SMS Sosnowiec - Alpat 3:1

14 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Siatkarki Alpatu Rumia wygrały pierwszego seta w serii B I ligi. Szkoda, że podopieczne Wiesława Dziury nie poszły siłą rozpędu, gdyż po zwycięstwie w pierwszej partii w Sosnowcu, przegrały trzy kolejne i cały mecz. Zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego cieszył się z sukcesu 3:1 (20:25, 25:16, 25:16, 25:20).

ALPAT: Brodacka, Zygmuntowicz, Lademan, Theis, Podgórniak, Bakiera oraz Lorkowska (libero), Wrzochol, Nastały, Twardowska.

- Zawodniczki przestraszyły się, że mogą wygrać. Zamiast w drugiej partii potwierdzić swoją supremację, pozwoliły ocknąć się młodzieży, rozpoczynając od wyniku 1:4. Była jeszcze szansa na tie-breaka, ale skrzywdził nas sędzia. Odrabialiśmy straty, zbliżyliśmy się na 20:22 i przy tym wyniku powinniśmy otrzymać punkt za nieczyste zagranie rywalek. Żal tego meczu, bo przy większym doświadczeniu był do wygrania - ocenia Wiesław Dziura.

Szkoleniowiec Alpatu wydawał się zachęcać do pojedynku mamy z córką. Pod koniec trzeciego i na początku czwartego seta wprowadził do gry Ewę Nastały, która miały być w tym sezonie rzadziej zawodniczką, a bardziej drugim szkoleniowcem i kierownikiem zespołu. 17-letnia Aleksandra Nastały do końca meczu grę oglądała z ławki rezerwowych. Na rozegraniu SMS szanse otrzymała natomiast wychowanka gdyńskiego Trefla, Marta Szymańska.

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
Start Łódź - Sparta Złotów 3:1, ASPS Opole - ŁKS Łódź 3:2, Legionovia - Politechnika Częstochowa 3:0, Piast Szczecin - Mazovia Rawa mazowiecka 1:3, Sokół Chorzów - Calisia II 3:0, Dalin Myślenice - Wisła Kraków 2:3.

• 0 0

• Jedna Koza wyniku nie zmieni. Poza tym mialaby ogromne problemy zeby zalapac sie w pierwszej "6" bo rywalizacja w zespole jest spora.