Lechia Gdańsk z pierwszym wzmocnieniem

20 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Adam Pazio (z prawej) porozumiał się z Lechią w sprawie warunków kontraktu już przed środowym przyjazdem do Gdańska.  Kontrakt podpisał po pomyślnym przejściu testów medycznych. Adam Pazio (z prawej) porozumiał się z Lechią w sprawie warunków kontraktu już przed środowym przyjazdem do Gdańska.  Kontrakt podpisał po pomyślnym przejściu testów medycznych.

Lewy obrońca Adam Pazio pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał dwuletni kontrakt z Lechią Gdańsk. To pierwszy zawodnik, którego ósmy klub ekstraklasy pozyskał przed rozpoczęciem sezonu 2013/14. Angażu w biało-zielonych barwach nie otrzyma natomiast testowany w ostatnich dniach pomocnik Luiz Henrique de Oliveira.

Jak oceniasz transfer Adama Pazio do Lechii Gdańsk?

W Gdańsku Adam Pazio stawił się w środę, by wraz z innym lewym defensorem Radosławem Jasińskim przejść badania medyczne w klinice Rehasport. Wedle naszych informacji wychowanek Huraganu Wołomin indywidualne warunki kontraktu miał uzgodnione już wcześniej, stąd też przy pomyślnych wynikach, złożenie podpisu pod umową było tylko formalnością. Kontrakt ważny do 30 czerwca 2015 zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Zawodnik, który może występować również na środku pomocy, ostatnie trzy sezony spędził w Polonii Warszawa, w której przez prawie dwa sezony występował w Młodej Ekstraklasie. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zadebiutował 27 kwietnia 2012 roku w przegranym meczu wyjazdowym przeciwko Lechowi Poznań. W sumie w ekstraklasie rozegrał 29 spotkań. Umowę z Polonią rozwiązał na początku czerwca ze względu na zaległości w wypłatach pensji.

Pazio to pierwszy letni nabytek gdańskiego klubu nie licząc trenera Michała Probierza oraz współpracującego z nim w roli drugiego szkoleniowca Zbigniewa Stefaniaka. Kolejnym może być występujący na tej samej pozycji Jasiński, co do którego nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja.

Na pewno w koszulce Lechii nie zobaczymy brazylijskiego pomocnika Luiza Henrique de Oliveiry. 27-latek nie zdołał przekonać do siebie trenera Probierza. Z zespołem nadal trenują bramkarza Mateusz BąkPaweł Kapsa, natomiast Maciej Gostomski, który testy w Lechii zakończył po jednym dniu, jest bliski związania się z Lechem Poznań. O nowy kontrakt w Gdańsku wciąż walczy obrońca Lewon Hajrapetjan.

Przypomnijmy, że gdańscy piłkarze na własnych obiektach trenować będą do soboty. Pierwszy etap przygotowań zostanie zakończony grą wewnętrzną, a trener Probierz wytypuje kadrę na rozpoczynające się w poniedziałek niespełna dwutygodniowe zgrupowanie w Gniewinie. Tam w środę biało-zieloni rozegrają pierwszy sparing - ze Stomilem Olsztyn.

DECYZJE KADROWE LECHII PO ZAKOŃCZENIU SEZONU
Przyszli: Adam Pazio (obrońca, ostatni klub Polonia Warszawa), Michał Probierz (I trener), Zbigniew Stefaniak (II trener)

Powrót po wypożyczeniach: Patryk Tuszyński (napastnik, ostatni klub Sandecja Nowy Sącz), Piotr Grzelczak (napastnik, Polonia Warszawa)

Na testach: Radosław Jasiński (obrońca, Flota Świnoujście), Mateusz Bąk (bramkarz, Etyr Wielkie Tyrnowo, Bułgaria), Paweł Kapsa (bramkarz, Olympiakos Lefkossias, Cypr),

Przedłużone kontrakty: Przemysław Frankowski (pomocnik, do 30.06.2016), Marcin Pietrowski (pomocnik, do 30.05.2016), Damian Kugiel (napastnik, do 30.05.2017)

Odeszli: Sławomir Matuk (asystent), Julian Ripoli (pomocnik), Mohammed Rahoui (pomocnik), Grzegorz Rasiak (napastnik), Łukasz Surma (pomocnik) - wszyscy koniec kontraktów

Oblali testy: Luiz Henrique de Oliveira (Brazylijczyk, pomocnik, Velo Clube, Brazylia), Maciej Gostomski (bramkarz, Bytovia)

Opinie (97) ponad 10 zablokowanych

• i jest dobrze!! ;) Do przodu Lechijko!! ;)

• 43 20

• Na dwa lata czy na rok każdy portal inaczej pisze... (1)

• 35 6

• Pierwsze uzupełnienie składu w tym sezonie masakra idźcie się modlić byśmy nie spadli (3)

Dodatkowo 7 meczy, a nasza kadra jeszcze słabsza niż była. Dobrze, że jest jeszcze Ruch, Wisła i Widzew mamy z kim rywalizować o utrzymanie ;)

• 22 47

• martw się o swój klubik bo bez ryska to 2 liga będzie,nikt nie zostanie :)

• 20 7

• co cię tak boli kibicu zespołu Olimpii ?? (1)

Bo stwierdził fakty?

• 5 24

• A ciebie kibicu biedroniowośledziowego klubu skoro ten artykuł nie jest o was ?

• 17 3

• A Gostomski prawdopodobie podbisze kontrakt z Lechem (5)

Dla Lachii zbyt słaby... Heh

• 21 16

• A Lech ma najlepszych ludzi od tego więc myśle, że Lechia zrobiła kolejny bubel (2)

• Na ławę.

Lech potrzebuje bramkarza rezerwowego, a Lechia do pierwszego składu.

• 7 0

• Wydaje mi sie, ze w tym sezonie bezkonkurencyjny będzie Lech Poznań (6)

Maja zdecydowanie najlepszy zarząd i ludzi kierujących zespołem z głowa. W dodatku niesamowity skauting. Drugie miejsce pewnie Legia, a dalej to kocioł. o utrzymanie walczyć będzie Lechia, ruch, Wisła i Widzew lub PodbeskidZie

• 18 34

• (2)

Lech? Przecież oni nie mają środka pomocy... Aż dziw bierze, że Trałka jest pierwszym do gry, zero podania, Murawski coraz starszy, do tego brak Tonewa. Jeżeli nie dokona masowych sprzedaży CWKS to zdecydowanie oni, a nawet jeśli sprzedadzą paru zawodników, to jako jedyni w Polsce mają młodzież.

• 11 3

• CO? Żartujesz? (1)

Murawski najlepszy polski defensywny pomocnik, Trałka solidny, był powoływany do kadry to chyba coś gra? Z boku Lovrencic i Pawłowski,a ich umiejetności chyba nie trzeba tlumaczyc?

• 3 14

• Lech ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Amica jak już . LECH TYLKO Z RYPINA :))

• 9 3

• zapomniałeś o Pogoni Szczecin ( oni też już dogorywają) (1)

• hurrrrrrrrra

W kuncu ktoś podpisal i to nie Brazylijczyk 27 letni. Hurrrrrra idzie Lechija na majstra

• 18 10

• (5)

Z tych którym kończą się kontrakty a nie zostały przedłużone jeszcze, a są szanse żeby podpisać to polecam Pawele z Podbeskidzia, Todorovskiego, Hołotę z Polonii Wa-wa, Dusana Pernisa z Pogoni,Szczecin, Michala Peskovicia z Ruchu Chorzów,Tomasza Wróbla z Bełchatowa, Jakuba Bąka z Tych można też rozmawiać(z tymi którzy są możliwi) z Kiełbem z Lecha, Kosznikiem z Bełchatowa, Pawłem Picelukiem z Warty, Kamilem Kurowskim, Michałem Kucharczykiem z Legii, Bartoszem Papką z Korony, Damianem Zbozieniem z Legii/Piasta , Rafałem Leszczyńskim, Grzegorzem Piesio, Mateuszem Cichockim, Mateuszem Piątkowskim z Dolcanu Ząbki, Robertem Szczotem z Olimpii Grudziądz, Mateusza Miką z Polonii Bytom, Michałem Stasiakiem z Floty, Grzegorzem Fonfarą, Mateuszem Kamińskim, Denisem Rakelsem,Łukaszem Budziłkiem,Dominikem Sadzawickim z Katowic, Arturem Gieragą z ŁKS(wolny zawodnik właściwie), Mateuszem Banym, Damianem Lenkiewiczem z Miedzi Legnica, Piotrem Mrozińskim z Widzewa/Sandecji ,Dariuszem Jareckim, Jakubem Biskupem z Termaliki Nieciecza,czy też Tomaszem Ostalczykiem,który nie przedłuży kontraktu z Zawiszą. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu ma Maciej Jankowski z Ruchu Chorzów.Zapraszam do dyskusji! :)

• 27 6

• Szczot? Może jeszcze Przemysław Pitry może...

• 8 2

• czyli sam szrot coś w sam raz dla Lechii

• 5 14

• Zakontraktują się szybciej w innych klubach zanim zorientują się, że gra w Lechii jest bez sensu :)

• 3 11

• Ale jesteś "oblatany"

Do zarządu lechii!!!!!!!!

• 4 1

• statystyki

Fabian Pawela Podbeskidzie, 27 lat, w 24 spotkaniach (1270 minut) i 8 bramek, 3 asysty.
      Jakub Bąk - Tychy, 20 lat, 23 spotkania (1604 minuty) i 4 bramki, 2 asysty (gra w U-20 w rep. Polski)
      Paweł Piceluk Warta Poznań, 25 lat, 26 meczy (1353 minuty) 7 bramek, 1 asysta
      Michał Kucharczyk - Legia Warszawa, 22 lata, 34 mecze (2027 minut), 4 bramki, 7 asyst
      Mateusz Piątkowski Dolcan Ząbki, 28 lat, 28 meczy (2095 minut), 13 bramek, 6 asys
      Deniss Rekelss GKS Katowice/Zagłebie Lubin, 20 lat, 28 meczy (2084) 12 bramek, 8 asyst

Pomocnicy:
      Tomasz Hołota Polonia, środkowy pomocnik, 22 lata, 22 mecze w tym sezonie (1713 minut) 1 bramka
      Tomasz Wrobel Bełchatów, prawe skrzydło, 30 lat, 16 meczy (1335 minut) 4 bramki, 3 asysty
      Kamil Kurowski Legia Warszawa, 18 lat (gra w U-19 rep. Polski), w Kolejarzu Stróże na wypożyczeniu w 19 spotkaniach strzelił 5 bramek i 1 asysta
      Bartosz Papka pomocnik/napastnik Korona Kielce 19 lat, 45 minut w tym sezonie zagrał
      Grzegorz Piesio Dolcan Ząbki, ofensywny, 24 lata, 25 spotkań (2080 minut), 5 bramek, 6 asyst
      Robert Szczot Olimpia Grudziądz, lewe skrzydło, 31 lat, 25 spotkań (1721 minut), 2 bramki, 3 asysty
      Grzegorz Fonfara GKS Katowice, defensywny, 30 lat, 25 meczy (2195) 5 bramek, 6 asyst
      Dariusz Jarecki Nieciecza, lewe skrzydło, 32 lata, 19 spotkań (1247) 3 bramki, 5 asyst
      Jakub Biskup Nieciecza, lewe skrzydło, 30 lat, 9 meczy, (457) 3 bramki i 1 asysta
      Damian Lenkiewicz Legnica, lewe skrzydło, 20 lat, 14 spotkań (451 minut) 1 bramka

Obrońcy:
      Rafał Kosznik Bełchatów, lewa obrona, 29 lat, 31 meczy (2743 minut), 3 asysty
      Damian Zbozień Legia/Piast, prawa obrona, 24 lata, 27 meczy, 2 bramki, 1 asysta
      Mateusz Cichocki Legia/Dolcan, środek, 21 lat (U-21 rep. Polski), 13 meczy (1115 minut)
      Michał Stasiak Flota Świnoujście, środek, 32 lata, 18 meczy (1620) 2 bramki, 1 asysta
      Dominik Sadzawicki GKS Katowice, środek, 19 lat, 11 meczy (922 minuty) 2 asysty
      Mateusz Kamiński GKS Katowice, środek, 25 lat, 28 (2342 minuty) 2 bramki, 1 asysta
      Artur Gieraga ŁKS, prawa obrona, 25 lat, 20 spotkań (1737 minut)
      Mateusz Bany Legnica, środek, 20 lat (w U-20 rep. Polski), 20 meczy (1605) 1 bramka

Bramkarze:
      Dusan Pernic Pogoń Szczecin, 28 lat, 12 meczy 15 straconych bramek
      Michail Peskovic Ruch Chorzów, 31 lat, 30 meczy 43 stracone bramki, 5 razy zachował czyste konto
      Rafał Leszczyński Dolcan Ząbki 21 lat, 28 meczy 34 stracone bramki, 9 razy czyste konto, 1 asysta
      Mateusz Mika Polonia Bytom 25 lat, 31 meczy 61 bramek straconych, 3 razy czyste konto
      Łukasz Budzilek GKS Katowice 22 lata, 14 meczy 10 straconych , 7 razy czyste konto

Paru zawodnikom kończą się kontrakty w przyszłym roku, jeśli nie teraz.. Niech ktoś pojedzie ze sztabu chociaż ich zobaczyć.