Akademicy pokonali Siedlce

Tomasz Napiórkowski
5 kwietnia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
W niedziele o godz. 14:00 na boisku przy ul. Wiejskiej odbył się mecz pierwszej kolejki rundy wiosennej pomiędzy drużynami AZS AWFiS Gdańsk oraz Pogoni Siedlce . Drużyny te walczą w grupie broniącej się przed spadkiem do drugiej ligi.
Dziś lepszą drużyną okazał się AZS AWFiS Gdańsk pokonując gości z Siedlec 32:12 (15:7).

Początek meczu należał zdecydowanie do gości, byli stroną dominującą na boisku i nie pozwalali rywalom wyjść z piłką z własnej połowy. W 10 min po wygranym własnym wrzucie z autu, zawodnicy młyna związali maula, wjechali na pole punktowe Gdańszczan, a punkty przyłożył Kamil Bobryk . Podwyższył Adrian Miałkowski . 17 min później punkty dla akademików przyłożył Krzysztof Tymoszuk , a podwyższenia nie wykorzystał Jurij Buhalo . W 37 min pierwsze prowadzenie objęli gospodarze za sprawą Jurija Buhalo, który celnie egzekwował rzut karny między słupy. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę punkty dla akademików położył Paweł Daszkiewicz , a podwyższył Buhalo. Na przerwę gospodarze schodzili z ośmiopunktową przewagą 15:7.

Druga połowa to lepsza gra Gdańszczan, którzy w 49 min za sprawą Buhalo (który zamienił rzut karny na 3 pkt) powiększyli przewagę nad rywalami. W 55 min punkty dla gospodarzy kładzie Jakub Seklecki , a podwyższa Buhalo. Siedem minut później punkty dla Pogoni zdobył Marek Mirosz , a podwyższenia tym razem nie wykorzystał Adrian Miałkowski. 10 minut przed zakończeniem meczu punkty dla Gdańszczan zdobyli Rafał Matusiak z przyłożenia, podwyższał Buhalo.Końcowy wynik meczu 32:12.

Trener Jerzy Jumas: Walczymy w grupie spadkowej, jest to trochę niższy poziom gry. Przede wszystkim pokazaliśmy dziś dobrą grą w aucie, oraz w drugiej połowie bardzo dobrą grą nogą .

Trener Adrian Miałkowski: W zespole zabrakło dwóch łączników. Drużyna grała dobrze przez pierwsze 20 minut później szło trochę gorzej. W dzisiejszym meczu dobrze funkcjonował młyn, nieco gorzej spisywała się formacja ataku .

Składy:

AZS AWFiS Gdańsk : Adam Ciesiołkiewicz, Radzisław Miszczuk, Robert Jumas, Krzysztof Tymoszuk, Paweł Daszkiewicz, Jakub Seklecki, Marcin Gołąbek, Max Kravchenko, Jurij Buhalo, Daniel Kowalski, Rafał Matusiak, Rafał Kwiatkowski, Bogdan Bistram, Piotr Wójcik.
Rezerwowi: Paweł Klimek, Andrzej Zawadzki, Marcin Jażdżewski, Damian Sewer, Mariusz Bielawski.

Pogoń Siedlce : Darek Głogowski, Mariusz Myrcha, Leszek Węgrzynowicz, Tomasz Antoszczuk, Bogusław Markowski, Marek Fedorowicz, Kamil Bobryk, Marek Mirosz, Jakub Czaplicki, Adrian Miałkowski, Marcin Domański, Wojciech Romanowski, Maciej Dzierżanowski, Paweł Żelazowski, Robert Kuźmiński.
Rezerwowi: Paweł Biaduń, Norbert Szwed, Piotr Wedziuk, Mariusz Siwiec, Tomasz Kozłowski, Arkadiusz Mączka, Gerard Miałkowski.

Opinie (20)

• Rugby

Wielkie otwarcie sezonu rugby w Siedlcach
    10.04.2003r. godz.15
    I liga rugby - MKS Pogoń Siedlce - AZS Folc Warszawa
    10.04.2004r. godz.16
    Towarzyski - MKS Pogoń Siedlce - Old Laurentains RFC (Anglia - Rugby)
    Bardzo dużo atrakcji na stadionie i poza nim
    Zapraszamy
    Na Wielką Sobotę z Jajem

• 0 0

• audio video

Zobacz jak padaly punkty w meczu: Budowlani Lodz-Orkan Sochaczew i Budowlani II Lodz -Chaos Poznan

• 0 0

• pogon-folc

w siedlcach bedzie dobry mecz.chłopaki z siedlec nie odpuszcza tego meczu.beda walczyc do konca.bic sie nie maja zamiaru,ale kto wie jak bedzie.....................

• 0 0

• a seniorzy wkoncu nie graja z francja

• 0 0

• mecz POLSKA(młodzieżówka)-Armia francuska jest dopiero 17.04

• 0 0

• ?

O której jest mecz Polska - armia francuska?

• 0 0

• typer

ktos pobawi sie ze mna w typy na nadchodzaca kolejke? :P
    jak dla mnie to bedzie tak:

arka - lodz - raczej pewna wygrana arki
    ogniwo - lublin - ogniwo przestalo krzyczec na forum, wiec moze zaczeli cos trenowac;P , ale dla mnie wygra lublin i to spokojnie
    lechia - socho - pierwszy powazny mecz lechii, po, jak dla mnie, slabym spotkaniu z ogniwem minimalna wygrana socho (na pewno zrobi sie ciekawiej w tabeli :]) - potem socho powinno zaczac juz przegrywac(poczatki zawsze mieli dobre, potem zazwyczaj tracili sily w koncowkach rundy)

siedlce - folc - siedlce duzo krzycza, wiec folc wygra, tylko ciekawe kto wygra na piesci, bo awanturka chyba bedzie panowie?! ;)