Zwycięstwo futsalistów AZS UG w Tychach

Marta
25 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Piłkarze halowi AZS UG zakończyli sezon zasadniczy Futsal Ekstraklasy zwycięstwem w Tychach nad miejscowym GKS-em 8:6 (4:2). Gdańszczanie wygrali po dramatycznym meczu, w którym musieli sobie radzić m.in. bez podstawowego bramkarza. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Mariusza Kindy awansowali na czoło tabeli zespołów walczących o miejsca 9-12.

6:8 Ł. Olszewski (35)

AZS UG Gdańsk: Wolski, Leśnicki - Szymański, Musik, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Knioch, Horbacz, Ziarko, Pawicki, Rathnau.

Obok kontuzjowanego bramkarza gdańszczanie nie mogli skorzystać na Śląsku również z Dominika Depty. Mimo to goście rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia i już po 11 minutach gry prowadzili 3:0. Po bramce Łukasza Kniocha zdobytej strzałem z dystansu wydawać się mogło, że dalsza część meczu będzie już pod kontrolą Akademików.

Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni i w 17. minucie zadali kontaktowe trafienie Jednak jeszcze przed przerwą uderzenie Pawła Friszkemuta odbiło się od Sławomira Pękali i wpadło do siatki. Do szatni podopieczni Michała Janiaka wchodzili więc z dwubramkową przewagą i zdecydowanie lepszą grą od rywali.

Po przerwie za to tyszanie potrzebowali zaledwie 46 sekund, aby doprowadzić do wyrównania. Na 5:4 dla AZS UG podwyższył wprawdzie Michał Olszewski wieńcząc strzałem praktycznie do pustej bramki trójkową akcję z Tomaszem Musikiem i Friszkemutem.

Później na chwilę znów inicjatywę przejęli gospodarze i w 30 minucie wyszli nawet na jednobramkowe prowadzenie. Później jednak strzelali już tylko gdańszczanie. Po 8 sekundach od bramki Łukasza Jagiełły na 6:5 wyrównał Friszkemut, a Michał HorbaczŁukasz Olszewski w 35. minucie ustalili wynik na 8:6 dla AZS UG.

Kolejne spotkanie, 6 lub 7 kwietnia gdańszczanie rozegrają w Katowicach z rozegramy w Katowicach z AZS UŚ, już w fazie play-out.

Pozostałe wyniki 22. kolejki Futsal Ekstraklasy: Remedium Pyskowice - Gwiazda Ruda Śląska 6:1 (1:0), Rekord Bielsko-Biała - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 8:7 (3:4), Wisła Krakbet Kraków - Clearex Chorzów 7:2 (4:1), Red Devils FC Chojnice - FT Gatta Active Zduńska Wola 2:3 (1:2), Pogoń '04 Szczecin - Marwit Toruń 5:3 (2:2).

Tabela Futsal Ekstraklasy:
(kolejno: Mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans, punkty)
12.AZS UŚ Katowice 22 3 4 15 51:94 13

W chwili obecnej "mała tabela" na miejscach 9-12 przedstawia się następująco: (ekstraklasę opuszczą dwie ostatnie ekipy)

1. AZS UG 6 11 28:23
2. GKS Tychy 6 10 19:17
3. AZS UŚ 6 8 19:18
4. Gwiazda Ruda Śl. 6 3 17:21