• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41. Trzecia porażka żużlowców z rzędu

Rafał Sumowski
24 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Partnerki żużlowców. Zobacz zdjęcia
Jakub Jamróg na torze w Ostrowie wypruwał sobie przysłowiowe żyły, ale Zdunek Wybrzeże miało zbyt wiele dziur w składzie, aby pokonać Arged Malesę. Jakub Jamróg na torze w Ostrowie wypruwał sobie przysłowiowe żyły, ale Zdunek Wybrzeże miało zbyt wiele dziur w składzie, aby pokonać Arged Malesę.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Arged Malesa Ostrów 41:49. To ich trzecia porażka z rzędu w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Spotkanie kompletnie zawalili juniorzy oraz zawodnicy do lat 24 i 23. W czterech zdobyli zaledwie 3 pkt, z czego 1 na rywalu.Arged Malesa Ostrów Arged Malesa Ostrów
9. Grzegorz Walasek 9+2 (1,1*,3,2*,2)
10. Tomasz Gapiński 5 (3,2,0,0,-)
11. Oliver Berntzon 11 (3,3,3,2,0)
12. Daniel Kaczmarek 0 (-,-,-,-)
13. Nicolai Klindt 7 (2,2,1,1,1)
14. Jakub Poczta 4 (3,1,0)
15. Sebastian Szostak 3+2 (2*,0,1*)
16. Patrick Hansen 10+2 (1*,1,2*,3,3)
Sędziowie: Kuśmierz (Częstochowa)
Składy
1. Krystian Pieszczek 5+1 (w,3,1*,1,-)
2. Rasmus Jensen 6 (0,1,2,3,d)
3. Jakub Jamróg 14+1 (2,2,3,2*,2,3)
4. Michał Gruchalski 2 (2,0,-,-)
5. Wiktor Kułakow 13+1 (3,3,2*,1,3,1)
6. Alan Szczotka 1 (1,0,0,0)
7. Amadeusz Szulist 0 (0,0,-)
8. Lukas Fienhage 0 (0)

Kibice oceniają


Relacja LIVE

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Aleksander Janas
Przewodniczący jury: Dariusz Cieślak
Ostrowianie zajmują przedostatnie miejsce w lidze z bilansem dwóch przegranych i jednej wygranej. Niewiele jednak brakowało, a mieliby na koncie komplet punktów. Obu porażek doznali w wymiarze 44:46.
W sobotę o prawo startu w cyklu mistrzostw Europy rywalizował Jamróg, ale w Pardubicach zajął 11 miejsce, gdy awans dawała czołowa piątka. W silnej stawce zdobył jednak 7 pkt łącznie z taśmą w pierwszym z pięciu startów. To nie jest zła wróżba przed dzisiejszym meczem, ale gdańszczanie do zwycięstwa potrzebują znacznie więcej niż Jamroga czy Kułakowa. Poprawić się muszę przede wszystkim Jensen i Pieszczek.

Jakub Jamróg nie pojedzie w Speedway European Chamionship

ważne zdarzenie
Kontuzjowany jest jeden z dwóch podstawowych juniorów Wybrzeża Piotr Gryszpiński. W jego miejsce szansę debiutu w lidze otrzyma Amadeusz Szulist. "Mozart" oprócz żużla pasjonuje się fotografią i wideo. Obecnie jest na stażu w Trojmiasto.pl.

Amadeusz Szulist przed debiutem w Zdunek Wybrzeże GdańskW próbie toru udział wzięli: Pieszczek i Jamróg oraz Walasek i Poczta.
Zawody odbędą się wg II zestawu startowego. Wybrzeże rozpocznie z pól B i D, Arged Malesa z A i C.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Grzegorz Walasek,
  Jakub Jamróg,
  Oliver Berntzon.
ważne zdarzenie
I
Wyścig przerwany. Dobry start Pieszczka, który na wejściu w łuk wygrał walkę na łokcie z Walaskiem. Wygląda na to, że Walasek uderzył hakiem o motocykl gdańszczanina, który chwilę później zdefektował. Pieszczek sczepił się motocyklem z Berntzonem, który upadł. Pieszczek wykluczony z powtórki. Dyskusyjna decyzja sędziego. W końcu motocykl kapitana gdańszczan zdefektował po kontakcie z rywalem, który miał miejsce w pierwszym łuku.
bieg 4:2
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oliver Berntzon (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Grzegorz Walasek (1 pkt), Krystian Pieszczek (w/0 pkt).

Wyrównany wyścig, wszyscy trzej zawodnicy jechali w kontakcie. Jamróg nie dał się zamknąć rywalom w pierwszym łuku, przytomnie przycinając do krawężnika. Do końca ścigał Bernztona i na mecie zabrakło mu naprawdę niewiele.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Amadeusz Szulist,
  Jakub Poczta,
  Alan Szczotka,
  Sebastian Szostak.
bieg 5:1
II
[9:3] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Jakub Poczta (3 pkt), Sebastian Szostak (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Amadeusz Szulist (0 pkt).

Gdańszczanie bez szans w wyścigu juniorów. Szczotka daleko za rywalami, a Szulist daleko za nim. O ile w przypadku Szulista można było się spodziewać, że przede wszystkim postara się ukończyć bieg, to tak duża strata Szczotki jest zawodem.
Przerwa na równanie i roszenie toru.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Nicolai Klindt,
  Rasmus Jensen,
  Patrick Hansen.
Hansen jako rezerwa zwykła za Kaczmarka.
bieg 3:3
III
[12:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Nicolai Klindt (2 pkt), Patrick Hansen (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Świetnie ze startu Kułakow, który znakomicie wybronił się przed Klindtem, prywatnie swoim dobrym kolegą. Rosjanin odniósł pewne zwycięstwo. Problemy z motocyklem zaraz po starcie miał Jensen, ale dojechał do mety z ogromną stratą.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Jakub Poczta,
  Michał Gruchalski,
  Tomasz Gapiński,
  Alan Szczotka.
bieg 4:2
IV
[16:8] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Tomasz Gapiński (3 pkt), Michał Gruchalski (2 pkt), Jakub Poczta (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Gapiński szybko uciekł ambitnie walczącemu w pierwszym łuku Gruchalskiemu. Stawka rozciągnęła, ponownie kompletnie zawiódł Szczotka, który przyjechał na końcu i nie podjął walki.
Przerwa na kosmetykę toru. Na ten moment Wybrzeże jedzie jakby było bez juniorów. Do tego doszły problemy Jensena z motocyklem i kontrowersyjne wykluczenie Pieszczka. Stąd po pierwszej serii jest to jednostronne spotkanie.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Michał Gruchalski,
  Patrick Hansen,
  Jakub Jamróg,
  Oliver Berntzon.
Hansen jako rezerwa zwykła za Kaczmarka.
bieg 4:2
V
[20:10] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oliver Berntzon (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Patrick Hansen (1 pkt), Michał Gruchalski (d4/0 pkt).

Słaby start gdańszczan i wyścig bez historii. Gruchalski zaliczył defekt motocykla na trzecim okrążeniu, jadąc na końcu stawki.

start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Nicolai Klindt,
  Krystian Pieszczek,
  Sebastian Szostak,
  Rasmus Jensen.
bieg 4:2
VI
[22:14] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Nicolai Klindt (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Sebastian Szostak (0 pkt).

Nareszcie błysk Pieszczka i pierwsze drużynowe zwycięstwo gdańszczan. Po starcie było 3:3, ale Pieszczek na początku drugiego okrążenia, po przycince do krawężnika, minął prowadzącego Klindta. Odważny, agresywny, ale czysty atak. Do samej mety Klindta naciskał Jensen, niewiele zabrakło do 5:1!
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Grzegorz Walasek,
  Amadeusz Szulist,
  Tomasz Gapiński.
bieg 3:3
VII
[25:17] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Tomasz Gapiński (2 pkt), Grzegorz Walasek (1 pkt), Amadeusz Szulist (0 pkt).

Szulist już po starcie był za rywalami o dwie długości motocykla. Kułakow kapitalnym atakiem na prostej wjechał między rywali i uciekł do przodu. Jeśli Rosjanina będzie tak jeździł do końca zawodów, jest jeszcze nadzieja dla gdańszczan.
Przerwa na kosmetykę toru. Po dwóch seriach znakomicie prezentuje się Kułakow. Więcej powinien wykrzesać Jamróg, który dwukrotnie przyjechał drugi. Po wykluczeniu w pierwszym starcie, w drugim świetnie zaprezentował się Pieszczek. Niestety, na całej linii zawodzi Jensen i juniorzy, a nic ponad zakładane minimum nie jedzie Gruchalski.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Nicolai Klindt,
  Wiktor Kułakow,
  Jakub Poczta.
Kułakow jako rezerwa taktyczna za Gruchalskiego.
bieg 5:1
VIII
[26:22] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Nicolai Klindt (1 pkt), Jakub Poczta (0 pkt).

Poczta wywrócił się przed startem, ale zdążył do wyścigu. Znakomicie w pierwszym łuku zaatakował Jamróg, który założył się na Klindta. Także Kułakow na początku trzeciego okrążenia uporał się z Duńczykiem. Udana rezerwa taktyczna i Wybrzeże wraca do gry! Ostrzeżenie dla Poczty za utrudnianie startu.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Tomasz Gapiński,
  Rasmus Jensen,
  Grzegorz Walasek,
  Krystian Pieszczek.
bieg 3:3
IX
[29:25] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Grzegorz Walasek (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Tomasz Gapiński (0 pkt).

Niezły start gdańszczan, ale Jensen poprzeszkadzał Pieszczkowi, który z kolei wyniósł się zbyt szeroko. Na szczęście Krystian odbił trzecią pozycję, ale musiał bronić jej do samej mety przed Gapińskim. Jensen gonił Walaska, ale ten był bezbłędny.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Oliver Berntzon,
  Alan Szczotka,
  Patrick Hansen,
  Wiktor Kułakow.
Hansen jako rezerwa zwykła za Kaczmarka.
bieg 5:1
X
[34:26] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oliver Berntzon (3 pkt), Patrick Hansen (2 pkt), Wiktor Kułakow (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Ze startu 5:1 dla gospodarzy, ale Kułakow rzucił się w szaleńczą Pogoń. Niestety, ta skończyła się po tym, gdy nadział się na szprycę spod kół rywala.
Przerwa na równanie toru. Gdańszczanie mieli wszystko, by dokonać spektakularnego "powrotu z dalekiej podróży" i doprowadzić do remisu. Niestety, kompletnie nie zrozumiała się na tore para Pieszczek - Jensen, która zamiast wygrać 5:1, zremisowała 3:3. Następnie wpadkę zaliczył znakomicie dysponowany dotąd Kułakow, który dał się powieźć na 5:1. Przypomnijmy, że gdańszczanie nie mogą już dokonać zmiany taktycznej za Gruchalskiego, gdyż jest zawodnikiem U-24. Zastąpić go może za to Fienhage w ramach rezerwy zwykłej.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Lukas Fienhage,
  Patrick Hansen,
  Krystian Pieszczek,
  Grzegorz Walasek.
Hansen jako rezerwa zwykła za Kaczmarka.
Fienhage jako rezerwa zwykła za Gruchalskiego.
bieg 5:1
XI
[39:27] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Patrick Hansen (3 pkt), Grzegorz Walasek (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Lukas Fienhage (0 pkt).

Pieszczek atakował prowadzącego Hansena przy krawężniku na pierwszym łuku, ale zamiast tego, dał się minąć po zewnętrznej Walaskowi, który poszedł na przysłowiowe żyletki chowając łokieć. Fienhage został na starcie i mógł jedynie obserwować resztę stawki zza pleców. Wygląda na to, że już po meczu.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Sebastian Szostak,
  Alan Szczotka,
  Oliver Berntzon,
  Rasmus Jensen.
Szczotka jako rezerwa taktyczna za Szulista.
bieg 3:3
XII
[42:30] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Oliver Berntzon (2 pkt), Sebastian Szostak (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Jensen nareszcie zdecydowanie wygrał start. W pogoń za nim rzucił się Berntzon, ale "Rasser" umiejętnie pilnował krawężnika. Szczotka bez szans nawet z Szostakiem.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Tomasz Gapiński,
  Wiktor Kułakow,
  Nicolai Klindt.
bieg 5:1
XIII
[43:35] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Nicolai Klindt (1 pkt), Tomasz Gapiński (0 pkt).

Kapitalny start gdańszczan. Kułakow przy kredzie, a Jamróg po zewnętrznej. Niestety, Rosjanin nawet nie spojrzał się za Kubą i nieświadomie utrudniał mu jazdę zaraz po tym, gdy ten minął rywala. Jamróg dwoił się i troił, żeby obronić 2 punkty. Na szczęście dopiął swego i gdańszczanie teoretycznie, wciąż mają szansę na remis w tym meczu.
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Nicolai Klindt,
  Jakub Jamróg,
  Patrick Hansen,
  Rasmus Jensen.
Hansen jako rezerwa zwykła za Gapińskiego.
Jamróg jako rezerwa taktyczna za Pieszczka.
bieg 4:2
XIV
[47:37] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Patrick Hansen (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Nicolai Klindt (1 pkt), Rasmus Jensen (d2/0 pkt).

Fatalny start gdańszczan, ale Jensen szybko minął po krawężniku Klindta i wziął się za Hansena. Niestety, zanotował defekt, solidnie zadymiło z jego motocykla. Na szczęście rywale zdołali go ominąć. Jamróg wyprzedził Klindta na ostatnim okrążeniu, ale Hansen był już za daleko. Gospodarze właśnie wygrali mecz.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Oliver Berntzon,
  Jakub Jamróg,
  Grzegorz Walasek.
bieg 4:2
XV
[49:41] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Grzegorz Walasek (2 pkt), Wiktor Kułakow (1 pkt), Oliver Berntzon (0 pkt).

Wystrzelił ze startu Jamróg, a za nim Kułakow. Kuba daleko z przodu a Rosjanin musiał odbierać ataki Walaska. Nieskutecznie, bo ostrowianin zdecydowanym atakiem na ostatnim łuku minął zawodnika Wybrzeża.
15'
Koniec meczu. Arged Malesa pokonała Zdunek Wybrzeże 49:41. Rewanż w poniedziałek w Gdańsku a stawką będzie także punkt bonusowy za dwumecz.

Typowanie wyników

24 maja 2021, godz. 20:15
3 pkt.
Arged Malesa Ostrów
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

25% 57 typowań Arged Malesa Ostrów
0% 1 typowanie REMIS
75% 171 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane


Tabela po 6 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno 6 5 0 1 283:253 10
2 ROW Rybnik 5 3 1 1 247:201 7
3 Arged Malesa Ostrów 5 3 0 2 253:197 6
4 Orzeł Łódź 4 3 0 1 180:176 6
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 2 1 3 274:264 5
6 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 2 0 3 222:226 4
7 Aforti Start Gniezno 5 2 0 3 207:240 4
8 Unia Tarnów 6 0 0 6 215:324 0
W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.
Tabela wprowadzona: 2021-05-25

Wyniki 6 kolejki

 • Arged Malesa Ostrów - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 49:41
 • Cellfast Wilki Krosno - Unia Tarnów 60:30
 • ROW Rybnik - Aforti Start Gniezno 50:40
 • Orzeł Łódź - Abramczyk Polonia Bydgoszcz, przełożony, termin do ustalenia
 • Mecz zaległy z 2. kolejki
 • Arged Malesa - Aforti Start 59:31

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (265)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane