Alfa towarzysko...

Łukasz Pawłowski, kfk
4 sierpnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
W sobotę na stadionie przy ulicy Kościuszki w Gdańsku odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami Alfa Trójmiasto a Torpedo Sopot. Spotkanie miało charakter sprawdzenia zawodników i ich formy na boiskach trawiastych. Drużyna Alfa uległa po bardzo wyrównanym boju 7:6.

2 sierpnia na boisku Gedanii odbył się pierwszy mecz w historii obu drużyn. Walka była wyrównana, każdy z zespołów starał się pokazać od najlepszej strony. Dowodem jest tego 13. strzelonych goli.

Na początku spotkania goście i gospodarze grali spokojnie, chcąc poznać siebie. Od szóstej minuty Sopocianie rozpoczęli zdobywać przewagę. Przez kolejne 10. minut drużyna Torpedo Sopot dyktowała warunki gry na połowie przeciwnika. Wtedy też wpadły dwie bramki, których autorem był napastnik sopockiego klubu Mariusz Stawski, grający na lewym skrzydle.

Pierwszego gola dla gospodarzy wywalczył Bartosz Juchniewiecz w 20. minucie po dokładnym dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka. Uwidoczniła się przewaga drużyny Alfa Trójmiasto, która stwarzała coraz to groźniejsze sytuacje podbramkowe. Goście byli zmuszeni cofnąć się na swoją połowę, gdzie bezbłędnie grali w obronie przeprowadzając akcje z kontrataku. W 28. minucie jedna z takich akcji zakończyła się zdobyciem bramki przez Marcina Pamułę.

Alfa długo nie była dłużna, po minucie strzelając najładniejszego gola meczu. Akcję rozpoczął obrońca Łukasz Pawłowski podając piłkę do Bartosza Juchniewicza, który z ponad 20. metrów wrzucił piłkę "za kołnierz" bramkarzowi.

Alfa rzuciła się do odrabiania strat. W 42. minucie udało się doprowadzić do remisu. Jednak w ostatniej minucie pierwszej połowy po niefortunnym zagraniu obrońcy Alfy piłka wpadła do bramki. Do przerwy goście schodzili z murawy z jedno punktowa przewaga 5:4.

Od pierwszych minut drugiej połowy Alfa dominowała w polu karnym przeciwnika. Po raz kolejny dobrze się spisywała obrona Torpedo Sopot. Natomiast popełnione przez gospodarzy błędy w obronie decydowały o dalszym wyniku. W 51. i 54. minucie spotkania zdobył kolejne bramki dla Torpedo Rafał Kurek, który później został wybrany na zawodnika meczu.

Gospodarzy próbowali jeszcze ratować sytuację. Po długim podaniu Łukasza Pawłowskiego w 62. minucie blisko zdobycia bramki byli napastnicy Alfy. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał Michał Pietrzak, który kopnięciem piłki do Bartosza Juchniewicza czy do Jarosława Platy wyprowadziłby zawodników sam na sam z bramkarzem.

W ostatnich 10. minutach spotkania ewidentnie drużyna gospodarzy dominowała na boisku. Wtedy też wpadły dwie bramki, z czego jedna strzelona główką autorstwa Jarosława Platy. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie.

Był to dobry mecz, ładne widowisko, sporo strzelonych bramek. Co prawda obie drużyny popełniały błędy, a u nas najbardziej skazywały się braki w obronie - powiedział kierownik drużyny Alfa Trójmiasto Kazimierz Kobiak. Moim zdaniem Alfa ma jeszcze dużo do pokazania jak również do nauczenia się od przeciwników bardziej od nich doświadczonych - komentował mecz jeden z obrońców Alfy.

Alfa Trójmiasto - Torpedo Sopot 6:7(4:5)
Jarosław Plata 3, Bartosz Juchniewicz 2, Rafał Pietrzak 1 - Rafał Kurek 3, Mariusz Stawski 2, Marcin Pamuła 1, Krzysztof Stawski 1.

Drużynie Alfa medialnie patronuje Regionalny Portal trojmiasto.pl
Zmagania Alfy śledzi serwis sportowy SPORT.PMedia.info

Opinie (18)

• PYTANIE DO KK

Czy drużyna Alfy rozegrała mecz z red boys ,jeżeli tak to jaki był wynik i dlaczego jeżeli mecz się odbył to nie ma po nim śladu w rozpiskach u p.Tałaja.

• 0 0

• Panie Struś !!

Panie Struś jestem na zdjęciu he he

• 0 0

• Alfa - Red Boys

Witaj anonimie;)
    Do meczu Alfy z Red Boysami nie doszlo do skutku. O ile mi wiadomo RB w ostatniej chwili zmienili termin, dlatego tez niespodziewanie Alfa zagrala z Atlasem!

pozdrawiam

• 0 0

• korekta

Czy mecz sie odbył na boisku trawiastym czy piaszczystym!! Ze zdjęcia wynika jednoznacznie że na boisku piaszczystym. Ale to boisko nadaje sie tylko do treningów. A na samym wstępie autor artykułu pisze że spotkanie miało charakter sprawdzeniA formy na boiskach trawiastych!!!

• 0 0

• do działacza

wyjasnienie:
    - nie autor a dwoch autorow;)
    - trawiaste boisko na Gedanii jest w 'odbudowie'
    - Alfa ostatnio wszystkie dotychczasowe mecze (nie mowie o treningach) rozgrywala w Pomorskiej Lidze.... na podlozu asfaltowym! Zapewne o to chodzilo, ze tym razem na innym boisku. Do tego mecz mial sie odbyc na trawie, rzeczywistosc byla inna...

• 0 0

• sprostowanie autora:)Fakt popelnilem kilka bledow nawet stylistycznych w skomentowaniu meczu i opisaniu go ale to nei oznacza ze tak bedzie zawsze .Jak mi KFK da szanse. Człowiek uczy sie na błedach i licze że ten bład bedzie podwaliną pod nowe lepsze artukuły.

• 0 0

• dzialaczu - czepiasz sie

Spadaj na drzewo! tam twoje miejsce;) ...i zbieraj banany! Moze bys sam cos napisal?! troche trawy tam bylo:P nawet na zdjeciu widac:DDD