Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1. Igrali z losem, ale znów są liderem 1. Ligi

Jacek Główczyński
5 kwietnia 2024, godz. 22:25
Opinie (188)

Posłuchaj co usłyszeli piłkarze od kibiców po meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1

Arka Gdynia pokonała Chrobrego Głogów 2:1 (1:0) w meczu 26. kolejki Fortuna 1. Ligi. Udanie zatem kadencję prezesa i większościowego akcjonariusza rozpoczął Marcin Gruchała. Żółto-niebiescy, co najmniej do niedzieli i meczu Lechii Gdańsk w Katowicach, będą liderem Fortuna 1. Ligi. Jednak w drugim kolejnym spotkaniu podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego igrali z losem, ale znów niewykorzystane okazje pozostałych bez przykrych konsekwencji. Po tym, gdy Karol Czubak nie wykorzystał dwóch pojedynków sam na sam z bramkarzem, a Kacper Skóra strzelał w poprzeczkę i słupek, piłkę na remis miał Albert Zarówny. Posłał ją w boczną siatkę miejscowej bramki.

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 9 Gaprindaszwili, 11 Adamczyk, 13 Azacki, 17 Turski, 20 Borecki, 27 Hafez, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski

Lebedyński

Rezerwowi: 22 Dybowski, 3 Michalec, 7 Bogusz, 10 Szczutowski, 14 Biel, 29 Tupaj, 33 Malczuk, 80 Tabiś, 89 Machaj
  • 78' 6 Milewski Zmiany 11 Adamczyk
  • 78' 7 Kobacki Zmiany 9 Gaprindaszwili
  • 84' 8 Sidibe Zmiany 20 Borecki
  • 90+1 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 52' 13 Kuzdra Zmiany 80 Tabiś
  • 68' 11 Lebedyński Zmiany 10 Szczutowski
  • 68' 9 Ozimek Zmiany 14 Biel
  • 68' 30 Bartlewicz Zmiany 29 Tupaj
  • 75' 19 Mucha Zmiany 7 Bogusz
  • 34' Sidibe
  • 64' Stolc
  • 78' Mandrysz
  • 44' Gojny
  • 13' Mandrysz
  • 29' Ozimek
  • 88' Tabiś

Siwe włosy i krótsze życie trenera. Przeczytaj co jeszcze po meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1 mówili Wojciech Łobodziński i Piotr Plewnia Siwe włosy i krótsze życie trenera. Przeczytaj co jeszcze po meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1 mówili Wojciech Łobodziński i Piotr Plewnia

Zobacz występ w przerwie meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów 2:1

Alassane Sidibe (nr 8) otworzył golem wynik meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów, a Karol Czubak tym razem zamiast bramek zanotował dwie asysty. Alassane Sidibe (nr 8) otworzył golem wynik meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów, a Karol Czubak tym razem zamiast bramek zanotował dwie asysty.

Arka Wielkanoc spędziła w fotelu lidera Fortuna 1. Ligi. Na Chrobrego trener Łobodziński wystawił tę samą "11"

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:1. Lider Fortuna 1. Ligi na Wielkanoc

we wtorek wróciła na 2. miejsce, gdyż na zakończenie 25. kolejki wygrała Lechia. Czy teraz historia się powtórzy, gdyż Arka znów gra o kilka dni wcześniej niż lokalny rywal?

Arka Gdynia wygrała z dedykacją. Wojciech Łobodziński córce na 18-tkę

Arka po 25 kolejkach zdobyła już tyle samo punktów, co w całym poprzednim sezonie. Dużą popularnością cieszyła się ankieta, ile punktów brakuje żółto-niebieskim do awansu? Nadal możecie w niej głosować

Arka Gdynia ma już tyle punktów co na koniec poprzedniego sezonu. Ile do awansu?

trener Łobodziński nie tylko nie zamierza osiadać na laurach, ale podkreśla, że z najbliższym rywalem są rachunki do wyrównania

Arka Gdynia o wyrównanie rachunków z Chrobrym Głogów. Ważne dni przy Olimpijskiej

w dniu meczu drużyna spotkała się na obiedzie z nowym właścicielem klubu - Marcinem Gruchałą

Arka Gdynia zmieniła właściciela. Marcin Gruchała kupił akcje Michała Kołakowskiego

przed południem, mający 92 procent akcji Arka Gdynia SA i nowy prezes klubu spotkał się z dziennikarzami

Marcin Gruchała: Arka Gdynia dla wszystkich. Zapraszam do wzięcia odpowiedzialności. Zagłosuj, jakim klubem pod względem sportowym staną się żółto-niebiescy

Chrobry plasuje się dopiero na 11. miejscu w tabeli, ale w dwóch ostatnich kolejkach ogrywał faworytów: na wyjeździe GKS Tychy 2:1 oraz u siebie Wisłę Kraków 3:2. W Gdyni jedna zmiana w wyjściowej "11". Ozimek zastąpił Biela
w pierwszym meczu 26. kolejki Górnik wygrał w Łęcznej z Podbeskidziem 2:0
spiker informuje o zmianach właścicielskich i we władzach klubu, które dokonały się 4 kwietnia. Kibice kwitują je oklaskami
piłkarze wychodzą na prezentacji przy dźwiękach "Roty Arki"
Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki, Chrobry czarne koszulki w pomarańczowe pasy, czarne spodenki
"Arka Gdynia" - z trybun
cisz w sektorze gości, w którym około 20-30 kibiców Chrobrego
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
"Arka gol" - z trybun
1'
pressing Arki na połowie Chrobrego
2'
Kobacki (ARKA Gdynia) zdobył pierwszy rzut rożny
2'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kobackiego (ARKA Gdynia) niecelnie główkował Marcjanik (ARKA Gdynia)
3'
spiker wita obecnego na meczu prezydenta Gdyni
5'
"Tylko zwycięstwo" - z trybun
6'
spiker musi już apelować o kulturalny doping
6'
zablokowany strzał Gojnego (ARKA Gdynia)
7'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski powróci do nas też..." - śpiewy na sektorze "Górka"
8'
na razie gra głównie na połowie gości, którzy jednak są dobrze zorientowani i na razie nie popełnili błędu w ustawieniu
9'
ryzykownie we własnym polu karnym Lewkot (Chrobry Głogów), ale gdy doskoczył do niego Sidibe (ARKA Gdynia), obrońca zdołał jednak zagrać do bramkarza
9'
kontra Chrobrego zakończona celnym strzałem Kudry. Pewnie obronił Lenarcik (ARKA Gdynia)
10'
Kudra zimą 2022 roku był przymierzany do Arki, ale ostatecznie po powrocie z Grecji zdecydował się na grę w Chrobrym
12'
na spalonym Skóra (ARKA Gdynia)
12'
przechwyt Milewskiego (ARKA Gdynia), ale Czubak najwyraźniej nie spodziewał się podania od niego i szansa na sytuację sam na sam z bramkarzem przepadła
13'
Żółtą kartką został ukarany Mandrysz (Chrobry Głogów) po faulu na Milewskim
14'
teraz wulgarnie z sektora gości, ale szybko ten okrzyk zagłuszony przez miejscowych
16'
Lebedyński powstrzymany pod polem karnym Arki. Kontrę wyprowadził Kobacki (ARKA Gdynia), ale przy strzale Czubak został zablokowany
17'
Bougaidis (Chrobry Głogów) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Skóry (ARKA Gdynia)
17'
Dobrotka (ARKA Gdynia) nie sięgnął piłki głową po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
18'
Węglarz (Chrobry Głogów) ubiegł Czubaka i przejął piłkę
19'
"La lalala lalala żółto-niebiescy" - z trybun
20'
na razie Chrobry 1 celny strzał, Arka 1 niecelny i 2 rzuty rożne. To wszystko z ofensywnych statystyk
21'
posiadanie piłki 65:35 na korzyść Arki
22'
Milewski (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę w pole karne, Stolc (ARKA Gdynia) zgrał ją głową, a strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) został zablokowany
23'
doskonała piłka Sidibe (ARKA Gdynia) do Skóry (ARKA Gdynia). Kacper strzelał z dość ostrego kąta i nieznacznie się pomylił, posyłając piłkę obok słupka
27'
Stolc (ARKA Gdynia) w pole karne do Czubaka, który wyłożył piłkę na strzał nadbiegającemu Skórze (ARKA Gdynia). Uderzenie młodzieżowca Arki byłoby raczej niecelne, ale Kuzdra (Chrobry Głogów) na wszelki wypadek jeszcze wybił piłkę
29'
Żółtą kartką został ukarany Ozimek (Chrobry Głogów), który sfaulował Lenarcika, próbującego zatrzymać piłkę, która przeszła pod jego stopą i zmierzała w kierunku bramki
29'
Lenarcik (ARKA Gdynia) potrzebuje pomocy medycznej
29'
Chudy (ARKA Gdynia) nie rozpoczyna rozgrzewki, czyli będzie wszystko w porządku z pierwszym bramkarzem Arki
31'
Lenarcik (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
32'
dośrodkował Stolc (ARKA Gdynia), a Skóra (ARKA Gdynia) główkował w poprzeczkę. Kuzdra (Chrobry Głogów) wybił piłkę poza własną bramkę
32'
wybita piłka po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska, a strzelający z około 30 metrów Milewski (ARKA Gdynia) mocno się pomylił
33'
pressing Sidibe (ARKA Gdynia) zmusił Lewkota (Chrobry Głogów) do wybicia piłki w aut
34'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sidibe. Kobacki zagrał z lewej strony boiska w pole karne, Czubakowi piłka odskoczyła od nogi, ale był jeszcze pomocnik wypożyczony z Atalanty. Mierzonym strzałem w prawe okienko bramki Chrobrego zdobył on prowadzenie dla Arki
35'
"Arkowcy gol" - z trybun
37'
zablokowany strzał Ozimka sprzed pola karnego Arki
39'
po wrzucie z autu Kuzdry (Chrobry Głogów) Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłę poza własną bramkę
39'
po dośrodkowaniu Hanca (Chrobry Głogów) z narożnika boiska nieznacznie przy strzale głową pomylił się Lebedyński
40'
jeden z modułów świetlnej reklamy na wysokości pola karnego Arki odmówił najwyraźniej posłuszeństwa i mamy migające efekty jak na dyskotece
42'
42'
Czubak wyłożył piłkę na strzał Kobackiemu (ARKA Gdynia). Piłkę po strzale Olafa złapał Węglarz (Chrobry Głogów). Dopiero wówczas sędzia odgwizdał spalonego
42'
Stolc (ARKA Gdynia) opatrywany przy ławce rezerwowych Arki
43'
Stolc (ARKA Gdynia) wraca do gry
44'
Gojny (ARKA Gdynia) i Mucha (Chrobry Głogów) padli na murawie po walce o piłkę. Sędzia uznał, że faulował kapitan Arki
44'
pomoc medyczna przy obu piłkarzach
44'
Żółtą kartką został ukarany Gojny (ARKA Gdynia).
45'
obaj zawodnicy mogą kontynuować grę
45'
co najmniej 4 minuty doliczone do pierwszej części meczu
45+1
"Arka gol" z trybun
45+2
kontra Arki 4 na 4. Sidibe (ARKA Gdynia) podał do Skóry (ARKA Gdynia), który strzelił niecelnie. Zdecydowanie więcej można było "wycisnąć" z tej akcji
45+3
Zarówny (Chrobry Głogów) z własnej połowy w pole karne Arki. Jest tam tylko Lenarcik (ARKA Gdynia)
45+4
Milewski (ARKA Gdynia) niedokładnie w kierunku wbiegającego w "16" gości Stolca (ARKA Gdynia)
45+5
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - CHROBRY GŁOGÓW 1:0
zasłużone prowadzenie Arki. Gdynianie od początku meczu mieli optyczną przewagę, co uwidacznia statystyka posiadania piłki (63:37). Długo jednak gospodarzom nie udało się wypracować groźnej sytuacji. Udało się to wreszcie Skórzy (ARKA Gdynia), który główkował w słupek. Natomiast jedynego gola strzelił Sidibe (ARKA Gdynia). Chrobry odpowiedział na razie tylko jednym celnym strzałem.
w przerwie występ cheerleaders z Władysławowa, które przygotowują się do mistrzostw Polski
Oficjalna frekwencja - 5527 kibiców
46'
drugą połowę od środka boiska rozpoczął Chrobry
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
Gol (ARKA Gdynia) przedarł się w pole karne Chrobrego. Strzelił po ziemi celnie, ale za słabo, by Węglarz (Chrobry Głogów) skapitulował
47'
błąd w wyprowadzeniu piłki. Po podaniu Dobrotki (ARKA Gdynia) Gojny (ARKA Gdynia) nie utrzymał piłki w boisku
48'
"Sialalalala MZKS" - z trybun
49'
Kobacki (ARKA Gdynia) przed polem karnym Chrobrego faulował Kuzdrę (Chrobry Głogów)
51'
piłka od Marcjanika (ARKA Gdynia) z własnej połowy w pole karne gości. Weglarz miał bliżej do piłki niż Czubak i ją przejął
52'
kibice Chrobrego na razie nie wrócili na trybuny po przerwie
52'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuzdra, w jego miejsce wchodzi Tabiś.
54'
dwa rzutu rożne z rzędu dla gości
55'
na rozgrzewce w Arce: Gaprindaszwili (ARKA Gdynia), Adamczyk (ARKA Gdynia), Borecki (ARKA Gdynia) i Lipkowski (ARKA Gdynia)
56'
na spalonym Hanc (Chrobry Głogów)
56'
60'
kilka słabszych minut z obu stron, dużo niedokładności
61'
teraz Chrobry stara się wychodzić do wyższego pressingu, aby utrudniać Arce wyprowadzenie piłki już z własnej połowy
62'
Sidibe (ARKA Gdynia) przechwycił piłkę, ale jak próbował dograć do Czubaka to trafił futbolówką w plecy Zarównego (Chrobry Głogów)
62'
Sidibe (ARKA Gdynia) teraz dobrze do Kobackiego (ARKA Gdynia), Olaf próbował odegrać mu piłkę, ale podanie było niecelne
63'
uderzenie Skóry (ARKA Gdynia), Węglarz (Chrobry Głogów) wypuścił piłkę, ale od razu ją złapał i szans na dobitkę nie było
64'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stolc. Wydawało się, że Arka niepotrzebnie zwolniła tę akcję. Jednak zupełnie rywali zaskoczył obrońca Arki, który wbiegł w pole karne i otrzymał piłkę na strzał od Czubaka. Pewne uderzenie Przemka po tzw. długim rogu
66'
dobry powrót Gola, który przerwał kontrę Ozimka
67'
"Sialalala Arka Gdynia" - z trybun
67'
Czubak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i Węglarz (Chrobry Głogów) zdążył z interwencją
67'
Chrobry przygotowuje potrójną zmianę
68'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lebedyński, w jego miejsce wchodzi Szczutowski.
68'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ozimek, w jego miejsce wchodzi Biel.
68'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bartlewicz, w jego miejsce wchodzi Tupaj.
69'
goście wymienili trzech ofensywnych piłkarzy
70'
Szczutowski (Chrobry Głogów) w pierwszym kontakcie z piłką strzelił wysoko nad bramką
70'
rezerwowi Arki nadal na rozgrzewce w tym samym czteroosobowym składzie
72'
wulgarnie z trybun pod adresem lokalnego rywala, spiker apeluje o kulturalny doping
72'
niewiele pomaga
73'
Dobrota wybija piłkę poza własną bramkę
73'
wraca pozytywny doping na gdyńskie sektory, goście nadal nieobecni po przerwie na trybunach
73'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Hanca (Chrobry Głogów)
74'
Chrobry przygotowuje ostatnią zmianę, trener Łobodziński na razie nawet nie spogląda w kierunku rezerwowych
74'
zaczął padać deszcz
75'
Chrobry Głogów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mucha, w jego miejsce wchodzi Bogusz.
75'
teraz jest sygnał od trenera w kierunku Adamczyka (ARKA Gdynia) i Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)
76'
mógł być, a nawet powinien być trzeci gol dla Arki. Jednak Czubak przegrał pojedynek sam na sam z Węglarzem (Chrobry Głogów), a "bomba" Skóry (ARKA Gdynia) trafiła w lewy słupek bramki Chrobrego
77'
Gojny (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową poza własną bramkę
78'
w rzutach rożnych 5:3 dla gości
78'
[2:1] Chrobry Głogów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mandrysz. Hanc dośrodkował z rzutu rożnego w pole bramkowe, a kapitan gości głową skierował piłkę do siatki
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
78'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.
78'
ofensywny za defensywnego pomocnika w Arce oraz zmiana na lewym skrzydle
80'
nieudane dośrodkowanie Biela (Chrobry Głogów). Od bramki rozpocznie Lenarcik (ARKA Gdynia)
82'
"Jest w Trójmieście taki jeden klub i kibicujemy właśnie mu" - z trybun
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sidibe, w jego miejsce wchodzi Borecki.
84'
a teraz odwrotna zmiana na środku drugiej linii Arki, defensywny za ofensywnego pomocnika, czyli mamy powrót do tego co było w wyjściowej "11", jeśli chodzi o ustawienie
85'
do rozgrzewających się dołączyli Hafez (ARKA Gdynia) i Azacki (ARKA Gdynia). Arka może jeszcze dokonać jednej zmiany i wymienić podczas niej jednego lub dwóch zawodników
86'
zbyt mocna piłka od Adamczyka (ARKA Gdynia) do wbiegającego w "16" Skóry (ARKA Gdynia). Piłkę przejął Węglarz (Chrobry Głogów)
87'
po zdobyciu kontaktowego gola częściej przy piłce Chrobry, a Arka próbuje zagrać z kontry
88'
Żółtą kartką został ukarany Tabiś (Chrobry Głogów), który faulował Gaprindaszwiliego
89'
Adamczyk (ARKA Gdynia) założył "siatkę" Bielowi (Chrobry Głogów), ale nie udało się przeprowadzić szybkiej akcji, mimo że Gol (ARKA Gdynia) był faulowany, a sędzia zastosował przywilej korzyści
90'
Bougaidis (Chrobry Głogów) na spalonym po wybiciu piłki z rzutu wolnego z własnej połowy przez bramkarza gości
90'
co najmniej 3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Lipkowski (ARKA Gdynia) przygotowuje się do zmiany
90+1
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
90+2
Czubak przebił się do sytuacji sam na sam z bramkarzem. Strzelał z ostrego kąta. Trafił Węglarza (Chrobry Głogów) piłką w nogę
90+3
kontra Arki 3 na 2, ale stracona piłka
90+3
Gojny (ARKA Gdynia) wybija piłkę po dośrodkowaniu Tupaja (Chrobry Głogów)
90+3
wielkie szczęście przy Arce. Strzał w boczną siatkę Zarównego (Chrobry Głogów), który był sam na sam z bramkarzem. Piłkarz złapał się z głowę i zapewne nie będzie się usprawiedliwiał tym, że miał nieco ostry kąt do tego uderzenia. Mógł z powodzeniem zmieścić piłkę w siatce i doprowadzić do remisu
90+4
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - CHROBRY GŁOGÓW 2:1
wspólna radość piłkarzy i kibiców Arki, choć trochę przeszkadzają reklamy emitowane z głośników
Arka w drugim meczu z rzędu igrała z losem. Podobnie jak w poprzedniej kolejc,e w Legnicy miała okazje, aby zamknąć mecz zwycięsko wcześniej, a ostatecznie naraziła się na nerwówkę w końcówce. Gdy doskonałych okazji nie wykorzystał sam na sam z bramkarzem Czubak, a Skóra (ARKA Gdynia) po poprzeczce w pierwszej połowie, w drugiej zaliczył słupek, piłkę meczową w ostatniej akcji spotkania miał Zarówny (Chrobry Głogów). Na szczęście dla Arki strzelił w słupek.
Z przebiegu gry podopieczni trenerzy Łobodzińskiego zasłużyli na wygraną. Oddali 12 strzałów w tym 7 celnych, przy tylko 2 w światło bramki Chrobrego. Wygrali też posiadanie piłki 57:43. W przypadku Czubaka warto odnotować, że choć gola nie zdobył, to zakończył mecz z dwiema asystami.
Dzięki zdobytym 3 punktom gdynianie są znów liderem Fortuna 1. Ligi. Przynajmniej tak będzie do niedzieli, gdy Lechia zagra w Katowicach z GKS.