Pogoń znów dała się we znaki gdańszczanom

Marta
4 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Pogoń niezbyt dobrze kojarzyć się będzie gdańskiej piłce po meczach z ostatnich dni. Lechia nie potrafiła ograć Portowców w ekstraklasie, a jeszcze gorzej poszło w futsalu. AZS UG w starciu Pogonią 04 Szczecin został rozgromiony 1:7 (0:3). Rywale umocnili się na szczycie tabeli, a najważniejsze spotkania sezonu zasadniczego jeszcze przed akademikami. Z perspektywy walki w play-out kluczowe będą mecze z AZS UŚ Katowice i GKS Tychy.

7:1 Tubacki (40)

AZS UG: Burglin, Wolski - Szymański, Grabowski, Pawicki, Friszkemut, M.Olszewski, Horbacz, Ziarko.

O kłopotach kadrowych, związanych z perypetiami w ekipie AZS UG pisaliśmy już w minionym tygodniu. Do listy chorych i kontuzjowanych dołączył trener akademików Mariusz Kinda, którego na ławce w Szczecinie musiał zastąpić Michał Janiak, który łącznie miał do dyspozycji dziewięciu graczy. Oby nieobecni jak najszybciej wrócili do skład, gdyż w najbliższy weekend za kartki pauzować będzie musiał kapitan AZS UG Wojciech Pawicki.

Zdecydowanym faworytem meczu była drużyna ze Szczecina, ale przez długi czas utrzymywał się wynik bezbramkowy. Pierwsze trafienie zaliczył po rzucie rożnym dopiero w 14. minucie spotkania Artur Jurczak. Do końca pierwszej połowy gospodarze grający tego dnia w odmłodzonym składzie zdobyli jeszcze dwie bramki, których autorami byli Michał Kubik i najlepszy strzelec ligi Marcin Mikołajewicz.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się dość niemrawo i przez kilka minut kibice w Szczecinie nie oglądali żadnego trafienia. Zmieniło się to za sprawą Mikołajewicza który w 29. minucie podwyższył na 4:0. W ostatnich dziesięciu minutach kibice oglądali jeszcze cztery bramki, z których jedna, w 35. minucie, była honorowym trafieniem AZS- u.

Hat-tricka skompletował Mikołajewicz a po jednej bramce dołożyli jeszcze Kubik i Łukasz Tubacki. Na pół minuty przed końcem meczu drugą żółtą kartką ukarany został Wojciech Pawicki, przez co kapitan gdańszczan nie będzie mógł niestety wystąpić w meczu z Gattą Zduńska Wola.

Pozostałe wyniki 19. kolejki Futsal Ekstraklasy: Red Devils Chojnice - Remedium Pyskowice 5:3 (4:3), FT Gatta Active Zduńska Wola - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 4:3 (3:3), Wisła Krakbet Kraków - Rekord Bielsko-Biała 5:1 (4:0), Clearex Chorzów - GKS Tychy 8:3 (3:2), Marwit Toruń - Gwiazda Ruda Śląska 5:3 (2:1).