Ogniwo Sopot bliżej finału ekstraligi rugby. Juvenia Kraków pokonana

dak.
4 maja 2024, godz. 17:45
Opinie (5)

Ogniwo Sopot

Piotr Zeszutek (w środku) był bardzo skuteczny w jednym z najważniejszych meczów sezonu swojego zespołu. Kapitan Ogniwa Sopot zaliczył dwa przyłożenia. Piotr Zeszutek (w środku) był bardzo skuteczny w jednym z najważniejszych meczów sezonu swojego zespołu. Kapitan Ogniwa Sopot zaliczył dwa przyłożenia.

Ogniwo Sopot pokonało u siebie Juvenię Kraków 24:8 (17:5) w meczu 16. kolejki ekstraligi rugby. To niezwykle ważne zwycięstwo z bonusem, które przybliża podopiecznych Thomasa Fidlera i Wojciecha Piotrowicza do finału ekstraligi, czyli zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc po sezonie zasadniczym.

Przeczytaj relację z innego meczu 16. kolejki
Nowy lider ekstraligi rugby. Lechia Gdańsk rozbita w Sochaczewie Nowy lider ekstraligi rugby. Lechia Gdańsk rozbita w Sochaczewie

Punkty dla Ogniwa: Piotr Zeszutek 10 Jordana Tebbatt 5, Roman Żuk 5, Oleksandr Kirsanov 2, Mateusz Plichta 2

Punkty dla Juvenii: Marcin Morus 5, Riaan Van Zyl 3

OGNIWO: Fidler, Wilczuk (49 Burek), Gąska - Mroziński, Piotrowski - Tebbatt (37 Mokrecow), Zeszutek, Grabowski - Plichta - Kirsanov (30 Lis) - Czasowski (70 Owerczuk), Seerane, Burrows, Drewczyński - Żuk

Ogniwo Sopot i Juvenia Kraków grały o bardzo wysoką stawkę, bowiem obie walczą o udział w wielkim finale, do którego awansują dwa najlepsze drużyny po sezonie zasadniczym. Przed startem to krakowianie byli liderem i mieli o 4 punkty więcej.

Przeczytaj zapowiedź tej kolejki ekstraligi rugby Przeczytaj zapowiedź tej kolejki ekstraligi rugby

Podopieczni Toma Fidlera zaczęli mocno i napierali od samego początku. To w 18. minucie przyniosło efekt w postaci przyłożenia po akcji Romana Żuka. Natomiast podwyższyć nie udało się Oleksandrowi Kirsanovowi, ale młody gracz szybko zrehabilitował się przy drugiej próbie, gdy na listę punktujących wpisał się również Jordana Tebbatt. Reprezenant Polski doskonale wykorzystał sytuację po skutecznym molu zespołu.

Ogniwo Sopot - Juvenia Kraków. Zobacz relację wideo z meczu

Sopocianie nie ulękli się jednak błędu. Jeden z nich kosztował ich utratę punktów po akcji Marcina Morusa, który w kontrze z piłką przebiegł połowę boiska. Natomiast jeszcze przed przerwą miejscowi zdołali odpowiedzieć i zdobyć trzecie przyłożenie, choć w tamtym momencie musieli sobie radzić już bez kontuzjowanego Tebbatt'a.

Po przerwie działo się zdecydowanie mniej. Co prawda od rzutu karnego szybko zaczął Riaan Van Zyl, ale na kolejne punkty musieliśmy czekać ponad 20 minut. Wtedy swoje trzecie przyłożenie zaliczył Piotr Zeszutek. Natomiast kropkę nad "i" postawił Mateusz Plichta, który skutecznie podwyższył kopem na słupy.

Rywalki Polek w walce o igrzyska olimpijskie. Sensacja w krajowym rugby Rywalki Polek w walce o igrzyska olimpijskie. Sensacja w krajowym rugby

Zwycięstwo z bonusem sprawiło, że to Ogniwo wskoczyło na fotel lidera. Utrzyma go, jeśli w niedzielę Orkan Sochaczew nie wygra z drużyną Drew Pal 2 Lechia Gdańsk.

Jednak bez względu na to sopocianie mają we własnych rękach los finału. Wystarczy, że wygrają dwa pozostałe spotkania tej rundy, bo w przypadku porażki bądź porażek będą musieli oglądać się na rywali. Najpierw zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia (11 maja), a następnie u siebie z Awentą Pogoń Sidlce. Warto podkreślić, że walka toczy się jeszcze o to, kto ten finał zagra na własnym boisku, bo taki przywilej otrzyma najlepsza ekipa po 18. kolejce.

Finisz sezonu drużyn walczących o finał ekstraligi rugby:

16. kolejka (trwa)
Ogniwo Sopot - Juvenia Krakków 24:8 (17:5)
Orkan Sochaczew - Drew Pal 2 Lechia Gdańsk (niedziela)

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 14 2 0 12 167:412 -32
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.

W trakcie rozgrywek zmieniły nazwy:
Lechia Gdańsk na Drew Pal 2 Lechia Gdańsk
Budowlani Commercecon Łódź na Budowlani WizjaMed Łódź
Orkan Sochaczew na Orlen Orkan Sochaczew
Tabela wprowadzona: 2024-05-05

Wyniki 16 kolejki

• OGNIWO SOPOT - Juvenia Kraków 24:8 (17:5)
  • Orlen Orkan Sochaczew - DREW PAL 2 LECHIA GDAŃSK 61:0 (35:0)
  • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - ARKA GDYNIA 0:25 (walkower)
  • Budowlani WizjaMed Łódź - Awenta Pogoń Siedlce 12:52 (12:29)

• 0 1

• Wygrać w 3 połowie. Na sportowo w 2 pierwszych typuje 40-0 to najmniejszy rezultat.

• 3 3

• Nie

Nie ma

• 3 1

• Brawo za organizację.

Brawo Ogniwo za organizację i atmosferę wkoło wydarzenia. Przejeżdżałem z synem rowerem i zostaliśmy na meczu. Strefa dla dziecka i podniebienia petarda. Bede stałym bywalcem. Tylko DJ wyślijcie na szkolenie do Ergo Areny mógłby trochę dłuższe kawałki puszczać po zdobytych punktach