Arka Gdynia - Lech Poznań 0:1. Koniec passy i przygody z Fortuna Pucharem Polski

Jacek Główczyński
7 grudnia 2023, godz. 22:55
Opinie (91)

Zobacz jak kibice manifestowali przyjaźń na meczu Arka Gdynia - Lech Poznań 0:1

Arka Gdynia przegrała u siebie z Lechem Poznań 0:1 (0:1). Jedynego gola, tuż przed zejście piłkarzy na przerwę, strzelił Filip Marchwiński. Tym samym żółto-niebiescy pożegnali się z Fortuna Pucharem Polski na 1/8 finału, a zarazem przerwana została ich passa meczów bez przegranej, która trwała przez 10 spotkań. To pierwsza porażka podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego od 23 września.

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 19 Szymański, 28 Zieliński, 36 Bednarski, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski, 40 Wereszczak, 41 Jurkiewicz, 99 Wilczyński

Ishak

Rezerwowi: 41 Mrozek, 7 Sousa, 8 Gholizadeh, 15 Gurgul, 19 Dziuba, 22 Murawski, 54 Wilak, 55 Pingot, 90 Sobiech
  • 59' 11 Adamczyk Zmiany 28 Zieliński
  • 72' 94 Gojny Zmiany 39 Lipkowski
  • 72' 21 Skóra Zmiany 38 Predenkiewicz
  • 87' 20 Borecki Zmiany 99 Wilczyński
  • 69' 30 Kwekweskiri Zmiany 22 Murawski
  • 69' 10 Marchwiński Zmiany 54 Wilak
  • 89' 21 Hotić Zmiany 7 Sousa
  • 89' 9 Ishak Zmiany 90 Sobiech
  • 45+1 Marchwiński
  • 88' Wilczyński
  • 35' Douglas
  • 85' Karlstroem

Po meczu Arka Gdynia - Lech Poznań 0:1 piłkarze obu drużyn i ich kibice

Filip Marchwiński (nr 10) strzelił jedynego gola w meczu Arka Gdynia - Lech Poznań i dał gościom awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Filip Marchwiński (nr 10) strzelił jedynego gola w meczu Arka Gdynia - Lech Poznań i dał gościom awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

Arka dwa ostatnie mecze grała na śniegu. W Gdyni zadbali, aby już tak nie było
W ćwierćfinale jest 6 klubów ekstraklasy i 1 I-ligowiec. Czy Arka będzie drugim?

Pozostałe wyniki meczów 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski:

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:1 (0:0, 1:1) po dogrywce
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 2:0 (0:0)
Stal Mielec - Widzew Łódź 1:2 (1:1)
Raków Częstochowa - Cracovia 1:0 (0:0, 0:0) po dogrywce
Korona Kielce - Legia Warszawa 2:1 (1:1, 1:1) po dogrywce
Carina Gubin - Piast Gliwice 2:5 (0:2)
Wisła Kraków - Stal Rzeszów 4:1 (1:0)
Trener Łobodziński zapowiadał najsilniejszy skład i odważną grę, choć kłopotów także nie brakuje

Arka Gdynia - Lech Poznań o ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski. Wszystko o meczu

do 15 grudnia o wszystko możecie zapytać sami trenera Arki, gdyż jako Ligowiec Listopada weźmie udział w specjalnym wywiadzie

Wojciech Łobodziński Ligowcem Listopada 2023. Zadaj pytanie trenerowi Arki Gdynia

czy do tego czasu nie będzie już tematu marnowanych rzutów karnych?

Arka Gdynia nie chce strzelać karnych z Lechem Poznań. Trener próbuje zaradzić

na początku roku powinna poprawić się sytuacja finansowa klubu, gdyż po półrocznej przerwie znów popłyną pieniądze do Arki z Gdyni

Arka Gdynia znów otrzyma pieniądze od miasta. Zmówienie na promocję w 2024 roku

zobaczymy, czy pieniędzy wystarczy jedynie na spłacenie zaległości wobec drużyny i utrzymaniu dotychczasowych zawodników, czy będą też wzmocnienia?

Arka Gdynia nie chciała grać, ale jest mistrzem półmetka. Rozgląda się za transferami

w ostatniej ligowej kolejce Arka przerwała zwycięską passę, ale nadal jest niepokonana od dziesięciu meczów ligowych i pucharowych. W porównaniu z meczem w Katowicach są zmiany jedynie spowodowane kartkami. Wracają po przymusowej absencji: Marcjanik i Skóra, a pauzują Milewski i Azacki

GKS Katowice - Arka Gdynia 1:1. Pierwsze stracone punkty od 23 września

Lech w 17 meczach zdobył 32 punkty przy bilansie bramek 30:22. W ekstraklasie plasuje się na 3. miejscu
najlepsi snajperzy zespołu to: Velde - 7 i Ishak - 6 goli
ostatnie pucharowe wspomnienia w boju z Lechem są dla Arki doskonałe. W 2017 roku wygrała w finale po dogrywce 2:1

Arka Gdynia zdobyła Puchar Polski! Wygrała z Lechem Poznań po dogrywce. Przeczytaj naszą relację, zobaczy zdjęcia i foto ze Stadionu Narodowego

na trybunach mecz przyjaźni, choć kibice nie siedzą we wspólnych sektorach. Sympatycy Lecha, którzy będą prowadzić doping dla gości, zajęli trybunę GOSiR
z rozgrywkami o Puchar Polski pożegnała się już broniąca trofeum - Legia Warszawa, która po dogrywce przegrała w Kielcach 1:2. Natomiast Lech ostatni mecz ligowy wygrał właśnie z Koroną na wyjeździe 1:0. W porównaniu z tym spotkaniem na Arkę dokonał aż pięć zmian w składzie. Wymieniony bramkarz oraz aż cztery roszady w drugiej linii
na termometrze teraz -1 stopień, ale tzw. temperatura odczuwalna to -4 stopnie Celsjusza
"Arka Gdynia" - skandują kibice Lecha, miejscowi odpowiadają brawami
na trybunach nie brakuje piłkarzy, którzy w przeszłości grali i w Arce, i w Lechu. Jest m.in. były napastnik - Zbigniew Zakrzewski
skandowanie "Kolejorz" z poznańskiego sektora, które zostało podchwycone także przez kibiców Arki
piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach Roty Arki
Arka żółte koszulki z niebieskim pasem i niebieskie spodenki, Lech niebiesko-czarne koszulki i czarne spodenki
boisko zielone, tylko ma dodatkowe linie, powstały one na złączeniach plant, które chroniły murawę przed śniegiem
po losowaniu kapitanów Gojnego (ARKA Gdynia) i Ishaka drużyny zamieniają się połowami boiska. Arka atakować będzie na bramkę, za którą siedzą kibice Lecha
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
pierwszy atak Lecha. Mimo że goście domagali się rzutu rożnego, sędzia nakazał rozpocząć grę od bramki Lenarcikowi (ARKA Gdynia)
2'
"Arka gol" - z trybun
4'
przy strzale sprzed pola karnego skiksował Karlstroem
(Lech Poznań)
5'
Kobacki (ARKA Gdynia) w polu karnym Lecha nie opanował piłki, którą dośrodkował Stolc (ARKA Gdynia)
5'
kłopoty techniczne na sędzia główny, podbiegł do technicznego i trwa naprawa systemu łączności, gra oczywiście przerwana
6'
przypomnijmy, że na meczu jest system VAR i choćby z tego względu sędzia musi mieć łączność
7'
gra wznowiona
10'
optyczna przewaga Lecha, 69:31 posiadanie piłki
11'
"Przyjaźń kibiców święta rzecz" - śpiewają kibice Arki
12'
z dystansu strzelał Kwekweskiri (Lech Poznań), ale tak źle, że piłka wyszła na... aut
13'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski powróci do nas też..." - z sektorów Arki
13'
Kobacki (ARKA Gdynia) nie utrzymał piłki w boisku, od bramki grę wznowi Bednarek (Lech Poznań)
14'
powinno być 1:0. Czubak był w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Gola. Piłkę po jego strzale nogą odbił Bednarek (Lech Poznań), dobitka napastnika już przez nogi obrońcy zbyt lekka i bramkarz złapał piłkę
15'
Hotić (Lech Poznań) a po chwili Ishak dryblowali w polu karnym Arki, ale bez strzału
16'
rzut rożny dla Arki
17'
Arka kombinacyjnie rozegrała korner. Lech miał kłopoty z wybiciem piłki. Do strzału głową próbował dojść Dobrotka (ARKA Gdynia). Ostatecznie piłkę przejął Bednarek (Lech Poznań)
18'
strzał z dystansu Kwekweskiriego (Lech Poznań) wysoko nad poprzeczką
18'
Lech strzela częściej, ale na razie jedyny celne uderzenie należy do Arki
19'
"Arka" z sektora "Górka", a "Gdynia" odpowiedź z "Torów" i sektora, który zajmują goście
20'
po chwili ta sama sekwencja tylko z "Lech" i "Poznań"
20'
Marchwiński (Lech Poznań) blokowany w polu karnym Arki
21'
kibice Lecha podrzucają teraz skandowanie "Cracovia", odpowiedź z gdyńskich sektorów "Kraków"
21'
następny klub tak fetowany KSZO Ostrowiec
21'
na boisku rzut rożny dla Lecha
22'
Skóra (ARKA Gdynia) próbował wyprowadził kontrę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kwekweskiriego (Lech Poznań) i właśnie przez tego zawodnika został sfaulowany
23'
a z trybun wulgarnie pod adresem policji, a po chwili innego trójmiejskiego klubu
23'
po rzucie wolnym Gojnego (ARKA Gdynia) będzie korner dla Arki, choć protestują przeciwko tej decyzji sędziego lechici
24'
znów kombinacja przy kornerze Arki, ale tym razem bez zagrożenia dla Lecha
26'
rykoszet po strzale Marchwińskiego (Lech Poznań). Będzie korner dla Lecha
27'
Marchwiński (Lech Poznań) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kwekweskiriego (Lech Poznań)
28'
"Tylko zwycięstwo" - z gdyńskich sektorów
29'
"Gwardia Koszalin" - z gdyński sektorów
29'
jest też "Polonia Bytom", czyli klub, który Arka pokonała w poprzedniej pucharowej rundzie
30'
spada przewaga Lecha w posiadaniu piłki, obecnie to 60:40
30'
Lech gra pressingiem na gdyńskiej połowie, co utrudnia rozegranie akcji Arce
30'
Marchwiński (Lech Poznań) zablokowany w polu karnym, ale przy strzale Velde (Lech Poznań) Lenarcik (ARKA Gdynia) musiał popisać się dużymi umiejętnościami, by wybić piłkę poza bramkę
31'
Kwekweskiri (Lech Poznań) dośrodkował z narożnika boiska, a piłkę, która mogła wpaść do bramki po strzale Ishaka wybił Stolc (ARKA Gdynia)
32'
Lenarcik (ARKA Gdynia) kapitalnie obronił kolejny strzał Velde (Lech Poznań). Dopiero po tej interwencji sędzia odgwizdał spalonego
34'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Pereiry (Lech Poznań)
34'
kibice na "Górce" wymachują szalikami
34'
na sektorze Lecha kibice natomiast podskakują
35'
Żółtą kartką został ukarany Douglas (Lech Poznań) po faulu na Skórze
36'
po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego piłkę głową zgrał Stolc (ARKA Gdynia), ale nie doszedł do niej żaden z jego kolegów
38'
kontra 3 na 3 po przechwycie Czubaka. Skóra (ARKA Gdynia) jednak przegrał drybling w polu karnym Lecha
38'
Gol (ARKA Gdynia) dobrze blokował Marchwińskiego (Lech Poznań) i piłkarz Lecha mimo że był już piłką w "16", wycofał się poza pole karne
40'
miękkie dośrodkowanie Karlstroema (Lech Poznań) w pole bramkowe. Valde strzelał z ostrego kąta. Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie obronił
40'
pomocy medycznej potrzebuje Stolc (ARKA Gdynia). Arka na razie w "10", bo piłkarz opatrywany poza własną bramką
40'
natychmiast też na rozgrzewkę ruszył Lipkowski (ARKA Gdynia)
42'
zablokowany strzał Karlstroema (Lech Poznań) sprzed pola karnego
42'
Stolc (ARKA Gdynia) wraca na boisko
43'
Lipkowski (ARKA Gdynia) kontynuuje rozgrzewkę
45'
Kobacki (ARKA Gdynia) w indywidualnej akcji, ale stracił piłkę
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
[0:1] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marchwiński. "Rozklepana" obrona Arki. Valde dobiegł z piłką niemal do końca boiska, ale zdołał dośrodkować. Hotić zgrał piłkę głową, a Marechwiński skierował futbolówkę przy prawym słupku bramki Arki
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - LECH POZNAŃ 0:1
Lech atakował i strzelał częściej. Z przebiegu gry zasłużenie prowadzi, ale też niewiele brakowało, aby Arka na przerwę zeszła z remisem. Dostała bramkę do szatni w sytuacji, która z pozoru nie wydawała się groźna, gdyż sporo było piłkarzy Arki w polu karnym, a mimo to nie zdołali powstrzymać Marchwińskiego (Lech Poznań). Wcześniej w trudniejszych sytuacjach bardzo dobrze bronił Lenarcik (ARKA Gdynia).
Natomiast Arka nie wykorzystała jedynej okazji, po której mogła prowadzić. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Czubak.
46'
drugą połowę od środka rozpoczął Lech
46'
żaden z trenerów w przerwie nie zdecydował się na zmiany
46'
"Chcemy awansu" - skandują kibice Lecha
46'
"Tylko zwycięstwo" - to z kolei gdyńscy kibice do piłkarzy Arki
46'
Skóra (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Pereirze (Lech Poznań), minął Milicicia (Lech Poznań), ale na Douglasie (Lech Poznań) się skończyło
51'
niecelny strzał Marchwińskiego (Lech Poznań) po dośrodkowaniu Pereiry (Lech Poznań)
51'
Lech strzelał już 13 razy, Arka 4. Uderzenia celne 4:1 na korzyść gości
52'
"Sialalala MZKS" - z trybun
53'
Bednarek (Lech Poznań) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
54'
po 4 piłkarzy obu drużyn na rozgrzewce
54'
"Arkowcy gol" - z trybun
55'
55'
po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska zablokowany strzał Adamczyka (ARKA Gdynia), a gdy Hubert chciał podać po chwili za obrońców Lecha, zrobił to zbyt mocno i piłka wyszła poza boisko
57'
Skóra (ARKA Gdynia) zdobył kolejny korner
57'
z rzutu rożnego Gojny (ARKA Gdynia) do Adamczyka (ARKA Gdynia), a ten przy odegraniu piłki nabawił się najwyraźniej kontuzji
58'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zakręcił rękoma charakterystyczny młynek, co oznacza, że konieczna jest zmiana
58'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zszedł z boiska, mimo że jeszcze zmiana za niego nie jest gotowa
59'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Zieliński.
60'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po strzale Kwekwerskiriego z rzutu wolnego
61'
spiker apeluje o kulturalny doping, ale wulgarne śpiewy na temat klubu, który nie bierze udziału w tym meczu jeszcze zostały podsycone
62'
na sektorze "Górka" przygotowania do oprawy
62'
niecelnie główkował Czubak
64'
Bednarek (Lech Poznań) złapał piłkę po strzale po ziemi Gojnego (ARKA Gdynia)
66'
Lech przygotowuje podwójną zmianę
68'
Lenarcik (ARKA Gdynia) popełnił błąd przy chwycie piłki po strzale Isahaka, ale miał szczęście, że piłka tak się odbiła, że wyszła obok bramki
69'
i drugi korner z rzędu dla Lecha, ale tym razem bez zagrożenia dla Arki
69'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kwekweskiri, w jego miejsce wchodzi Murawski.
69'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marchwiński, w jego miejsce wchodzi Wilak.
70'
Arka również przygotowuje podwójną zmianę
71'
race odpalone równocześnie na sektorach Arki i Lecha
72'
kibice śpiewają, że przyjaźni Arki i Lecha będzie wiecznie trwać
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gojny, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
72'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Predenkiewicz.
73'
gra przerwana z powodu zadymienia boiska po racach
75'
Oficjalna frekwencja - 6243 kibiców
76'
78'
rzut rożny dla Lecha
78'
Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Milić. Arka zaskoczona po rzucie rożnym. Dośrodkował Valde, Lenarcik nie zdołał piłki, a obrońca Lecha skierował ją do siatki
79'
piłka ustawiona na środku boiska, ale sędzia oczekuje jeszcze na sprawdzenie VAR
80'
sędzia idzie sam do monitora, aby obejrzeć powtórkę tej sytuacji, być może chodzi o to, czy nie było faulu na bramkarzu Arki bądź innego nieprzepisowego zagrania ze strony Lecha
81'
sędzia wraca na boisko i pokazuje, że anuluje 2. gola dla Lecha. Sygnalizuje, że było zagranie ręką
82'
Douglas (Lech Poznań) faulował Predenkiewicza (ARKA Gdynia), ale na razie uniknął 2 żółtej kartki
82'
Dobrotka (ARKA Gdynia) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
85'
Żółtą kartką został ukarany Karlstroem (Lech Poznań) za opóźnianie wybicia piłki z rzutu wolnego w okolicach środka boiska
85'
"Gramy do końca" - skandują kibice obu klubów
86'
Isah nie doszedł do podania Valde przed polem karnym Arki
86'
Arka przygotowuje ostatnią zmianę
86'
Ishak odebrał piłkę i sam kończył akcję strzałem sprzed pola karnego. Nie trafił
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Borecki, w jego miejsce wchodzi Wilczyński.
87'
trener Łobodziński wprowadził napastnika w miejsce defensywnego pomocnika. Arka przechodzi na dwójkę zawodników w ataku
88'
Żółtą kartką został ukarany Wilczyński (ARKA Gdynia), gdyż wślizgiem zaatakował bramkarza, próbując sięgnąć piłkę po podaniu Gola
88'
89'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hotić, w jego miejsce wchodzi Sousa.
89'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ishak, w jego miejsce wchodzi Sobiech.
90'
90'
Bednarek (Lech Poznań) z trudem odbił piłkę po strzale Wilczyńskiego (ARKA Gdynia)
90'
co najmniej 8 minut doliczone do drugiej połowy
90+1
rzut rożny wykonał Kobacki (ARKA Gdynia), strzał Lipkowskiego (ARKA Gdynia) zablokowany
90+2
spieszy się Arce. Wilczyński (ARKA Gdynia) ustawia piłkę Bednarkowi do wybicia jej z 5. metra
90+3
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) indywidualną akcję kończy strzałem nad poprzeczką
90+4
Karlstroem (Lech Poznań) leży na boisku, ale sędzia nie pozwala na wejście służb medycznych
90+5
Szwed podniósł się o własnych siłach i kontynuuje grę
90+5
Velde (Lech Poznań) zdobył rzut rożny dla Lecha
90+6
Lech nie dośrodkowuje, a rozgrywa piłkę po rzucie rożnym, aby zyskać jak najbardziej na czasie. Piłka zostaje wycofana do... bramkarza
90+7
Douglasowi (Lech Poznań) się "upiekło". Odkopnął piłkę po gwizdku, ale drugiej żółtej kartki nie dostał
90+7
Bednarek (Lech Poznań) złapał piłkę po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
90+8
Bednarek (Lech Poznań) opóźnia wznowienie gry, sędzia na to pozwala
90+8
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - LECH POZNAŃ 0:1
Arka Gdynia odpadła z Pucharu Polski, ale z Lechem Poznań podjęła walkę o jak najkorzystniejszy wynik. W drugiej połowie zagrała odważniej niż w pierwszej. Zdecydował jednak gol stracony do szatni. W drugiej połowie goście posłali do siatki piłkę jeszcze raz, ale wcześniej było zagranie ręką.
Jednocześnie przerwana została seria meczów bez porażki żółto-niebieskich, która trwała od końca września i zwycięstwa właśnie w Pucharze Polski nad Miedzią Legnica.
"Dziękujemy" - słyszą piłkarze Arki, gdy podchodzą do swoich kibiców. Natomiast radość przy sektorze Lecha