność w wyjściowym składzie młodzieżowców: Łabojki i Stępnia

ŁKS Łódź - Arka Gdynia 1:2 - relacja, Wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Stępień (ARKA Gdynia) po raz pierwszy w "11" w oficjalnym meczu Arki. Poprzednio tylko trzykrotnie wchodził z ławki, co ciekawe za każdym razem w innych rozgrywkach: ekstraklasa, I liga i Puchar Polski.
Łabojko (ARKA Gdynia) w wyjściowym składzie pierwszy raz od 7 marca
ławka rezerwowych Arki: 30 Krzepisz - 4 Hosek, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 11 Mazek, 18 Sasin, 20 Młyński, 23 R.Wolsztyński, 28 Ślesicki
Termalica w porównaniu z ostatnim meczem w I lidze, który miał miejsce 20 marca, wymieniła 4 piłkarzy. Trener Lewandowski do gry wprowadził: Jovanovicia (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Wasielewskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Czarnowskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i bramkarza Budziłka
ławka rezerwowych Termaliki: 1 Loska - 9 Śpiewak, 16 Żyra, 17 Snopczyński, 18 Wlazło, 20 Janiak, 34 Matuszewski, 80 Vasil
wyjście piłkarzy na boisko poprzedza "Rota Arki"
piłkarze Arki w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach, Termalika niebieskie stroje
losowanie kapitanów: Marcjanika (ARKA Gdynia) i Putiwcewa (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
1'
od środka mecz rozpocznie Arka
3'
Deja (ARKA Gdynia) strzelił nad poprzeczką z dystansu
4'
Żebrowski (ARKA Gdynia) faulował w polu karnym rywali Grzybka
5'
Marcjanik (ARKA Gdynia) dobrze blokował Gergela (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Piłkę przejął Kajzer (ARKA Gdynia)
8'
Stefanik (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) powstrzymany w polu karnym Arki
10'
twarda gra z obu stron, sporo niedokładności
10'
z ostrego kąta Stefanik (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) strzelił w słupek, a poprawka Gergela (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) lekka i Kajzer (ARKA Gdynia) nie miał kłopotów ze złapaniem piłki
11'
po stracie Ł.Wolsztyńskiego (ARKA Gdynia) goście wyszli z kontrą 4 na 3. Piłka wyprowadzona na strzał do Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), który skiksował
12'
zarysowała się przewaga Termaliki. Goście z większą swobodą operują na razie piłką
13'
Kajzer (ARKA Gdynia) uprzedził Boneckiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) po prostopadłym podaniu Stefanika (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
15'
Deja (ARKA Gdynia) sfaulował Wasielewskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) na wysokości własnego pola karnego
16'
Deja (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gergela (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), a strzał Stefanika (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) zablokowany
17'
niecelny strzał z pola karnego Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
19'
posiadanie piłki 59:41 na korzyść Termaliki
19'
Hiszpański (ARKA Gdynia) zbiegł do ławki rezerwowych. Arka na razie w "10"
20'
skrzydłowy Arki napił się z butelki i wrócił do gry, ale na rozgrzewkę ruszyło jednocześnie 3 piłkarzy
21'
Hiszpański (ARKA Gdynia) teraz zamienił się stronami boiska ze Stępniem
22'
na spalonym Ł.Wolsztyński (ARKA Gdynia)
22'
chwilę wcześniej na murawę, przed polem karnym padł Rosołek (ARKA Gdynia), ale sędzia nie zareagował
23'
Rosołek (ARKA Gdynia) po podaniu Ł.Wolsztyńskiego znalazł się sam na sam z Budziłkiem, ale strzelił obok słupka
24'
rykoszet po dośrodkowaniu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) i Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z trudem wybił piłkę poza bramkę, gdyż zmierzała w "krótki róg" jego bramki
25'
Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
25'
Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z najwyższym trudem wybił piłkę po główce Ł.Wolsztyńskiego (ARKA Gdynia), którą już wielu widziało w siatce, Dośrodkowywał Hiszpański
26'
po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) z narożnika piłka odbiła się od obrońcy Termaliki i zmierzała w kierunku bramki. Czujny Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i teraz nie dał się zaskoczyć
27'
od kilku minut lepszy fragment Arki, przeniosła grę na połowę rywali
28'
dwie piłki na boisku, gra przerwana aż jedna z nich opuści murawę
29'
ofiarny wślizg Deji (ARKA Gdynia). Nie pozwolił, by w polu karnym piłka od Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) doszła do Stefanika (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
29'
kontra Arki przyniosła rzut rożny
30'
Deja (ARKA Gdynia) mocno zakręcił piłkę z narożnika boiska, licząc że skieruje ją do bramki przy słupku. Jednak futbolówka bezpośrednio opuściła boisko
31'
trener Marzec głośno napomina podopiecznych
31'
zablokowany strzał z dystansu Memicia (ARKA Gdynia)
33'
ponownie Hiszpański (ARKA Gdynia) zmienił się pozycjami ze Stępniem, choć z lewej strony Fabian prezentował się dobrze
34'
Żółtą kartką został ukarany Łabojko (ARKA Gdynia).
35'
uderzenie Czarnowskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) tuż obok słupka
38'
Żółtą kartką został ukarany Jovanović (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
40'
Hiszpański (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
41'
Żebrowski (ARKA Gdynia) doszedł do "główki" po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) z narożnika boiska, ale nie oddał mocnego strzału
43'
na spalonym Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
44'
Żółtą kartką został ukarany Memić (ARKA Gdynia).
45'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Stefanika (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 0:0
Ładniej w piłkę grała Termalika, która próbowała rozgrywać akcję na jeden kontakt. Goście też częściej byli przy piłce (57:43), ale czasami odnosiło się wrażenie, że ich gra to sztuka dla sztuki. Pod bramką Arki wymieniali zbyt dużo podań i poza strzałem Stefanika (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) w słupek nie stworzyli większego zagrożenia dla Kajzera (ARKA Gdynia).
Natomiast Arka miała zdecydowanie lepsze sytuacje na objęcie prowadzenia. Najlepszych nie wykorzystali: Ł.Wolsztyński (ARKA Gdynia) i Rosołek (ARKA Gdynia). Warto też dopracować stałe fragmenty gry, gdyż na przykład gospodarze mieli 4 rzuty rożne, gdy goście żadnego.
w przerwie intensywna rozgrzewka Marcusa
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Ł.Wolsztyński, w jego miejsce wchodzi Marcus.
46'
drugą połowę rozpoczęła Termalika
46'
w drużynie gości bez zmian w składzie
46'
nie zmienia się ustawienie Arki. Marcus (ARKA Gdynia) wszedł na środek drugiej linii, gdzie grał Ł.Wolsztyński (ARKA Gdynia)
49'
Grzybek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) przerwał przed własnym polem karnym indywidualny atak Marcusa (ARKA Gdynia)
51'
Marcjanik (ARKA Gdynia) przechwycił piłkę i od razu zagrał na kontrę do Żebrowskiego (ARKA Gdynia), ale on przegrał pojedynek biegowym z Putiwcewem (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
54'
rykoszet po strzale Łabojki (ARKA Gdynia). Rzut rożny
54'
po dośrodkowaniu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska Memić (ARKA Gdynia) główkował nad poprzeczką
56'
mocne uderzenie Deji (ARKA Gdynia) po zmieni. Piłka nieznacznie minęła słupek. Najwyraźniej był jeszcze rykoszet, bo jest korner dla Arki
56'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Deji (ARKA Gdynia)
57'
szybka kontra gości. Kajzer (ARKA Gdynia) obronił strzał sprzed pola karnego Wasielewskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
57'
na spalonym Czarnowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
58'
zbyt wysoko podniesiona noga przez Rosołka przed polem karnym rywali w walce o piłkę z Grabowskim (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Rzut wolny pośredni dla gości
60'
Stępień (ARKA Gdynia) faulował Wasielewskiego na wysokości własnego pola karnego
60'
Mazek kończy rozgrzewkę
62'
szczęście przy Arce. Po wrzucie piłki z autu w pole karne przez Wasielewskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), 3 piłkarzy nie trafiło w piłkę, a Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) uderzył tuż nad poprzeczką
62'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Mazek.
64'
Arka też odpowiada wrzucem z autu w "16", ale do podania Żebrowskiego (ARKA Gdynia) nie doszedł żaden z jego kolegów
65'
Memić (ARKA Gdynia) wybił z "16" piłkę zagrywaną przez Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
66'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rosołek. Memić kopnął mocno piłkę z okolic własnego pola karnego. Rosołek wygrał pojedynek biegowy z Putiwcewe, wyszedł sam na sam z bramkarzem i uderzył obok niego
68'
sędzia napomina ławkę trenerską gości
69'
strzał Boneckiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką
72'
Termalica przygotowuje zmianę
72'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czarnowski, w jego miejsce wchodzi Śpiewak.
73'
Żółtą kartką został ukarany Grzybek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
73'
piłkarz Arki wymaga pomocy medycznej. Ucierpiał Żebrowski
74'
Żebrowski (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
75'
niecelny strzał sprzed pola karnego Łabojki (ARKA Gdynia)
76'
dobry wślizg Dancha (ARKA Gdynia). Wybił piłkę spod nóg Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
76'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Stefanika (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
77'
Żebrowski (ARKA Gdynia) wychodził sam na sam z bramkarzem, ale sędzia odgwizdał spalonego
77'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bonecki, w jego miejsce wchodzi Żyra.
79'
w polu karnym zablokowany strzał Rosołka
80'
strzał Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z dystansu nad poprzeczką
83'
Żyra (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia)
84'
piłkarze gości skarżą się sędziemu, że Arka zbyt długo zwleka z wybiciem kornera
84'
Żebrowski (ARKA Gdynia) strzelił w środek bramki. Budziłek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) o mały włos nie wpadł z piłką do siatki
85'
Łabojko (ARKA Gdynia) przejął piłkę, była okazja na kontrę, ale Mikołaj nie miał do kogo zagrać, bo Rosołka złapały skurcze
87'
R.Wolsztyński kończy rozgrzewkę
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rosołek, w jego miejsce wchodzi R.Wolsztyński.
89'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia) po faulu na Stefaniku
90'
4 minuty doliczone
90+1
Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) pada w polu karnym. Sędzia wskazuje, że będzie rzut rożny
90+2
zamieszanie w "16" Arki po dośrodkowaniu Grabowskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z narożnika boiska. Od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
90+3
Termalica atakuje w doliczonym czasie
90+4
[1:1] Bruk-Bet Termalica Nieciecza STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Grzybek. Potworne zamieszanie w "16" Arki. Mazek mógł wybić piłkę, ale kopnął ją w górę. Z linii "16" strzelił Putiowcew. Uderzenie zostało zablokowane. Niektórzy piłkarze gości domagali się ręki, ale piłka spadła pod nogi Grzybka, który strzelił pod poprzeczkę. Sędzia już nie wznowił meczu.
90+4
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 1:1
Kilku sekund, czy większej zimnej krwi zabrakło Arce, aby pokonać lidera I ligi.
Po przerwie mecz był w miarę wyrównany. Bramkowych sytuacji było niewiele. Mimo że nadal Termalica śrubowała posiadanie piłki (na jej korzyść 62:38 w tym elemencie), to gdynianie objęli prowadzenie po golu Rosołka, podkreślając, że pod bramką potrafią być nieznacznie konkretniejsi od rywali (5:3 na korzyść Arki w strzałach celnych, 11:10 w strzałach łącznie).
Termalica wyrównała w ostatniej akcji po bramce obrońcy Grzybka i z przebiegu gry ten rezultat nie jest krzywdzący, ale okolicznośći doprowadzenia do remisu z pewnością większy niedosyt powoduje w ekipie miejscowej.

18 GKS Bełchatów 25 4 7 14 18:34 17
Obowiązuje system każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z miejsc 3-6 o jedno miejsce premiowane grą w elicie zagrają w barażach. Do II ligi zdegradowana zostanie tylko jedna ekipa, która zajmie 18., ostatnie miejsce.
GKS Bełchatów rozpoczął sezon z minus 2 punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-04-21

Wyniki 25 kolejki

• ŁKS Łódź - ARKA GDYNIA 1:2 (1:0)
  • Górnik Łęczna - Puszcza Niepołomice 0:0
  • Resovia - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Widzew Łódź 3:1 (2:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - GKS Bełchatów 1:1 (1:0)
  • Odra Opole - Korona Kielce 1:0 (0:0)
  • GKS Tychy - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chrobry Głogów (odwołany z powodu zakażenia koronawirusem w zespole gospodarzy)
  • GKS 1962 Jastrzębie - Miedź Legnica (odwołany z powodu zakażenia koronawirusem w zespole gości)