Arka Gdynia straciła skrzydłowego na 2 mecze. Nando ukarany i zawieszony

Nando (z prawej) rozegrał tylko 30 minut w meczu z Legią Warszawa. Po faulu na Andre Martinsie, sędzia Wojciech Myć pokazał mu czerwoną kartkę. To pierwszy kartonik tego koloru w drużynie Arki Gdynia w tym sezonie. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Nando został zawieszony na dwa mecze za czerwoną kartkę, którą otrzymał po fauli na Andre Martinsie w meczu 14. kolejki ekstraklasy z Legią Warszawa. To najniższa kara, jaką skrzydłowy Arki Gdynia mógł otrzymać po bezpośrednim wyrzuceniu z boiska. - Zdaję sobie sprawę, że osłabiłem zespół - mówi nam 25-letni Hiszpan, którego zabraknie w wyjazdowych spotkaniach z Wisłą Kraków i Jagiellonią Białystok.

Damian Zbozień o koszulce Arki Gdynia i Legii Warszawa oraz wojnie z Wisłą Kraków - wywiad

Na zawodnika Arki Gdynia - Fernando Puchadesa nałożono karę dyskwalifikacji w 2 meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Arka Gdynia - Legia Warszawa w 14. kolejce Ekstraklasy - czytamy w oficjalnym komunikacie Komisji Ligi.
Hiszpański skrzydłowy nie musiał osobiście tłumaczyć się przed Komisją Ligi w Warszawie. To minimalna kara, jaką mógł otrzymać w tym przypadku. Taka decyzja oznacza, że 25-latek opuści mecze z Wisłą Kraków i Jagiellonią Białystok. Po meczu nie miał nic na swoje usprawiedliwienie.

- Myślę, że czerwona kartka była zasłużona, ale faulowanie rywala nie leżało w mojej intencji. Chciałem powalczyć o piłkę, ale przeciwnik pozbył się jej i doszło do niefortunnego zdarzenia. Zdaję sobie sprawę, że osłabiłem zespół - powiedział nam hiszpański skrzydłowy.

więcej »

Davit Skhirtladze dzięki Arce Gdynia chce wrócić do reprezentacji Gruzji - wywiad

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w 26. minucie ostatniego meczu z Legią Warszawa, gdy pomocnik spóźnił się z interwencją przy podaniu Andre Martinsa, wyraźnie stawiając stopę na pięcie Achillesa Portugalczyka.

Początkowo sędzia nie zareagował, stosując przywilej korzyści. Po chwili zawodnik stołecznego klubu podbiegł jednak z pretensjami do arbitra, wymuszając na nim decyzję. Po pewnym czasie Wojciech Myć obejrzał całą sytuację dzięki analizie VAR i pokazał czerwony kartonik piłkarzowi Arki. Żółto-niebiescy przez blisko godzinę grali w osłabieniu.

- Kiedy grasz jednego mniej, jest dużo trudniej. Zespół przez ponad połowę meczu musiał grać w niepełnym składzie i mimo to stwarzał zagrożenie, ale to Legia ostatecznie wywiozła trzy punkty - dodał.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1 - relacja, video, foto, możliwość wystawiania ocen piłkarzom i trenerowi

Dla Nando był to trzeci ligowy mecz, w którym wystąpił od pierwszej minuty. Na takie rozwiązania zdecydował się dopiero Aleksandar Rogić. Wcześniej, nie licząc pucharowego meczu z Odrą Opole, Hiszpan otrzymał łącznie 28 minut od Jacka Zielińskiego w starciach z Wisłą Płock i ŁKS Łódź.

- Rozmawialiśmy z trenerem Rogiciem o tym zdarzeniu. Powiedział "spokojnie". To ciężki okres dla Arki, ale musimy trenować dalej. Taki jest futbol, za kilka dni jest kolejny mecz. Zagramy z Wisłą i wierzę, że spotkanie to zakończy się naszym zwycięstwem - zakończył.

Tomasz Korynt, najlepszy snajper Arki Gdynia w historii ekstraklasy ocenia obecną drużynę