Alfa prowadzi ze "skarbówką"

kfk
28 czerwca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Amatorska Drużyna Piłkarska Alfa tym razem nie zawiodła kibiców zgromadzonych na stadionie Gedanii. W czwartek 26 czerwca przy ulicy Kościuszki odbył się już trzeci w historii obu drużyn mecz towarzyski pomiędzy zespołem Alfa Trójmiasto a Urzędem Skarbowym Gdańsk.

Historia spotkań
W pierwszym meczu na boisku Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni Amatorska Drużyna Piłkarska Alfa wygrała z Urzędem Skarbowym z Gdańska z wynikiem 9:6. Drugi mecz, który rozegrano na stadionie Gedanii, zakończył się na korzyść skarbówki 4:3.

Urząd się broni
W czwartkowym meczu była widoczna potęga drużyny Alfy, które wystąpiła w najmocniejszym dotychczasowym składzie. Po długiej nieobecności w grze wrócił Łukasz Pawłowski "Koral", który dzielnie się spisywał w obronie.

Spotkanie odbywało się w większej części meczu na połowie Urzędu Skarbowego, który przez cały czas bronił się przed atakami Alfy. Dało się zauważyć brak napastnika "skarbówki" Tomasza Bąkowskiego. Zawodnicy US postawili na kontratak, z czego udało im się zdobyć dwie bramki.

Pierwsza bramka dla Urzędu Skrabowego wpadła w czterdziestej minucie pierwszej połowy spotkania po wielkim zamieszaniu na środku boiska, które wykorzystał kapitan Rafał Wieczorkowski. Pokonał on bramkarza Alfy Michała Bałchanowskiego mocnym strzałem pod poprzeczką z ponad 40 metrów.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się z wynikiem 3:1 dla Alfy. Po raz kolejny zabłysnął król strzelców Alfy Jarosław Plata, zdobywając już w pierwszej połowie dwie bramki.

Tradycji stało się zadość
W drugiej połowie meczu, Alfa potwierdziła swój system gry - zdobywając więcej bramek niż w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Wtedy też padła najładniejsza bramka meczu. Podczas wykonywania rzutu wolnego bezpośredniego, w górny róg bramki piłkę kopnął napastnik Alfy Bartosz Juchniewicz "Karwan".

Ostatecznie trzecie spotkanie zakończyło się wynikiem 9:2 dla drużyny Alfa Trójmiasto. Zawodnikiem meczu został zdobywca trzech goli Bartosz Juchniewicz. Po czwartkowym meczu, w historii spotkań obu drużyn Alfa prowadzi 2:1.

Urząd Skarbowy Gdańsk - Alfa Trójmiasto 2:9(1:3)
Rafał Wieczorkowski 1, Rafał Stokrocki 1 - Bartosz Juchniewicz 3, Jarosław Plata 3, Rafał Pietrzak 2, Bartosz Łukaszewski 1.
kfk

Opinie (12)

• BRAWO

Gratulacje dla zawodników Alfy!! To był naprawdę dobry mecz!! Pokazaliście im jak gra się w piłkę;)

• 0 0

• o meczu....

Mi sie gralo niezbyt dobrze.... powod: czeste, nie potrzebne faule przeciwnika..... kilka z owych fauli moglo naprawde zle sie skonczyc , ale wszystko jest oki ( nom , moze nie wszystko ).....Mecz byl w miare ciekawym widowiskiem....... :D

• 0 0

• fatalna stylistyka

autor to mógłby do podstawówki wrócić! "Skarbówka" powinna być pisana z wielkiej litery, śmiesznie brzmi zwrot "nieobecność w grze" I jeszcze jeden błąd z przebiegu meczu. Drugą bramkę dla Urzędu zdobyto podobno z rzutu wolnego, więc jaki to kontratak?!!!!?
    Dobrze, że Alfa nie gra tak jak pisze.

• 0 0

• nie czepiaj się czytelniku

raczej zapraszamy do współpracy i pomocy. Każdy może jeśli tylko chce!

• 0 0

• zdegustowany

mi sie gralo fatalnie ... raczej wiecej nei gram ze skarbowka bo nie dosc ze nonstop fauluja to jeszcze nie graja fair play ... przyklad pierwsza braka dla nich moze by poczekali az nasz obronca chociarz wejdzie na boisko juz nie mowie o odpowiednim ustanieniu sie ....

a wyniki do przodu i bardzo dobrze !! :)

• 0 0

• czytelnik - powrot do podstawowki

no to najwyrazniej spokamy sie razem w podstawowce;-))

Jak na tak krotka wypowiedz, popelniles sporo bledow:
    - "Skarbówka" powinna być pisana (!!!) - niepoprawne stylistycznie!
    - "S" czy "s" - skarbowka - to nie jest nazwa wlasna!!! Zwroc uwage druzyna sie nazywa: Urzad Skarbowy Gdansk!!!
    - "nieobecność w grze" - nieobecnosc moze byc na spotkaniu; w tym wypadku "gra" jest przedstawiona jako "spotkanie" (dla twojej wiadomosci: w tym znaczeniu wystepuje jako synonim)
    - "I jeszcze jeden błąd z przebiegu meczu" - jak to?? i jeszcze jeden, skoro to jest jedyny??? (przynajmniej przez ciebie podany!!!) - nie wspomne juz o sformulowaniu twojego zdania!!! Tutaj musze sie przyznac, ze druga bramka wpadla z rzutu (notabene: faul w trakcie kontrataku!)... Do tego nie rozwodzilem sie o tym, gdyz wykonanie tego rzutu pozostawialo wiele do zyczenia!!! Dluzsza historia...

pozdrawiam i do zobaczenia w podstawowce, ale najpierw naucz sie czytac "szanowny czytelniku", a pozniej juz sie spotkamy... na lekcji pisania;P

• 0 0

• Alfa zagrala jak na Mistrzow przestalo...

• 0 0

• ale sie autor zdenerwował

hoho lepiej abyście się nie spotkali...

• 0 0

• o meczu.;...

Uwazam ze Alfa rozegrala jedno z lepszych spotkan...... jednakze okupilismy to kontuzajmi ( najbardziej ucierpieli obroncy :D:D ).... ale juz na srode bedizemy w stanie rozegrac kolejny mecz :D