Arka wiceliderem!

8 czerwca 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Piłkarze Arki Gdynia nie spoczęli na laurach po zapewnieniu sobie awansu do ekstraklasy. W ostatnim II-ligowy meczu wyjazdowym żółto-niebiscy wygrali z Ruchem Chorzów 2:0 (1:0). Gole zdobyli: Marcin Pudysiak w 15. i Krzysztof Piskuła w 75. minucie z karnego. Dzięki trzem punktom zespół Dragana awansował na pozycję wicelidera. Mirosław Dragan ucieszył także swój były klub. Górnik Polkowice uchronił się bowiem przed barażami... kosztem Ruchu.

ARKA: Chamera - Kowalski, Jawny, Wojnecki, Majda - Pudysiak, Bartoszewicz, Piskuła, Griszczenko (78 Jelonkowski) - Pilch (88 Ulanowski), Patalan (84 Kołodziejski).

Tylko na początku meczu walczący o uniknięcie baraży o utrzymanie Ruch zagroził bramce gdynian. W pierwszych minutach dwie dobre okazje na gola miał rutynowany Krzysztof Bizacki. Potem zarysowała się większa mądrość w grze Arki. Nasza drużyna mogła wygrać nawet wyżej, gdyż raz rywale ratowali się wybijając piłkę z linii bramkowej, kiedy to Marcin Molek powstrzymał strzał Grzegorza Pilcha

Jak padły bramki? Po kwadransie Marcin Pudysiak ładnie strzelił tuż przy słupku z około 11 metrów. Natomiast na 15 minut przed końcem gry w polu karnym Andriej Griszczenko został sfaulowany przez Wojciecha Musiała. Krzysztof Piskuła, choć w tym sezonie przestrzelił już dwie jedenastki, tym razem okazał się pewnym egzekutorem.

Te trzy punkty były najlepszym prezentem dla Janusza Jelonkowskiego. Pomocnik żółto-niebieskich w przededniu meczu obchodził 31. rocznicę urodzin.

Pozostałe wyniki 33. kolejki: Jagiellonia Białystok - Kujawiak Włocławek 1:0 (1:0), KSZO Ostrowiec Św. - Piast Gliwice 1:0 (0:0),
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0), Radomiak Radom - Kolporter Korona Kielce 2:2 (0:1), RKS Radomsko - Górnik Polkowice 0:2 (0:1), Szczakowianka Jaworzno - GKS Bełchatów 1:1 (0:1), Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Mława 0:0, Widzew Łódź - ŁKS Łódź 0:0.

• 0 0

• Czy czujecie ten zielony zgrzyt zazdrości...?

Patrzą na wynik w kompa i bierze ich wk... Jednak czytają dalej artykuł patrzą? Karny dla Arki - ooooooo nie to zaraz trzeba będzie sypnąć o tym że kupiła albo sędzia słaby , kumoterstwo , nepotyzm itd. hehe . Ps. informacyjnie - obrońca prawie wbił wkręty w głowe Griszczence (info z Chorzowa) przy tym faulu. Na tym kończę rozprawkę licząc oczywiście że coś się sprawdzi :P