• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Andrea Anastasi: PlusLiga jak Premier League

Marcin Dajos
8 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 

Trefl Gdańsk

Andrea Anastasi twierdzi, że wciąż ma motywację do pracy w Lotosie Treflu i nie zważa na budżet, który nie pozwala dokonać wzmocnień. Niedługo powinien przedłużyć umowę z klubem. Andrea Anastasi twierdzi, że wciąż ma motywację do pracy w Lotosie Treflu i nie zważa na budżet, który nie pozwala dokonać wzmocnień. Niedługo powinien przedłużyć umowę z klubem.

Andrea Anastasi pracuje w Lotosie Treflu od 2014 roku, kiedy to podpisał trzyletni kontrakt. - Czuję się tutaj bardzo dobrze. Rozmawiam z klubem na temat przedłużenia umowy - mówi trener, który niebawem ma parafować nowy, dwuletni kontrakt. - PlusLiga pod względem trenerskim jest jak piłkarska Premier League - dodaje Włoch, który w niedzielę poprowadzi gdańskich siatkarzy w meczu wyjazdowym z MKS Będzin. Początek gry o godzinie 18.TUTAJ PISZEMY O WSZYSTKICH MECZACH, KTÓRE ROZEGRAJĄ W TEN WEEKEND TRÓJMIEJSKIE DRUŻYNY

Typowanie wyników

9 października 2016, godz. 18:00
2 pkt.
MKS Będzin
LOTOS TREFL Gdańsk

Jak typowano

2% 6 typowań MKS Będzin
98% 315 typowań LOTOS TREFL Gdańsk

Twoje daneAndrea Anastasi zalicza się do czołówki światowych trenerów. Nie da się ukryć, że sukces gdańskiej siatkówki w ostatnich dwóch latach kojarzy się głównie z nim. Nic więc dziwnego, że władze Lotosu Trefla chcą zatrzymać Włocha. Mówił nam o tym latem prezes klubu Dariusz Gadomski. Teraz potwierdza to szkoleniowiec, którego umowa wygasa z końcem obecnego sezonu.

- Każdy wie, że czuję się tutaj bardzo dobrze. Rozmawiam z klubem na temat przedłużenia umowy. Jestem ciekawy, jak to się dalej potoczy. Cały czas mam motywację, aby tu pracować. Nadajemy na tych samych falach z władzami klubu, miasta i sponsorami. Oczywiście, że fajnie byłoby pracować w klubie z większym budżetem, ale wtedy nie wiadomo, czy mógłbym wykonywać swoją pracę. A na tym najbardziej mi zależy. Nie interesuje mnie współpraca z ludźmi, którzy nie czują mojego sposobu zarządzania drużyną - mówi Anastasi.
PREZES LOTOSU TREFLA NA TEMAT NOWYCH KONTRAKTÓW

Włoch ma w składzie polskich siatkarzy, z którymi pracuje od początku swojej przygody z Lotosem Treflem. Przed tym sezonem nie udało się mu jednak wzmocnić składu, a do tego stracił zagranicznych liderów, których udało się zastąpić, ale tylko częściowo. Czy to nie zmienia jego podejścia do klubu?

- Kiedy budujesz zespół musisz znać jego cele. W mojej opinii, poruszając się w budżecie, który posiadamy, zbudowaliśmy najlepszy z możliwych składów. Mieliśmy wiele propozycji z silniejszych klubów, aby wypożyczyć od nich młodych, zdolnych siatkarzy. Nie chcę szkolić im zawodników. Mamy naszą wizję rozwoju naszych siatkarzy i tym się zajmuję. Efekty widać chociażby po składzie Lotosu Trefla oraz po tym, że trzech zawodników zostało wypożyczonych od nas do innych klubów, w tym z PlusLigi - twierdzi Anastasi.
ROZGRYWAJĄCY JUŻ ZMIENIŁ GRĘ LOTOSU TREFLA

- Nie jestem więc rozczarowany sytuacją w drużynie, ponieważ potrafię zaakceptować warunki, w jakich się znalazłem. Co prawda myślałem, że budżet będzie nieco inny, ale jestem w stanie zrozumieć problemy z tym związane. Nie było to do końca zależne od klubu. Obecnie nie myślę o tym za dużo. Skupiam się na siatkarzach, których mam i z nimi chce pracować. Może zrobiliśmy krok w tył, jeżeli chodzi o skład, ale patrząc na wykonywaną pracę, to wciąż poruszamy się do przodu - dodaje.

Zawodnik

Andrea Anastasi

Andrea Anastasi (pierwszy trener)

ur.
1960
wzrost
183 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


LOTOS PRZEKAŻE GDAŃSKIM SIATKARZOM OKOŁO 4 MLN ZŁ

Włoch przyznaje, że ciekawa jest dla niego także rywalizacja z innymi, dobrymi trenerami. A tych znalazło się wielu w tym sezonie PlusLigi.

- Jest wielu interesujących trenerów. W drużynie naszego najbliższego rywala szkoleniowcem jest Stelio DeRocco. Trzeba brać najlepszych trenerów z możliwych i nie zważać na ich narodowość. Dzięki temu zyskają liga i rodzimi trenerzy. Zawsze powtarzam, że we Włoszech zbudowaliśmy silną ligę wtedy, gdy pracowali u nas najlepsi trenerzy świata. Mieliśmy świetnych nauczycieli i skorzystaliśmy z tego. Ja widzę świetlaną przyszłość przed Wojtkiem Serafinem, który teraz korzysta z trenerskich dóbr PlusLigi. Chce się uczyć, rozwijać i to mu pomoże. PlusLiga, pod względem trenerskim, jest teraz jak piłkarska Premier League - uważa Anastasi.
Problemem dla Włocha może być pozycja przyjmujących. Pewniakami do gry są Mateusz MikaMiłosz Hebda jednak oni często zmagają się z kontuzjami. Do tego drugi z nich miał w zeszłym sezonie problemy ze złapaniem stylu gry Anastasiego. W odwodzie pozostają młodzi, nieograni Bartosz PietruczukSzymon Jakubiszak. A to dla zespołu grającego o czołową czwórkę może stanowić problem.

- Jeżeli chodzi o przyjmujących, po prostu podjąłem wyzwanie. Co do Miłosza, to miał bardzo interesujący okres przygotowawczy i nic więcej nie powiem. On chce udowodnić swoją przydatność i ja to widzę. Z Pietruczukiem i Jakubiszakiem czeka nas wiele pracy, ale także zdążyli już wiele się nauczyć. Nie będzie dla nich łatwo zagrać od razu na wysokim poziomie i radzić sobie z presją, ale chcą to robić i to jest najważniejsze - twierdzi Anastasi.
EFFECTOR POKONANY 3:1 CHOĆ NIE BYŁO ŁATWO

Wzmocnień zabrakło także na ataku. Anastasi jest jednak pewny umiejętności Damiana Schulza.

- Nadszedł czas Damiana. Różnica pomiędzy nim a Murphy Troyem jest niewielka. No chyba, że patrzymy na zarobki, ale wtedy jest do niesprawiedliwe w stosunku do Schulza. Ma on za sobą świetny okres przygotowawczy i będzie pokazywał to w trakcie ligi - kończy Anastasi.

Kluby sportowe

Opinie (1)

 • I znowu ta kasa.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Renata Koczyńska 34 64 67.6%
2 Radosław Dymkowski 35 63 71.4%
3 Ada Bert 35 63 68.6%
4 Katarzyna Ziembicka 35 63 68.6%
5 Wojteks 23 35 63 65.7%

Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel
2 Aluron CMC Warta Zawiercie
3 Projekt Warszawa
4 Asseco Resovia Rzeszów
5 Bogdanka LUK Lublin
6 Trefl Gdańsk
7 PSG Stal Nysa
8 Indykpol AZS Olsztyn
9 PGE GiEK Skra Bełchatów
10 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
11 Ślepsk Malow Suwałki
12 Barkom Każany Lwów
13 GKS Katowice
14 KGHM Cuprum Lubin
15 Exact Systems Hemarpol Częstochowa
16 Enea Czarni Radom
 • Finał (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
 • Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3, 3:1 oraz 0:3
 • Mecz o 3. miejsce (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym)):
 • Asseco Resovia - Projekt Warszawa 0:3 oraz 0:3
 • O miejsca 5-8, przegrani w ćwierćfinałach play-off, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 5. miejsce
 • Bogdanka LUK Lublin - TREFL GDAŃSK 3:1 oraz 3:0
 • o 7. miejsce
 • Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa 1:3 złoty set 13:15 oraz 3:1
 • o miejsca 9-13, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 9. miejsce
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 oraz 3:2
 • o 11. miejsce
 • Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 3:1 oraz 3:0
 • o 13. miejsce
 • GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin 1:3 złoty set 17:15 oraz 3:0
 • Klasyfikacja końcowa na miejscach 15-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
 • Degradacja z PlusLigi: Enea Czarni Radom

Playoff

Ćwierćfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 0 1
Asseco Resovia 3 3
TREFL GDAŃSK 2 1
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
PSG Stal Nysa 0 2
Projekt Warszawa 3 0*
Bogdanka LUK Lublin 1 3

Półfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Asseco Resovia 2 2
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
Projekt Warszawa 0 1

Finał

Jastrzębski Węgiel 3 1 3
Aluron CMC Warta Zawiercie 0 3

Ostatnie wyniki Trefla

Bogdanka LUK Lublin
64% TREFL Gdańsk
36% Bogdanka LUK Lublin
Bogdanka LUK Lublin
18 kwietnia 2024, godz. 20:30
72% Bogdanka LUK Lublin
28% TREFL Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane