Wiadomości

Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 50:39. Pierwsza porażka żużlowców

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrali w Gnieźnie. Stracili tym samym miano niepokonanych w tym sezonie. Na zdjęciu Jakub Jamróg.
Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrali w Gnieźnie. Stracili tym samym miano niepokonanych w tym sezonie. Na zdjęciu Jakub Jamróg. fot. A.Buczyński/trojmiasto.pl

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Aforti Startem Gniezno 39:50 w zaległym meczu 3. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Katem czerwono-biało-niebieskich był Oskar Fajfer. Były kapitan Wybrzeża zakończył mecz z kompletem 15 pkt.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


Aforti Start Gniezno

9. Peter Kildemand 9+1 (2*,1,0,3,3)
10. Frederik Jakobsen 10 (3,3,2,1,1)
11. Timo Lahti 6+1 (3,w,1*,2,0)
12. Mirosław Jabłoński 4 (0,2,2,0)
13. Oskar Fajfer 15 (3,3,3,3,3)
14. Mikołaj Czapla 2 (1,0,1)
15. Marcel Studziński 4+1 (3,0,1*)
16. Kevin Fajfer nie startował
50:39
Sędziowie:
Kuśmierz (Częstochowa)
Widzów:
bez kibiców

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

1. Jakub Jamróg 8+2 (1,2,3,1*,1*)
2. Rasmus Jensen 8+2 (1*,1*,1,3,2)
3. Lukas Fienhage 0 (0,-,w,-)
4. Krystian Pieszczek 9 (2,3,2,2,0)
5. Wiktor Kułakow 11 (2,w,2,3,2,2)
6. Alan Szczotka 3+1 (2,1*,0,0)
7. Piotr Gryszpiński 0 (0,w,-)
8. Aleksandr Kajbuszew 0 (w)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Gdańszczanie do tej pory za każdym razem mierzyli się z rywalem osłabionym brakiem przynajmniej jednego podstawowego żużlowca. Tym razem nie ma co liczyć na taryfę ulgową, gdyż Start pojedzie w najmocniejszym składzie. - Jeśli wygramy, triumf na pewno będzie smakował podwójnie - ocenia menedżer Eryk Jóźwiak.

Aforti Start Gniezno - Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy o podwójny smak sukcesu

[ICO]
Jeszcze przed dzisiejszym spotkaniem GKSŻ ogłosiła przełożenie 5. kolejki eWinner 1 Ligi Żużlowej. Mecze zaplanowane na najbliższy weekend, a wśród nich starcie Cellfast Wilki Krosno - Zdunek Wybrzeże, zostały przełożone na termin 11-13 czerwca. Wszystko po to, aby ta kolejka mogła odbyć się już z kibicami na trybunach (od 15 maja stadiony można wypełnić w 25 procentach),
W próbie toru udział wzięli Lahti i Studziński oraz Pieszczek i Kułakow.
Kropi deszcz, ale na ten moment mecz nie jest zagrożony.
Wylosowano pierwszy zestaw startowy. To oznacza, że goście rozpoczną spotkanie z pól A i C, a gospodarze z B i D.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Peter Kildemand,
  Lukas Fienhage,
  Timo Lahti.
[ICO]
I
[5:1] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Timo Lahti (3 pkt), Peter Kildemand (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Lukas Fienhage (0 pkt).

Na mokrym torze gnieźnianie szybko zamknęli Jamroga przy krawężniku. Gonił ich do końca, ale mimo ambicji, nic nie wskórał. Fienhage po fatalnym starcie w ogóle nie nawiązał walki.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Mikołaj Czapla,
  Piotr Gryszpiński,
  Marcel Studziński,
  Alan Szczotka.
[ICO]
II
[9:3] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Marcel Studziński (3 pkt), Alan Szczotka (2 pkt), Mikołaj Czapla (1 pkt), Piotr Gryszpiński (0 pkt).

Świetny start Szczotki, Gryszpiński fatalnie rozegrał pierwszy łuk. Szczotka cały wyścig odpierał ataki Studzińskiego, ale junior Startu wydarł mu zwycięstwo na samej mecie, atakiem po zewnętrznej.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Wiktor Kułakow,
  Mirosław Jabłoński,
  Rasmus Jensen.
[ICO]
III
[12:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Mirosław Jabłoński (0 pkt).

Dobry start gdańszczan, ale Jensen przegrał walkę na łokcie o drugie miejsce na wyjściu z pierwszego łuku. Fajfer ostro zaatakował Kułakowa i uderzył w jego motocykl, ale Rosjanin utrzymał się na nim i odbił pozycję. Niestety, piekielnie szybki Fajfer na ostatnim łuku przeprowadził zwycięski atak.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Mikołaj Czapla,
  Alan Szczotka,
  Frederik Jakobsen.
[ICO]
IV
[15:9] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Frederik Jakobsen (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Mikołaj Czapla (0 pkt).

Pieszczek wygrał start, ale Jakobsen bez większego wysiłku minął go po zewnętrznej już na drugim łuku. Wygrał z dużą przewagą.
[ICO]
Nie ma przerwy na równanie toru. Sędzia spieszy się z rozgrywaniem meczu, aby nie narazić się na kolejne opady deszczu. Na razie wygląda to słabo dla gdańszczan, którzy nie mają na koncie nawet indywidualnego zwycięstwa. Prowadzenie na trasie tracili za to Kułakow i Pieszczek.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Mirosław Jabłoński,
  Krystian Pieszczek,
  Timo Lahti,
  Wiktor Kułakow.
Kułakow jako rezerwa taktyczne za Fienhage. Nie marnuje czasu Eryk Jóźwiak.
[ICO]
V
Wyścig przerwany. Na wyjściu z pierwszego łuku upadł Lahti a zaraz po nim Kułakow, który nie zmieścił się między Pieszczkiem a Jabłońskim. Wszyscy czterej zawodnicy jechali w kontakcie, ale upadki były niezależne od siebie. Pierwszy upadł jednak Lahti, który był nieatakowany i niemal obrócił się wokół własnej osi. Sędzia wykluczył obu zawodników.
[ICO]
V
[17:12] Wynik biegu: 2:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Mirosław Jabłoński (2 pkt), Wiktor Kułakow (w/0 pkt), Timo Lahti (w/0 pkt).

Pieszczek z dużą przewagą wygrał z Jabłońskim.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Oskar Fajfer,
  Rasmus Jensen,
  Marcel Studziński.
[ICO]
VI
[20:15] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Marcel Studziński (0 pkt).

Jamróg nie zdołał zaatakować Fajfera "na raz". Nieco wykantowało mu motocykl w szczycie pierwszego łuku i poprzeszkadzał sobie z Jensenem. Zawodnik Startu wygrał z dużą przewagą.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Wiktor Kułakow,
  Frederik Jakobsen,
  Piotr Gryszpiński.
[ICO]
VII
Wyścig przerwany. Kułakow walczył o prowadzenie, gdy na wyjściu z pierwszego łuku podniosło przednie koło Gryszpińskiemu. Junior upadł na tor i zostanie wykluczony z powtórki.
[ICO]
VII
[24:17] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Frederik Jakobsen (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Peter Kildemand (1 pkt), Piotr Gryszpiński (w/0 pkt).

Kułakow cały wyścig czaił się za plecami Jakobsena, ale ten nie popełnił błędu. Nie liczył się Kildemand.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Lukas Fienhage,
  Mikołaj Czapla,
  Krystian Pieszczek.
Tym razem bez rezerwy taktycznej za Fienhage, choć jest taka możliwość, bo Wybrzeże przegrywa różnicą większą niż 6 pkt.
[ICO]
VIII
Nierówny start. Sędzia przerwał wyścig. Uznał, że Pieszczek nieprzepisowo "wstrzelił się" w wyjście spod taśmy. Ostrzeżenie dla Krystiana za utrudnianie startu. Kolejne będzie oznaczało wykluczenie.
[ICO]
VIII
Wyścig przerwany. Fajfer prowadził z dużą przewagą nad Pieszczkiem. Fienhage bronił się przed atakami Czapli, ale wywrócił się na trzecim okrążeniu jadąc na trzeciej pozycji. Postawiło go w poprzek i dosłownie wyrzuciło z motocykla. Na szczęście Niemiec po dłuższej chwili wstał o własnych siłach. Z powtórki został wykluczony.
[ICO]
VIII
[28:19] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Mikołaj Czapla (1 pkt), Lukas Fienhage (w/0 pkt).

Fajfer jest tak szybki, że nie zaszkodził mu nawet błąd na wyjściu z pierwszego łuku. Pieszczek zbliżył się na moment, ale zaraz po tym gnieźnianin odjechał mu na pół prostej.
[ICO]
Przerwa na równanie toru. Fatalny mecz w wykonaniu Wybrzeża. Jedyne indywidualne zwycięstwo ma na koncie Pieszczek po tym jak w dwuosobowej obsadzie pokonał Jabłońskiego, czyli najsłabszego seniora Startu. Na tor upadali Kułakow, Gryszpiński i Fienhage przy czym dwaj ostatni zupełnie bez kontaktu z rywalem.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Frederik Jakobsen,
  Jakub Jamróg,
  Peter Kildemand.
[ICO]
IX
[30:23] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Frederik Jakobsen (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Peter Kildemand (0 pkt).

Znakomicie Jamróg, który zgłasza aspiracje do jazdy z rezerwy taktycznej. Wygrał start i mądrze rozegrał pierwszy łuk a potem obierał optymalne ścieżki i nie dał się dogonić Jakobsenowi. Jensen gonił Jakobsena, ale skończyło się tak, że musiał do ostatnich metrów bronić się przed Kildemandem.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Alan Szczotka,
  Mirosław Jabłoński,
  Wiktor Kułakow,
  Timo Lahti.
[ICO]
X
[33:26] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Mirosław Jabłoński (2 pkt), Timo Lahti (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Kułakow zdeklasował stawkę. Szczotka jechał nawet na trzeciej pozycji, ale nie zdołał się obronić przed atakiem Lahtiego jeszcze na pierwszym okrążeniu.
Przerwa na równanie toru. Obudzili się gdańszczanie, a przede wszystkim Jamróg i Kułakow. Pojawił się cień szansy na odrobienie strat.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Mirosław Jabłoński,
  Krystian Pieszczek,
  Peter Kildemand,
  Jakub Jamróg.
[ICO]
XI
[36:29] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Mirosław Jabłoński (0 pkt).

Gdańszczanie jechali w pierwszym łuku na 4:2, ale Kildemand skutecznie zaatakował Pieszczka przy krawężniku i uciekł gdańszczanom.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Alan Szczotka,
  Marcel Studziński,
  Rasmus Jensen,
  Timo Lahti.
Szczotka jako rezerwa taktyczna za Gryszpińskiego
[ICO]
XII
[39:32] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Marcel Studziński (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Lahti napędzał się po szerokiej, ale przedobrzył i stracił dystans do Jensena. Szczotka przez chwilę walczył o trzecie miejsce, ale przegrał rywalizację ze Studzińskim.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Frederik Jakobsen,
  Aleksandr Kajbuszew,
  Oskar Fajfer,
  Wiktor Kułakow.
Kajbuszew jako rezerwa zwykła za Fienhage. Nie może jechać inny senior, gdyż za zawodnika U-24 można zastosować tylko jedną rezerwę taktyczną w meczu.
[ICO]
XIII
Kułakow był na prowadzeniu, ale Kajbuszew upadł na wejściu w drugi łuk, nieatakowany, na ostatniej pozycji i bez kontaktu. Został wykluczony z powtórki.
[ICO]
XIII
[43:34] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Frederik Jakobsen (1 pkt), Aleksandr Kajbuszew (w/0 pkt)

Kułakow wygrał start i prowadził. Za jego plecami napędzał się jednak Fajfer, który skutecznie zaatakował na ostatnim okrążeniu i zapewnił Startowi meczowe zwycięstwo.
Przerwa na równanie toru. Gdańszczanie zmarnowali szanse, aby powalczyć o wygraną. Kluczowy zdaje się wyścig 11, w którym Pieszczka i Jamroga pokonał... niechciany w Wybrzeżu Kildemand. Kurtynę milczenia spuśćmy na dorobek juniorów oraz zawodników U-23 i U-24. Tę rywalizację gnieźnianie wygrywają na ten moment 15:3.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Peter Kildemand,
  Jakub Jamróg,
  Timo Lahti.
[ICO]
XIV
[46:37] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Timo Lahti (0 pkt).

Jensen prowadził, ale z dużą łatwością minął go Kildemand. Na trzecim okrążeniu ambitnie jadący Jamróg wyprzedził Lahtiego wciskając się "na żyletki" pod samą bandą.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Krystian Pieszczek,
  Frederik Jakobsen,
  Wiktor Kułakow.
[ICO]
XV
[50:39] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Frederik Jakobsen (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).

Świetny atak Kułakowa po zewnętrznej na wyjściu z pierwszego łuku, ale ostrym manewrem wybronił się Fajfer, który poszerzył tor jazdy. Kułakow do końca musiał bronić 2 pkt przed Jakobsenem. Pieszczek daleko z tyłu.
15'
Koniec meczu. Start pokonał Wybrzeże 50:39. To pierwsza porażka gdańszczan w tym sezonie.

opinie kibiców w trakcie relacji (252)


Typowanie wyników

mecz ligowy
04.05.2021 godz.18:00
wartość: 3 punkty
Aforti Start Gniezno
50:39 bez
kibiców
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

16%

47 typowań

x

1%

3 typowania

2

83%

238 typowań


Tabela po 4 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno 4 3 0 1 173:184 6
2 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 4 2 1 1 189:170 5
3 Aforti Start Gniezno 2 2 0 0 98:81 4
4 Orzeł Łódź 3 2 0 1 135:132 4
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 2 0 2 178:180 4
6 ROW Rybnik 3 1 1 1 151:117 3
7 Arged Malesa Ostrów 2 0 0 2 88:92 0
8 Unia Tarnów 4 0 0 4 152:207 0

W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.

Tabela wprowadzona: 2021-05-04

aktualna tabela »

Wyniki 4 kolejki:

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 50:40
 • Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - Cellfast Wilki Krosno 44:46
 • Orzeł Łódź - ROW Rybnik 45:43
 • Unia Tarnów - Aforti Start Gniezno 42:48
 • Mecze zaległe z 3. kolejki:
 • Aforti Start Gniezno - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 50:39
 • Cellfast Wilki Krosno - Orzeł Łódź 49:40
 • Mecz zaległy z 1. kolejki
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów 46:44
 • Mecz zaległy z 2. kolejki
 • Cellfast Wilki Krosno - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 51:38

Opinie wybrane


wszystkie opinie (217)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane