Arka Gdynia - Stal Rzeszów 2:2. Emocje zamiast zwycięstwa

Jacek Główczyński
9 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Co usłyszeli piłkarze Arki Gdynia od kibiców po remisie ze Stalą Rzeszów 2:2

Arka Gdynia zremisowała ze Stalą Rzeszów 2:2 (2:2). Tak jak przewidywał Tadeusz Socha, w przeszłości piłkarz żółto-niebieskich, obecnie skaut beniaminka Fortuna 1. Liga, meczu obfitował w gole i emocje. Jednak gospodarze nie mogą być zadowoleni z kolejnego spotkania u siebie bez zwycięstwa, szczególnie że sytuacji, aby wygrać nie brakowało. Pod bramką przeciwnika zabrakło za to: spokoju, zimnej krwi i prawidłowych wyborów, a jedyne trafienie na koncie miejscowych były po stałych fragmentach gry. Ponadto podopieczni Ryszarda Tarasiewicza aż 11 razy dali złapać się na spalone i z tego powodu nie zostały uznane dwa gole Karola Czubaka.

Czubak

Rezerwowi: 22 Kajzer, 3 Memić, 7 Kuzimski, 8 Marcus, 26 Purzycki, 32 Stolc, 36 Bednarski, 37 Stępień, 77 Żebrowski

19 Małecki

Rezerwowi: 39 Kaczorowski, 4 Pajnowski, 6 Mustafajew, 7 Danielewicz, 9 Kłos, 17 Sadłocha, 20 Piątek, 23 Wrona, 82 Ławrynowicz
  • 60' 21 Skóra Zmiany 37 Stępień
  • 80' 31 Tomal Zmiany 32 Stolc
  • 89' 9 Haydary Zmiany 77 Żebrowski
Zmiany Zmiany
  • 75' 91 Oleksy Zmiany 4 Pajnowski
  • 75' 69 Michalik Zmiany 9 Kłos
  • 75' 19 Małecki Zmiany 17 Sadłocha
  • 89' 80 Olejarka Zmiany 20 Piątek
  • 89' 11 Prokić Zmiany 6 Mustafajew
  • 5' Adamczyk karny
  • 16' Gol
Bramki Bramki
  • 12' Głowacki karny
  • 44' Poczobut
  • 81' Aleman
  • 88' Stolc
Kartki Kartki
  • 4' Pęksa

Omran Haydary otrzymał 10 tys. zł za tytuł najlepszego piłkarza miesiąca. Nagrodę przeznaczył na cele charytatywne

po dwóch porażkach z rzędu trener Tarasiewicz zapewnia, że ma wszystko pod kontrolą, a gdyby były jakieś problemy to i tak o nich by nie mówił, gdyż on nigdy nie narzeka, a pracuje z "materiałem", który zapewni mu klub

Ryszard Tarasiewicz: Nie chcę robić z siebie męczennika

może właśnie takie podejście sprawia, że główna krytyka spada na... trenera Arki

Kto i dlaczego krytykuje Ryszarda Tarasiewicza za pracę w Arce Gdynia?

na przykład po ostatnim meczu nie usprawiedliwiał się, że musi grać bez dwóch podstawowych, środkowych pomocników

Czy Arce Gdynia ma za mało dobrych piłkarzy?

w poprzednim sezonie dwukrotnie Arce zdarzyło się doznać dwóch porażek z rzędu i w żadnym kolejnym meczu po takiej serii nie odniosła zwycięstwa

Sprawdź, jak Arka Gdynia reagowała po dwóch porażkach z rzędu

atrakcyjnego meczu spodziewa się Tadeusz Socha, którego przypomnieliśmy w przedmeczowym wywiadzie

Były piłkarz Arki Gdynia, obecnie skaut Stali Rzeszów zapowiada: Będą gole i emocje

w Arce po 4. żółtej kartce pauzuje Rymaniak, a może grać Gol, który z tego powodu był nieobecny w Niepołomicach

Dużo kartek dla piłkarzy Arki Gdynia. Porównaj jak było w poprzednich sezonach

łącznie trener Tarasiewicz zdecydował się aż 4 zmian. Poza powrotem Gola mamy nowych bocznych obrońców: Tomalę i Ziemanna, a w środku drugiej linii Adamczka. Arka przechodzi na ustawienie 1-4-1-4-1

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:0. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

w przypadku wygranej Arka może awansować na pozycję wicelidera i zmniejszyć do 3 punktów stratę do lidera, gdyż Ruch zremisował w sobotę na wyjeździe z inną rzeszowską drużyną - Resovią 1:1
trenerem Stali jest Daniel Myśliwiec, który w Arce był krótko asystentem przy Jacku Zielińskim, obecnie szkoleniowcu Cracovii
Stal przegrała w ostatniej kolejce w derbach Rzeszowa z Resovią 3:4. W porównaniu z tym meczem trener Myśliwiec dokonał dwóch zmian. Do gry wprowadził: Małeckiego i Górę (Stal Rzeszów). W "11" m.in. Oleksy (Stal Rzeszów), który w przeszłości grał m.in. w Arce
na kwadrans przed meczem jeszcze niezbyt wielu kibiców na trybunach. Oficjalną frekwencję podamy w drugiej połowie, gdyż wówczas na tym obiekcie otrzymujemy oficjalne dane
piłkarze wychodzą na murawę. Arka żółte koszulki i niebieskie spodenki, goście w czarnych strojach
w wyniku losowania kapitanów: Marcjanika (ARKA Gdynia) i Głowackiego (Stal Rzeszów) drużyny zamieniają się stronami boiska. Arka rozpocznie plecami do sektora "Górka (Stal Rzeszów) "
Haydary (ARKA Gdynia) otrzymuje nagrodę dla Piłkarza Września w Fortunie 1. Lidze i czek na 10 tys. zł. Pieniądze przekaże na Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego
1'
od środka mecz rozpoczęła Stal
1'
Pęksa (Stal Rzeszów) w pojedynku sam na sam z Czubakiem odbił piłkę. Przejął ją Skóra (ARKA Gdynia), który podał do Haydary'ego (ARKA Gdynia). Uderzenie Omrana trafiło w słupek i w ręce bramkarza
2'
trwa szturm Arki. Pęksa (Stal Rzeszów) interweniuje poza "16", wybijając w aut piłkę spod nóg Czubaka
4'
Krzepisz (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Głowackiego (Stal Rzeszów)
4'
Rzut karny dla Arki! Podanie Haydary'ego i Czubak jeszcze raz w pojedynku sam na sam z bramkarzem. Tym razem zdecydował się mijać Pęksę i został przez niego sfaulowany
4'
Żółtą kartką został ukarany Pęksa (Stal Rzeszów).
5'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk z rzutu karnego. Pewne uderzenie w lewy róg Hubera. Bramkarz bez szans
6'
"Jeszcze jeden" - skandowanie z trybun
7'
niecelny strzał po indywidualnej akcji Michalika (Stal Rzeszów)
8'
czubak nie biegł do podania Skóry (ARKA Gdynia), bo był na spalonym. Próbował dobiec do piłki Haydary (ARKA Gdynia), ale miał do niej znacznie dalej niż bramkarz, który wyjaśnił sytuację
9'
Michalik (Stal Rzeszów) sygnalizuje, że Ziemann (ARKA Gdynia) zagrał ręką we własnym polu karnym
10'
sędzia nasłuchuje analizy VAR
10'
gra wstrzymana, zawodnicy Stali czekają na razie przygotowani do wrzutu z autu
11'
sędzia biegnie do monitora, aby zobaczyć tę akcję
11'
sędzia wraca na boisko i dyktuje rzut karny dla Stali
12'
"Kacper Krzepisz (ARKA Gdynia) " - skandują kibice imię i nazwisko gdyńskiego bramkarza
12'
[1:1] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Głowacki z rzutu karnego. Krzepisz rzucił się w prawy róg bramki, a kapitan gości uderzył w środek bramki
15'
Czubak przepchnął Poczubuta, wbiegając w pole karne i znów była sytuacja na gola, bo bramkarz wyszedł daleko od bramki. Adamczyk (ARKA Gdynia) zagrał do Haydary'ego (ARKA Gdynia), ale ten nie zdecydował się na strzał, a po chwili stracił piłkę
16'
Skóra (ARKA Gdynia) w 100-procentowej okazji nie poprawił wyniku po podaniu Adamczyka (ARKA Gdynia). Pęksa (Stal Rzeszów) wybił piłkę na rzut rożny
16'
[2:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Gol. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Skóry celnym strzałem głową popisał się Gol. Bramkarz jeszcze miał piłkę na rękawicach, ale nie zdołał jej wypchnąć poza bramkę
19'
Dobrotka (ARKA Gdynia) głową nad własną bramką po dośrodkowaniu Prokicia (Stal Rzeszów)
19'
i jeszcze raz Dobrotka (ARKA Gdynia) poza bramkę
20'
tym razem Stal zagrała krótko z rzutu rożnego i nie zagroziła Arce
21'
Pęksa (Stal Rzeszów) głową zagrywa przed własnym polem karnym. O mały włos nie przeskoczyła go piłka, która skozłowała po przerzucie Tomala (ARKA Gdynia)
21'
na razie Stal nie radzi sobie z zagraniami Arki za linię obrony
22'
Po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) Czubak nie trafił w piłkę, ale i tak był na spalonym
22'
na spalonym Haydary (ARKA Gdynia), który próbował wygrać biegowy pojedynek z Polowcem
23'
szczęście przy Arce. Krzepisz (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale Prokicia, a dobitka Michalika (Stal Rzeszów) w poprzeczkę
24'
na spalonym Czubak
24'
i spalony z drugiej stron. Przed obrońcami Arki był Olejarka (Stal Rzeszów)
25'
Krzepisz (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Michalika (Stal Rzeszów)
25'
Czubak posłał piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Ładna akcja w trójkącie Adamczyk (ARKA Gdynia) - Aleman (ARKA Gdynia) - Czubak
27'
i kolejny spalony, tym razem Małecki
27'
szybkie tempo tego meczu, częste zmiany sytuacji. Miał rację Tadeusz Socha zapowiadając gole i emocje
28'
uderzenie Małeckiego w boczną siatkę bramki Krzepisza
29'
Aleman (ARKA Gdynia) pomógł defensywie. Wybił piłkę poza bramkę spod nóg Olejarki (Stal Rzeszów)
30'
bez zagrożenia dla Arki po kornerze rywali
30'
Czubak głową strzela gola, ale sędzia uznał, że Skóra (ARKA Gdynia), który dośrodkowywał był na spalonym
33'
Pęksa (Stal Rzeszów) złapał piłkę po strzale Adamczyka (ARKA Gdynia) z 15. metra w środek bramki
34'
Pęksa (Stal Rzeszów) poza własnym polu karnym wybił piłkę, którą Aleman (ARKA Gdynia) chciał zagrać do Czubaka
35'
"Jeszcze jedna bramka musi być" - śpiewają kibice
35'
Czubak nie stracił piłki, mimo ataku dwóch rywali i zdołał ją jeszcze dograć do Haydary'ego (ARKA Gdynia). Strzał Omrana po ziemi nie zaskoczył Pęksy (Stal Rzeszów)
kontuzja
36'
pomoc medyczna Stali przy Górze
36'
niemal wszyscy zawodnicy podbiegają do ławek rezerwowych, aby uzupełnić płyny. Mecz cały czas prowadzony jest w szybkim tempie
38'
gra wznowiona, obrońca Stali pozostał na boisku
39'
zbyt mocne podanie Gola w kierunku Haydary'ego (ARKA Gdynia). Piłka u Pęksy (Stal Rzeszów)
41'
Głowacki (Stal Rzeszów) wywalczył rzut rożny
41'
spiker apeluje o kulturalny doping, bo wulgarnie pod adresem Małeckiego i Wisły
42'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska właśnie Małeckiego
42'
sędzia, ale tylko ustnie, napomina Alemana (ARKA Gdynia), który odrzucił piłkę po gwizdku
44'
[2:2] Stal Rzeszów STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Poczobut. Michalik "objechał" Ziemanna i dośrodkował. W akrobatyczny sposób Marcjanik odbił piłkę głową, ale brakowało asekuracji. Poczobut miał czas i miejsce, aby z 13-14 metra przymierzyć w samo okienko
45'
co najmniej 2 minut doliczone do pierwszej połowy
45+1
Tomal (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Głowackiego (Stal Rzeszów), który kilka razy się oglądał najwyraźniej zdziwiony, że nie goni go Aleman (ARKA Gdynia)
45+2
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wysoko nad bramką uderzył Olejarka (Stal Rzeszów)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - STAL RZESZÓW 2:2
Tak jak zapowiadał Tadeusz Socha, były piłkarz Arki obecnie skaut Stali, mecz obfituje w gole i emocje. Obie drużyny stawiają na atak. Gra jest szybka. Niekiedy dla niektórych zbyt szybka, gdyż wielokrotnie sędzia odgwizdywał spalone. Z tego powodu nie zostały uznane m.in. dwa gole, które strzelił Czubak.
Arka stawia na zagrania za linię obrony Stali, której defensorzy wychodzą bardzo wysoko. Natomiast goście stawiają na ataki skrzydłami. W ofensywnych statystykach mamy 7 strzałów, w tym 6 celnych Arki oraz 8 strzałów Stali, w tym 3 celne.
Jeśli drużyny nie zmienią taktyki po przerwie, to obecny wynik nie powinien pozostać do końca meczu.
w przerwie prezentuje się Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Arka
46'
żaden trener w przerwie nie zdecydował się na zmiany
46'
"Tylko zwycięstwo" - skandują kibice
46'
Oficjalna frekwencja - 3921 kibiców
47'
Krzepisz (ARKA Gdynia) przejął piłkę po zagraniu Prokicia (Stal Rzeszów)
50'
strzał Alemana (ARKA Gdynia) przez nogę Głowackiego (Stal Rzeszów) wyszedł poza bramkę. Korner dla Arki
51'
bez zagrożenia dla Stali po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
52'
Wolski (Stal Rzeszów) zagrał wzdłuż pola bramkowego Arki. Nikt nie dostawił nogi
52'
Olejarka (Stal Rzeszów) pada w polu karnym i dziwi się, że sędzia nie zagwizdał
53'
arbiter jeszcze chwilę odczekał na podpowiedź z VAR i wznowił grę
53'
Stępień (ARKA Gdynia), Stolc (ARKA Gdynia) i Żebrowski (ARKA Gdynia) udają się na rozgrzewkę
54'
Michalik (Stal Rzeszów) strzela nad bramką po podaniu Małeckiego i "wije" się z "bólu", sugerując, że faulował go Ziemann
54'
sędzia nakazał ustawić piłkę Krzepiszowi (ARKA Gdynia), ale jeszcze czeka, co podpowie VAR
55'
gramy od bramki, rzutu karnego nie będzie
56'
indywidualna akcja, ale niecelne zagranie w kierunku wbiegającego w pole karne Skóry (ARKA Gdynia)
57'
Czubak zaatakował po linii końcowej boiska i podał do Adamczyka (ARKA Gdynia). Hubert nie zdołał złożyć się do strzału
58'
Haydary (ARKA Gdynia) na spalonym
58'
Stępień (ARKA Gdynia) przygotowany do zmiany
59'
nieznacznie pomylił się Małecki, który szukał "długiego" rogu bramki Arki
60'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Stępień.
60'
trener Tarasiewicz dokonał zmiany młodzieżowców na prawym skrzydle
61'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę spod nóg Prokicia (Stal Rzeszów). Korner dla gości
61'
i kolejny korner dla Arki. Tym razem poza własną bramkę zagrał Gol
62'
krótko rozegrany rzut rożny przez Stal nie zrobił krzywdy Arce
64'
kontra Arki. Haydary (ARKA Gdynia) do Czubaka, ale piłkę po strzale Karola niczym bramkarz piłki ręcznej, nogą odbił Pęksa (Stal Rzeszów)
64'
i już jesteśmy po drugiej stronie. Krzepisz (ARKA Gdynia) nie dał się pokonać Prokiciowi (Stal Rzeszów), który główkował
65'
Haydary (ARKA Gdynia) pokazał duże umiejętności techniczne, ale na końcu nie zrobił z nich użytku. Zwiódł dwóch rywali i bramkarza, ale szukając loba do pustej bramki, posłał piłkę nad poprzeczką
66'
wydawało się, że będzie rzut rożny dla Arki, bo taki efekt przyniosło dośrodkowanie Stępnia, ale sędzia uznał, że Mateusz był na spalonym
66'
to 10. spalony po stronie Arki w tym meczu
68'
z trybun wulgarnie pod adresem Małeckiego, piłkarz gości zaczął klaskać w kierunku trybun
69'
zaiskrzyło między Michalikiem (Stal Rzeszów) a Haydary'm (ARKA Gdynia). Rozdziela ich sędzia
70'
Prokić (Stal Rzeszów) skiksował po podaniu Olejarki (Stal Rzeszów). Od bramki wznowi grę Krzepisz (ARKA Gdynia)
71'
niecelny strzał sprzed pola karnego Adamczyka (ARKA Gdynia)
71'
na spalonym Michalik (Stal Rzeszów)
71'
to 4. spalony gości
72'
Pęksa (Stal Rzeszów) odbił piłkę po strzale Adamczyka (ARKA Gdynia), a dobitka Czubaka w boczną siatkę bramki
kontuzja
72'
bramkarz i obrońca Stali leżą na murawie. Fizjoterapeuci już wbiegają na boisko
73'
trener Myśliwiec przygotowuje podwójną zmianę
73'
Poczobut (Stal Rzeszów) przybiegł na konsultację z trenerem
74'
Pęksa (Stal Rzeszów) może kontynuować grę, ale Oleksy (Stal Rzeszów) zejdzie z boiska, a zatem będzie aż potrójna zmiana
75'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Oleksy, w jego miejsce wchodzi Pajnowski.
75'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Michalik, w jego miejsce wchodzi Kłos.
75'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Małecki, w jego miejsce wchodzi Sadłocha.
76'
Ziemann (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Proksicia
77'
nieco zbyt mocne podanie Adamczyka (ARKA Gdynia) w kierunku Czubaka. Łapie piłkę Pęksa (Stal Rzeszów)
77'
spiker apeluje o kulturalny doping
77'
Krzepisz (ARKA Gdynia) z pewnymi kłopotami, ale złapał piłkę po strzale Olejarki (Stal Rzeszów) sprzed pola karnego
78'
rzut rożny dla Arki, a rozgrzewkę kończy Stolc (ARKA Gdynia)
78'
Adamczyk (ARKA Gdynia) z Haydary'm (ARKA Gdynia) rozegrali rzut rożny, a strzał Omrana sprzed narożnika pola karnego wysoko nad bramką
79'
Stępień (ARKA Gdynia) zagrywa w pole karne, ale tam nie ma jego kolegów, a spóźniony Aleman (ARKA Gdynia) po chwili fauluje
80'
kontra Stali przynosi rzut rożny
80'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomal, w jego miejsce wchodzi Stolc.
80'
trener Tarasiewicz dokonał zmiany na prawej obronie
81'
do wciąż rozgrzewającego się Żebrowskiego (ARKA Gdynia) dołączyli: Kuzimski (ARKA Gdynia) i Purzycki (ARKA Gdynia)
81'
Żółtą kartką został ukarany Aleman (ARKA Gdynia).
82'
Sadłocha (Stal Rzeszów) z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzył mocno niecelnie
83'
Pęksa (Stal Rzeszów) poza własnym polem karnym wybił piłkę w aut
83'
Pajnowski (Stal Rzeszów) w ostatniej chwili wślizgiem wybił piłkę spod nóg Czubaka. Musiał jeszcze Pęksa (Stal Rzeszów) popisać się refleksem, by nie było gola samobójczego
84'
Żebrowski (ARKA Gdynia) przygotowany do ostatniej zmiany
86'
Stolc (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Prokiciowi (Stal Rzeszów) i uruchomił kontrę 3 na 3. Czubak powinien strzelać, ale zdecydował się dośrodkować do Haydary'ego (ARKA Gdynia) i piłka wyszła poza boisko
86'
dwaj piłkarze Stali przygotowani do zmiany, Żebrowski (ARKA Gdynia) wciąż czeka
87'
zablokowany strzał Haydary'ego (ARKA Gdynia)
87'
i odpowiedź Prokicia (Stal Rzeszów), który stracił jednak piłkę w "16" Arki
88'
Żółtą kartką został ukarany Stolc (ARKA Gdynia).
88'
żółta kartka też dla członka sztabu Stali
89'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Olejarka, w jego miejsce wchodzi Piątek.
89'
Stal Rzeszów przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Prokić, w jego miejsce wchodzi Mustafajew.
89'
Mustawajew w pierwszym kontakcie z piłką uderzył nad bramką
89'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haydary, w jego miejsce wchodzi Żebrowski.
90'
Czubak składając się do strzału sfaulował Górę (Stal Rzeszów)
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia) niecelnie główkuje Żebrowski (ARKA Gdynia)