Alpat - Dalin 2:3

20 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Siatkarki Alpatu Gdynia czynią systematyczne postępy na parkietach serii B I ligi. Na inaugurację zespół Wiesława Dziury przegrał 0:3, przed tygodniem przywiózł seta z Sosnowca, a w sobotę przegrał na własnym parkiecie z Dalinem Myślenice, ale już tylko 2:3 (25:23, 15:25, 20:25, 25:21, 10:15).

ALPAT: Brodacka, Zygmuntowicz, Lademan, Wrzochol, Podgórniak, Theis oraz Lorkowska (libero), Bakiera.

- Rywalki były nie tylko w zasięgu naszych możliwości, ale powinniśmy wygrać 3:0, w najgroszym wypadku 3:1. Niestety, siatkówka nie toleruje błędów w końcówkach setów. By ich nie popełniać, musimy nabrać doświadczenia. Ciągle nam tej rutyny brakuje. Prowadzimy są nawet długie wymiany, ale najczęściej ostatnie słowo należy w nich do rywalek - przyznaje trener Wiesław Dziura.

Gospodynie dość pewnie wygrały pierwszego seta, a w drugim prowadziły 10:6. Potem zaczęły seriami popełniać błędy. Zamiast przewagi zrobiła się starta 11:17.

W trzeciej partii remis było jeszcze 20:20, ale później punktowały tylko rywalki.

W tie-breaku od 4:6 Alpat musiał gonić. Przy 9:10 miał trzykrotnie piłkę na kontratak, ale nic z tego nie wyszło. Justyna Lademan, która na jednym z ostatnim treningów przed meczem doznała kontuzji barku, została zablokowana. Po chwili ta sama siatkarka zbiła piłkę aut.

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
ŁKS Łódź - Start Łódź 1:3, Sparta Złotów - SMS Sosnowiec 1:3, Calisia II - Piast Szczecin 1:3, Legionovia - ASPS Opole 3:0, Mazovia Rawa Mazowiecka - Politechnika Częstochowa 2:3, Wisła Kraków - Sokół Chorzów 1:3.

• sfi'jghjgth[

a mozy by tak tez jakis artykulik o wyczynach meskiej ekipy alpatu, hmm?
    moze np. kogos ucieszy fuckt ze wygralismy 3:2 z gizyckiem, ha!? : )
    pozdr.!

• 0 0

• Słuchaj trenerku,agdyby Dalin zagral na swoim normalnym poziomie to twój alpacik dostał by 3-0
    w dupe i to w setach co najwyżej do 12.
    Dziewczyny były zmęczone ,prosto z pociągu na hale.

• 0 0

• Marcello Mastroiani

No patrzcie Dalin Myślenince centrum wyszkolenia piłki siatkowej w Polsce
    Rewelacja !!!.A z Wisłą też prosto z pociągu, a może prosto z dyskoteki ?

• 0 0

• nieporównój meczu z alpatem do meczu z Wisła
    bo alpat Wiśle do pięt niedorasta

• 0 0

• Do Marcello

Przepraszam! Wisła to potęga ( kiedyś) ale dziś także. No patrzcie, ugrała 1 seta z Sokołem Chorzów i ... to na wlasnym boisku
    Gratuluje, gratuluje !!!!

• 0 0

• każdemu może zdarzyć się słabszy występ
    tak jak nie ukrywając Dalinowi z Alpatem .
    Mam jednak nadzieje że Dalin wreszcie zacznie
    naprawde grać tak jak to grał przed rokiem w rundzie zasadniczej kiedy ogrywał wszystkich.
    Co do Alpatu to napewno nie życze mu spadku.

• 0 0

a inne zespoly nie graja "prosto z pociągu"??????chyba normalne ze jak grasz na wyjezdzie to albo prosto z pociagu, samochodu itp.

• 0 0

• do sss

nie zawsze czesto przyjezdza sie dzien wczesniej na mecz zalezy od osleglosci i zasobnosci klubu a Alpat jeszcze bedzie przegrywal tam nie ma doswiadczonych zawodniczek ogranych na ligowych parkietach (II liga to tylko trening przeciez Alpat jest w I tylko dzieki poszerzeniu ligi)

• 0 0

Mylisz sie. W Alpacie są doświadczone zawodniczki. I to wystarczy na utrzymanie sie w lidze.