Futsaliści AZS UG awansowali w PP

11 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Gdańscy futsaliści pierwszy oficjalny mecz w 2015 roku zakończyli triumfem. Oby to była dobra wróżba. Gdańscy futsaliści pierwszy oficjalny mecz w 2015 roku zakończyli triumfem. Oby to była dobra wróżba.

Futsaliści AZS UG pokonali na wyjeździe Słoneczny Stok Białystok 5:3 (3:1) i awansowali do 1/8 finału Halowego Pucharu Polski. Dla akademików było to pierwsze spotkanie w tym roku. O dalszy awans zagrają w połowie lutego. Natomiast 23 stycznia wznowią występy w rozgrywkach ekstraklasy.

3:5 Przemysław Kostuch 39

AZS UG: Marek Gonda, Marcin Wolski - Tomasz Musik, Maciej Osłowski, Paweł Friszkemut, Tomasz Poźniak, Przemysław Kostuch, Karim Madani, Tomasz Broner Mateusz Wesserling, Wojciech Pawicki, Dominik Depta

Gdańscy akademicki miniony rok zakończyli pierwszym ligowym zwycięstwem w tym sezonie. Podopieczni Szymona Hartmana dobrze spisali się również w pierwszym oficjalnym spotkaniu w 2015 roku.

AZS UG DOCZEKAŁO SIĘ WYGRANEJ W EKSTRAKLASIE

Do Biełegostoku gdańszczanie pojechali bez Marka WidzickiegoMichała Kartuszyńskiego, jednak mimo tego byli zdecydowanym faworytem starcia z I-ligowcem. Jako pierwsi bramkę zdobyli jednak mocno zmotywowani gospodarze.

Radość miejsocwych kibiców nie trwała jednak długo, gdyż chwilę później wyrównanie przyjezdnym zapewnił Wojciech Pawicki, a gra AZS-u zaczynała wyglądać lepiej niż na początku spotkania. Odzwierciedlenie tego miało miejsce tuż przed upływem kwadransa gry.

Najpierw Tomasz Musik uderzył z lewej strony boiska, a piłka po odbiciu od jednego z białostocczan po raz drugi wpadła do siatki. Chwilę później na 3:1 podwyższył Tomasz Poźniak. Mimo wielu dogodnych sytuacji zarówno z jednej jak i drugiej strony, więcej bramek przed przerwą już nie padło.

Początek drugiej części meczu to chwila rozprężenia gdańszczan, która została bezwzględnie wykorzystana przez gospodarzy. Błąd przy uderzeniu z dystansu, który popełnił Marek Gonda minutę po wznowieniu gry i złe wyprowadzenie akcji przez Tomasza Bronera dwie minuty później sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się wynik remisowy.

Gospodarze po zdobyciu tych bramek jeszcze bardziej uwierzyli w swoje umiejętności i dążyli do wyjścia na prowadzenie. Gola zdobył jednak AZS UG, a konkretnie Broner, który wykończył świetną kontrę Przemysława Kostucha.

W końcówce spotkania gospodarze zaryzykowali znacznie bardziej chcąc doprowadzić do remisu, jednak zostali skarceni jeszcze jedną bramką. Przy zamieszaniu w polu karnym zawodnicy z Białegostoku tak niefortunnie wybijali piłkę, że ta, odbita od Kostucha, po raz piąty wpadła do bramki.

Gdańszczanie awansowali do 1/8 Halowego Pucharu Polski, gdzie ich rywalem 14 lub 15 lutego będzie zwycięzca meczu Dąb Dąbrowa Białostocka - Gatta Active Zduńska Wola. Natomiast do ligowych rozgrywek AZS UG wróci 23 stycznia, grając wyjazdowy mecz przeciwko GAF Jasna Gliwice.

Opinie (5)

• Niby amatorzy a gra Citko, Wolski, Lisowski, a nawet Poźniak.

• 8 1

• Amatorzy

Cienizna, grają za symbolicznego browara aby w drodze do domu narąbać się.

• 4 2

• Oby tak w lidze (1)

Dobry wynik choć to tylko I ligowiec i Puchar. Oby potwierdzili forme w lidze. Chociaż ostatnie wyniki jakby nie patrzeć passa 4 mecze bez porażki...